lucab
22.08.07,10:26
Ahojte,
potrebovala by som poradit, ci mozem k vystavenej fakture s zdanitelnym plnenym jul 2007 vystavit dobropis v nasledujucom zdanitel. plnenym, teda v auguste 2008 z DOVODU nespravnej vysky fakturovanej sumy z nasej strany, teda vyfakturovali sme nasmu odberatelovi to, co sme vobec nezrealizovali? (jedna sa o sluzbu slovenskemu odberatelovi)
Este nemam uzatvorenu DPH za 7/07 a tak by som najradsej povodnu FA opravili, ale kedze nam odberat uz zaplatil tuto fakturu vo vyssej sume, trva na dobropise.
Dakujem vopred

V pripade ak nemozem
sa mi zda, ze z uvedeneho dovodu by som mali vytavit dodatocne DP na oboch stanach .... ???? (co je dost nepohodlne pre oboch)
Ako to urobit co najjednoduchsie v tomto "medziobdobi", ked este nie je uzatvorena DPH, ale pricom vieme, ze rozdiel medzi povodnym ZD a opravenym ZD sa uvadza v obdobi , v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave-dobropis.?
Vladimír Ozimý
22.08.07,08:27
už podľa hrubého vidím že nie ani som to nečítal dalej...vy musíte opraviť základ dane ale k pôvodnému zdaniteľnému plneniu...v tomto prípade sa nejedná o opravu základu dane podľa par. 25 pretože ste pochybili vy a nedošlo k objektívnym zmenám...
lucab
22.08.07,09:02
dakujem velmi pekne za rychlu odpoved
Takze keby som mala uzatvorenu DPH za jul 2007, musim opravit povodnu fakturu a urobit DDP aj my aj ODBERATEL?
Stale totiz narazam na problem s odberatelom, ktory mi trva na dobropise ......
Vladimír Ozimý
22.08.07,09:33
dakujem velmi pekne za rychlu odpoved
Takze keby som mala uzatvorenu DPH za jul 2007, musim opravit povodnu fakturu a urobit DDP aj my aj ODBERATEL?
Stale totiz narazam na problem s odberatelom, ktory mi trva na dobropise ......

vy mu aj vystavte dobropis ale nepôjde o opravu základu dane z pohľadu par. 25 kedy daňová povinnosť vzniká pre vás dňom vystavenia...to jest vy mu vystavíte dobropis s dátumom dodania k pôvodnej FA a on si uplatní dph na výstupe až v období kedy doklad obdrží doklad...
lucab
22.08.07,10:29
dakujem este raz velmi pekne, pomohli ste mi
lucab