MS77
22.08.07,10:56
Ahojte,
aky kurz mam pouzit pre uctovnictvo pri prepocte faktury ( tovar z Honkongu), datum vystavenia faktury je 7.6.2007 a skutocny datum prijatia tovaru je 16.7.2007. Alebo sa riadim dátum podla JCD? Ked tak pozeram postupy uctovania, tak podla toho je den uskutocnenia uctovneho pripadu den splnenia dodavky, takze mi vychádza ze by to malo byt dátumom prijatia tovaru? Je to správne?
raya1
22.08.07,09:16
Na účely určenia základu dane sa cudzia mena prepočítava kurzom vyhláseným NBS plytným v deň vzniku daň povinnosti v 15. deň kalend. mesiaca, nasled. po mesiaci, kedy sa uskutočnilo nadob. tovaru, alebo v deň vyhotovenia faktúry, ak bola vyhotovená pred týmto dńom.
Gabi03
22.08.07,09:19
Na účely určenia základu dane sa cudzia mena prepočítava kurzom vyhláseným NBS plytným v deň vzniku daň povinnosti v 15. deň kalend. mesiaca, alebo v deň vyhotovenia faktúry, ak bola vyhotovená pred týmto dńom.

Určite? :D Hongong asi nie je členom EÚ a teda odpoveď na otázku z prvého príspevku sa dá nájsť v §21 zákona o DPH.
raya1
22.08.07,09:49
Ospravedlňujem sa , zabudla som ešte dodať "daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu (§ 20) vzniká:...."
MS77
22.08.07,10:04
Dakujem za rady, na ucely DPH viem kedy mi vznika danova povinnost, tam sa riadim podla JCD. Ja by som chcela vediet aky kurz mam pouzit pri prepocte zavazku z hladiska uctovneho. Kurz pre DPH je jedna vec a pre uctovnictvo druha vec. Vedel by mi niekto poradit. Viem ze by to malo byt v internej smernici, ale také v spolocnosti nie je. Dakujem
Gabi03
22.08.07,10:16
Ku dňu uskutočnenia účtovného prípadu.
Kuk do § 24 ods. 2 z. o účtovníctve.

Podľa mňa účtovný prípad máš pri zaevidovaní faktúry, vtedy ti vzniká záväzok. Takže týmto dňom.