haluzzzka
22.08.07,10:04
Ahojte! Chcela by som poprosiť o radu. :confused: Chcem dať výpoveď u môjho terajšieho zamestnávateľa. Môj nový (budúci) zamestnávateľ sa so mnou dohodol, že počká, kým mi uplynie dvojmesačná výpovedná doba a dohodli sme si aj platové a všetky dôležité podmieky. Ako si mám zaistiť, že našu dohodu dodrží a aj všetky dohodnuté podmienky. Je na to nejaká zmluva, ktorú môžem od neho žiadať? Ako mám vlastne postupovať, aby som mala istotu, že všetko, na čom sme sa dohodli, dodrží? (U nás nie je veľa pracovných možností na výber) Prosím poradte. Ďakujem :rolleyes:
007gituska
22.08.07,08:10
niekedy sa v takomto prípade vyhotovoval tzv. akceptačný list, kde boli uvedené všetky dohodnuté náležitosti. tento list obsahoval:
- kto sa dohodol
- s kým sa dohodl
- dátum nástupu
- pracovnú náplň a funkčné miesto
- dohodnutú odmenu
- ďalšie výhody - dohodnuté.
V prípade, že neboli dodržané ujednania, možno ich splnenie na základe akceptačné listu požadovať cestou súdu.
Besan
22.08.07,08:18
Od nového zamestnávateľa možeš požadovať vyhotovenie pracovnej zmluvy, kde budú zahrnuté dohodnuté podmienky a termín nástupu až o dva mesiacie. Ale moc Ti to nepomože, lebo v rámci skúšobnej doby, ktorá može byť až 3 mesiace može s Tebou rozviazat pracovný pomer bez udania dôvodov.
haluzzzka
22.08.07,09:41
Ďakujem za rady. A počula som niečo o "Zmluve o budúcej zmluve". Alebo táto sa na takéto účely nepoužíva?