ivetkavrb
22.08.07,10:40
Ahojte poraďaci, viem že o dohodách sa tu už veľa popísalo ale ešte jedna podotázočka. Môže byť uzatvorená dohoda o vyk. práce viac ako rok. Táto dohoda je uzatvorená na občasné zastupovanie t.j. v prípade dovolenky, ošetrovačky, PN atď. Viem, že nemôže presiahnúť 300h????
Vďaka
Aljok
22.08.07,08:54
Ahojte poraďaci, viem že o dohodách sa tu už veľa popísalo ale ešte jedna podotázočka. Môže byť uzatvorená dohoda o vyk. práce viac ako rok. Táto dohoda je uzatvorená na občasné zastupovanie t.j. v prípade dovolenky, ošetrovačky, PN atď. Viem, že nemôže presiahnúť 300h????
Vďaka
Nikde nie je obmedzenie na koľko mesiacov má byť uzatvorená dohoda o VP.
Nevyhovovali by Ti lepšie po 1.9.2007 uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti (príležitostná činnosť vymedzená druhom práce)? Pozri Zákonník práce platný od 1.9.2007
§ 223

Zamestnávateľ môže na plnenie svojich úloh alebo na zabezpečenie svojich potrieb výnimočne uzatvárať s fyzickými osobami dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru (dohodu o vykonaní práce, dohodu o pracovnej činnosti a dohodu o brigádnickej práci študentov), ak ide o prácu, ktorá je vymedzená výsledkom (dohoda o vykonaní práce) alebo ak ide o príležitostnú činnosť vymedzenú druhom práce (dohoda o pracovnej činnosti, dohoda o brigádnickej práci študentov). Na pracovnoprávny vzťah založený dohodami o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru sa vzťahujú ustanovenia prvej časti.

§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti

(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

(2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
bubulka
22.08.07,09:17
Dobrý deň,

z mojej skusenosti by som v pripade zastupovania vobec neodporucala DVp. Aj ked sa od 1.9. zvýši na 350 rocne, tak zákonník práce hovorí o tom, že musí byť uzavretá v takom prípade, ked je činnosť vymedzená VÝSLEDKOM práce, čo v takýchto prípadoch by určite napadol OP. Odporučila by som ako kolega využiť na tieto účely DPČ od 1.9., ktorá môže byť uzavretá na neurčitý čas a vymedzenie je DRUH práce.
bubulka
22.08.07,09:18
Dobrý deň,

z mojej skusenosti by som v pripade zastupovania vobec neodporucala DVp. Aj ked sa od 1.9. zvýši na 350 rocne, tak zákonník práce hovorí o tom, že musí byť uzavretá v takom prípade, ked je činnosť vymedzená VÝSLEDKOM práce, čo v takýchto prípadoch by určite napadol IP. Odporučila by som ako kolega využiť na tieto účely DPČ od 1.9., ktorá môže byť uzavretá na neurčitý čas a vymedzenie je DRUH práce.