kristl
22.08.07,11:36
Ahojte všetci mám problem
Začalo sa to pred mesiacom, do firmy zavolal velmi privetivy pan z CZ.
Chcel si od nas kupit niekolko počitacov vraj ake je to vyhohodne......
Samozrejme ze to chcel ined a po dlhom naliehani sme mu ich este aj doviezli do urceneho mesta v CZ. Pred tym nám zaslal mailom uhradu ktoru vlozil na nas ucet, tak sme nemali dôvod niečomu neverit.Tovar sa mu doviezol a my sme marne cakali na slubenu uhradu....
TERAZ K VECI
Nie je platcom DPH v CZ a je to podvodnik stihany na slobode v CZ, peniaze tak skoro nedostaneme tak ako to mam riešit aspon učtovne prosííííííím
Vladimír Ozimý
22.08.07,09:59
jednoznačne na policiu by som to asi nahlásil...možno ako krádež...
irma1
22.08.07,10:43
Ahojte všetci mám problem
Začalo sa to pred mesiacom, do firmy zavolal velmi privetivy pan z CZ.
Chcel si od nas kupit niekolko počitacov vraj ake je to vyhohodne......
Samozrejme ze to chcel ined a po dlhom naliehani sme mu ich este aj doviezli do urceneho mesta v CZ. Pred tym nám zaslal mailom uhradu ktoru vlozil na nas ucet, tak sme nemali dôvod niečomu neverit.Tovar sa mu doviezol a my sme marne cakali na slubenu uhradu....
TERAZ K VECI
Nie je platcom DPH v CZ a je to podvodnik stihany na slobode v CZ, peniaze tak skoro nedostaneme tak ako to mam riešit aspon učtovne prosííííííím

Môžem sa opýtať, čo vám to vlastne poslal?
Idiotka
22.08.07,11:38
TERAZ K VECI
Nie je platcom DPH v CZ a je to podvodnik stihany na slobode v CZ, peniaze tak skoro nedostaneme tak ako to mam riešit aspon učtovne prosííííííím

Rozumiem tomu dobre, ze ste mu vystavili ...niečo bez DPH - ako do CZ, a teraz netušíte, čo máte urobiť s DPH a neskôr vyskočí nedobytná pohľadávka, ktorá by ostala na veky vekov v účtovníctve?
liba2
22.08.07,18:52
Ahojte všetci mám problem
Začalo sa to pred mesiacom, do firmy zavolal velmi privetivy pan z CZ.
Chcel si od nas kupit niekolko počitacov vraj ake je to vyhohodne......
Samozrejme ze to chcel ined a po dlhom naliehani sme mu ich este aj doviezli do urceneho mesta v CZ. Pred tym nám zaslal mailom uhradu ktoru vlozil na nas ucet, tak sme nemali dôvod niečomu neverit.Tovar sa mu doviezol a my sme marne cakali na slubenu uhradu....
TERAZ K VECI
Nie je platcom DPH v CZ a je to podvodnik stihany na slobode v CZ, peniaze tak skoro nedostaneme tak ako to mam riešit aspon učtovne prosííííííím
Jednoducho, tak ako každú inú faktúru. Zaúčtovať výnosy+DPH a DPH odviesť. Ak úhrada nepríde v lehote splatnosti, postupujete tak ako u inej pohľadávky.
betka
22.08.07,18:59
mimotemy

Učíme sa na vlastných chybách, .....
Poučenie: sadnem za PC, pozriem stránku drsr.sk, pozriem, či je tam zaregistrovaný, či vôbec má nejakú firmu....., odpíšem si jeho iniciály, urobím kuk do občianky, či je to on, pýtam si t.č., skúsim si ho preveriť, či mu zazvoní,....., pýtam zálohu, .....
A nikdy neverím výpisom z banky, ani mailom....., pokiať nemám PP na účte alebo v ruke.

mám jedno príslovie: "Na každú opisu, má Pán Boh palicu", určite sa mu to vypomstí, ale nieže mu budete nosiť banány do basy....

Hlavu hore, pevne dúfame, že sa to u Vás vyrieši, a pohľadávka bude zaplatená, a ak nie, tak si tajne želáme, aby išlo o nízke sumy...
Johanka
22.08.07,20:10
jednoznačne na policiu by som to asi nahlásil...možno ako krádež...
To je aká krádež, keď mu tovar ešte aj zaviezli ...???
Ako ste zistili, že nie je platiteľom DPH v ČR a že je stíhaný ???
Uff, toto je príbeh ako spred 15-tich rokov ... neboli mobily, internet, internetbanking, biele kone behali po republike, nakupovali na faktúry ....:eek:
irma1
23.08.07,06:21
To je aká krádež, keď mu tovar ešte aj zaviezli ...???
Ako ste zistili, že nie je platiteľom DPH v ČR a že je stíhaný ???
Uff, toto je príbeh ako spred 15-tich rokov ... neboli mobily, internet, internetbanking, biele kone behali po republike, nakupovali na faktúry ....:eek:

Veď preto ma zaujíma, čo im to vlastne poslal. Všetko chcel rýchlo, rýchlo. Snažili sa stihnúť dodať mu tovar a jednoducho ich dostal do takého časového tlaku, že na preverovanie nebol čas. A niečím im zalepil oči. Muselo to vyzerať dostatočne hodnoverne. Chcela by som vedieť, čo to bolo.
Paula
23.08.07,06:26
Zalepil im oči sfalšovaným príkazom na úhradu:rolleyes:
irma1
23.08.07,06:32
Myslíš Paula? Príkaz na úhradu je dostatočne dôveryhodný? Veď si ich napíšem, koľko chcem. A do banky neodnesiem ani jeden.
Paula
23.08.07,06:55
Myslíš Paula? Príkaz na úhradu je dostatočne dôveryhodný?


Veru myslím, že pre neopatrného podnikateľa asi je.