Mary-Ann2
22.08.07,12:09
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, dňa 12.8.07 si môj syn kúpil kolieskové korčule, po prvom použití zistil, že na nožoch chýba jeden nit na koliesko a že hrkotajú. Odniesol korčule na reklamáciu 16.8.07, kde spísali reklamačný protokol. Hneď na druhý deň mu telefonovali, že korčule sú opravené. Keď sme ich išli prevziať, zistili sme, že nit, ktorý tam dali je úplne iný ako má byť, a okrem toho týmto ich zásahom došlo k poškriabaniu korčúl. Odmietli sme prevziať reklamáciu s tým, že korčule sme im dali v dobrom stave. Tak si ich nechali, že nám zavolajú. Zasa na druhý deň volali, že kročule sú späť,a že s nimi nič neuroblili. Čo máme robiť a ako máme postupovať?
Braňo
22.08.07,10:29
Trvať na odstránení závady alebo vrátení peňazí.
Mary-Ann2
10.09.07,09:08
Potrebovala by som ešte raz poradiť ohľadom tých kolieskových korčulí, lebo v obchode to považujú za odstránenie vady, a za to že došlo k ich poškriabaniu považujú za estetickú vadu a ponúkli nám dodatočnú zľavu a garanciu, že v prípade prejavenia sa akýchkoľvek vád súvisiacich s prevedenými oprava,o bude automaticky prevedená výmena tovaru alebo vrátenie peňazí. Podotýkam, že išlo o zlé technické prevedenie, čoho dôsledkom je aj estetické poškodenie. Ale korčule boli použité iba raz a stáli 2.990,-.Ja nie som ochotná pristúpiť na taktúto ponuku, pretože predávajúci prevzal nepoškodený tovar na opravu a chce ho vrátiť poškodený. Len neviem o čo sa mám opierať, lebo som telefonovala na SOI a tam mi poradili obrátiť sa na právnika, lebo zákonné lehoty boli dodržané. Predsa musí niečo existovať o zodpovednosti za škody na prevzatom tovare do opravy v záruke. Alebo nie? Alebo keby som chcela kúpiť použité a lacnejšie korčule, tak nejdem do značkového obchodu ale niekde do bazáru.Dala som si opraviť korčule, oni ich svojím technickým zásahom síce opravili (ako, to nebudem popisovať, tak to viem aj ja doma s kladivom), ale aj poškodili. Poraďte mi prosím Vás. Ďakujem.
Chobot
10.09.07,10:24
Potrebovala by som ešte raz poradiť ohľadom tých kolieskových korčulí, lebo v obchode to považujú za odstránenie vady, a za to že došlo k ich poškriabaniu považujú za estetickú vadu a ponúkli nám dodatočnú zľavu a garanciu, že v prípade prejavenia sa akýchkoľvek vád súvisiacich s prevedenými oprava,o bude automaticky prevedená výmena tovaru alebo vrátenie peňazí. Podotýkam, že išlo o zlé technické prevedenie, čoho dôsledkom je aj estetické poškodenie. Ale korčule boli použité iba raz a stáli 2.990,-.Ja nie som ochotná pristúpiť na taktúto ponuku, pretože predávajúci prevzal nepoškodený tovar na opravu a chce ho vrátiť poškodený. Len neviem o čo sa mám opierať, lebo som telefonovala na SOI a tam mi poradili obrátiť sa na právnika, lebo zákonné lehoty boli dodržané. Predsa musí niečo existovať o zodpovednosti za škody na prevzatom tovare do opravy v záruke. Alebo nie? Alebo keby som chcela kúpiť použité a lacnejšie korčule, tak nejdem do značkového obchodu ale niekde do bazáru.Dala som si opraviť korčule, oni ich svojím technickým zásahom síce opravili (ako, to nebudem popisovať, tak to viem aj ja doma s kladivom), ale aj poškodili. Poraďte mi prosím Vás. Ďakujem.

Bohužiaľ musím súhlasiť s názorom SOI, že pokiaľ boli zákonné lehoty na odstránenie reklamácie dodržané a technickú závadu odsránili, tak zákon neporušili. Poškodenie (poškriabanie) nie je predmetom reklamácie, lebo to nie je technická vada a nespadá to do záruky na tovar. V tomto prípade sa môže hovoriť o zodpovednosti predajcu (servisu) za poškodenie veci. Predajca postupoval správne, že ti ponúkol zľavu (akoby priznali vinu za poškodenie) a navrhol odškodnenie. Pokiaľ s takou náhradou škody nesúhlasíš, treba sa obrátiť na súd a vymáhať si náhradu škody prostredníctvom súdu.