korduľa
22.08.07,12:49
poprosila by som o radu, mam soft.Pohodu a chcem tam nahodit konatela,
ako druh prac. pomeru som tam dala moznost - spolocnici s.r.o., do poistenia som dala normalne ZP, ktoru ma a mzdu 1000 to bude ako za vykon konatela odmena, kedze nemusi platit do SP tak som dala do zalozky - dane a poistne len poistenie zdravotne - zamestnanec a dan zrazit zvlastnou sadzbou do limitu inak zalohovo. nie som si ista ci je to v poriadku. neviem ci do tej zalozky dane a poistne mam zadat aj nieco ine??
este by som sa chcela spytat - ale to uz len tak uistit - nema narok na stravne ani na dovolenku vsak?
velmi pekne dakujem za rady
korduľa
22.08.07,10:52
teraz ma napadlo, ze ked tam mam uvedenu mzdu 1000 sk, nebude mi radat odvody do ZP z minimalnej mzdy. ako to mam nastavit, aby mi spravne odvadzalo aj do ZP aj na DU
korduľa
22.08.07,10:58
tak ak ma niekto podobny problem, prave som volala do stormware a pani mi to jasne vysvetlila, treba si dat do dani a poistne len - zdanenie zvlastnou sadzbou, nic viac, uz vo vystavenych mzdach upravit ZP za zamestnanca a zmazat urazove poistenie, ktore rata automaticky. velmi sa mi to nepozdava, ale asi nie je ine riesenie.