gjana
16.02.05,10:21
Dobrý deň,
mám zamestnanca, ktorý veľmi túži po tom, aby mal v tomto roku dovolenku 25 dní. Teoreticky je to možné. Narodil sa v roku 1972. Nosí mi namiesto zápočtov rokov rôzne potvrdenia z predchádzajúcich zamestnaní, kde je uvedené len obdobie, kedy bol u nich zamestnaný. Mám od neho požadovať zápočty alebo mu tieto potvrdenia môžem uznať pre nárok na dovolenku 25 dní? Ďakujem za pomoc.
tibor
16.02.05,09:31
nech ide pracovať do školstva...tam jeho túžby budú nielen splnené - ale aj prekročené.
Evaman
16.02.05,10:02
No asi Ti neostáva nič iné, len tieto papieriky zozbierať a posčítavať. Viď ZP §103 ods.2 - Dovolenka vo výmere 5 týž. patrí zamestnancovi,kt. do konca kal. roka dovŕši aspoň 15 rokov pracovného pomeru po 18 roku veku. V Ods. 4 sa o.i.hovorí , že zamestnanec je toto povinný preukázať...Čas trvania pracovného pomeru je definovaný v odstavci 5. Nebudem rozpisovať lebo je tam toho veľa.
Sefcikova
16.02.05,13:18
daj mu 20 dní dovolenky a 5 dní neplateného voľna
Daska
16.02.05,14:32
Nepaltene volno by som nedavala, je s tym dost sarapaty
Luba2
17.02.05,08:47
Ak Ti to dostatočne preukáže, daj mu 25 dní, veď § 103 nestanovuje striktne zápočtový list na preukázanie, nech Ti to preukáže čím koľvek vieryhodným /teda potvrdeniami napr. aj z úradov/ ale žiadala by som samozrejme originály.
gjana
17.02.05,08:53
Ja som mu originály vrátila, myslela som si, že kópie mi budú stačiť. Takže si ich mám vypýtať späť?
Luba2
17.02.05,09:00
O origináloch a kópiách sa už viedlo veľa debát. Niekto dokonca vracia originály zápočtovných listov zamestnancom, keď končia. Ale ja si myslím, že ak máš aj Ty niečo vierohodne preukázať kontrole /DÚ, sociálka, inšp.práce/ tak Ti na to nie vždy stačí kópia. Ale zasa na druhej strane, vždy je lepšia kópia, než nič.
Evaman
17.02.05,09:04
Samozrejme, že kópie Ti budú stačiť, Ľuba2 tým asi myslela len aby si si to overila z originálov.Ale ináč je to tak ako hovorí, že v zákone sa presne nedefinuje, že to musí byť iba zápočet rokov.
gjana
17.02.05,10:21
Takže to zhrniem: budem mu brať do úvahy aj potvrdenia a nechám si kópie. Ďakujem.
Pekný deň.
inge57
09.05.05,07:53
Ahojte! Prosím Vás vypĺňam tlačivko Zápočtový list a neviem či sa do započítanej doby zahŕňa aj štúdium na SŠ, SOU a VŠ?
Luba2
09.05.05,08:10
Áno, ak je to po 18 roku veku, ak Ti prinesie príslušný doklad o ukončení štúdia a ak bolo riadne ukončené. Nedokončené štúdium sa neráta.
Jozef
21.06.05,07:56
Prosim vas aky doklad mam pytat od zamestnanca, ktory vykonal zakladnu vojensku sluzbu.

Na zaklade coho mu mozem uznat dobu vykonu vojenskej sluzby.

Vdaka
Jura
21.06.05,07:58
Podľa mňa vojenská knižka k nahliadnutiu, ty si vypíšeš dátumy a vrátiš VK.
Jozef
21.06.05,08:07
Vdaka Jura,
a ked dotycny nema vojensku knizku?
JanaSys
21.06.05,08:45
Dobrý deň,
Nosí mi namiesto zápočtov rokov rôzne potvrdenia z predchádzajúcich zamestnaní, kde je uvedené len obdobie, kedy bol u nich zamestnaný. Mám od neho požadovať zápočty alebo mu tieto potvrdenia môžem uznať pre nárok na dovolenku 25 dní? Ďakujem za pomoc.Ja mám tiež "dieru" v zápočtoch a preto mám od zamestnávateľov uvedené len obdobie, kedy som u nich bola zamestnaná. Po VŠ som bola rok na materskej a až pri odchode od prvého zamestnávateľa ma mzdárka upozornila, že mi nemôže dať zápočtový list (vrátane VŠ), lebo nemám doklad o materskej.
Vie mi niekto poradiť, aký doklad mám zohnať? Asi niekde od SP, ale problém je, že neviem kam sa obrátiť. V tom čase sme v našom meste nemali pobočku, pravdepodobne mi dávky vyplácala pobočka v Trenčíne. Myslíte, že im stačí poslať žiadosť s mojim a dcériným rodným číslom a oni my vystavia nejaké potvrdenie? Posielať to na našu pobočku alebo v TN? Stále to odkladám, lebo mám hrôzu z toho, že to tam budem musieť vybaviť osobne.
Chobot
21.06.05,09:15
Vdaka Jura,
a ked dotycny nema vojensku knizku?Pokial absolvoval ZVS tak vojenskú knizku musí mat. Jedine ze by ju stratil, ale to je jeho problém, nech si vybaví náhradnú na voj. správe, alebo nech Ti prinesie s voj. správy potvrdenie o absolvovaní ZVS.
Jura
21.06.05,09:16
A čo je vyradený z evidencie? Tak nech ide na vojenskú správu a nech si žiada
potvrdenie doby ZVS. To je jeho problém, jeho povinnosťou je dokladovať ZVS.
Jozef
21.06.05,09:27
Vdaka,
tak ho poslem na vojensku spravu, nech si to vybavi.
A v konecnom dosledku by to malo byt v jeho zaujme, nie?
caute
Anonymka
23.06.05,05:24
Chcem sa opýtať, ako vyplniť zápočet rokov. Uvediem tam počet odpracovaných rokov iba v našej organizácii? Môže to tak byť? Nemám všetky jeho predošlé zápočty. Díky.
Daniela
23.06.05,05:58
POkiaľ máš predchádzajúce zápočtové listy v poriadku, tak započítaj, ak máš problém tak len odpracované vo vašej organizácii.
Mám však inú otázku: firma sa zlučuje s inou firmou, ktorá bude aj právnym následovníkov, je potrebné evidenčné listy ukončiť ku dňu zlučenia a odoslať na sociálnu poisťovňu, je potrebné vyplniť zápočtové listy?
Olgica
23.06.05,06:06
Chcem sa opýtať, ako vyplniť zápočet rokov. Uvediem tam počet odpracovaných rokov iba v našej organizácii? Môže to tak byť? Nemám všetky jeho predošlé zápočty. Díky.
Ak nemáš predošlé zápočty, tak napíšeš počet odpracovaných rokov iba vo Vašej organizácii.
Anonymka
23.06.05,06:09
Tak to urobím. :) Díky
brm
23.06.05,06:34
POkiaľ máš predchádzajúce zápočtové listy v poriadku, tak započítaj, ak máš problém tak len odpracované vo vašej organizácii.
Mám však inú otázku: firma sa zlučuje s inou firmou, ktorá bude aj právnym následovníkov, je potrebné evidenčné listy ukončiť ku dňu zlučenia a odoslať na sociálnu poisťovňu, je potrebné vyplniť zápočtové listy?ak nasledovník bude mať iné ičo, iný variabil do sociálky atď...treba ukončiť starú firmu...čiže eldz, zápočty ale tie si rovno založ do personálnych zložiek, detto vyhlásenia k dani...kopec roboty a papierov o ničom...
Daniela
23.06.05,06:35
Na moju otázku #21 nikto nevie odpovedať? poradiť ?
Denda
23.06.05,06:43
Pracovné pomery ukončujete?
Luba2
23.06.05,07:33
POkiaľ máš predchádzajúce zápočtové listy v poriadku, tak započítaj, ak máš problém tak len odpracované vo vašej organizácii.
Mám však inú otázku: firma sa zlučuje s inou firmou, ktorá bude aj právnym následovníkov, je potrebné evidenčné listy ukončiť ku dňu zlučenia a odoslať na sociálnu poisťovňu, je potrebné vyplniť zápočtové listy?
Pozri §§ 27-29 Zákonníka práce. Nájdeš sa tam? Ak áno, to znamená, že by ste mali podľa môjho názoru fungovať ďalej so starými zmluvami, bez odhlasovania a prihlasovania a čo sa týka poisťovní, len za základe nahlásenia zmeny o zamestnávateľovi.
Daniela
23.06.05,07:47
Pracovné pomery neukončujeme, len dodatky k prac. zmluve. Je to ináč poriadna robota máme 200 ľudí. Pozriem ZP. Ď.
Denda
23.06.05,08:16
Pracovné pomery neukončujeme, len dodatky k prac. zmluve. Je to ináč poriadna robota máme 200 ľudí. Pozriem ZP. Ď.Okrem dodatkom k prac.zmluvám nerobíš nič. Myslím tým zápočtové listy atď. Toto by si robila vtedy, keby ste rozväzovali pracovné zmluvy dohodou a hneď uzatvárali prac.pomer na novú firmu. Ale to sa teba netýka. Tým, že sa zlučujete nová firma preberá okrem zamestnancov aj všetky záväzky. Toto sa oznamuje do všetkých ZP,SP. Ale teraz neviem ako to riešia tam, lebo u tých zamestnancov, ktorí sa preberajú, sa mení zamestnávateľ. Možno budú chcieť zoznam. Neviem, ale to je už maličkosť. Stačí zájsť na pobočku a dotiahnuť to dokonca,lebo sa Vám možno mení aj sídlo alebo pobočka.
Neboj sa a držím palce, len sa treba pýtať aj na SP a ZP a radšej osobne ako telefonicky.
Daniela
23.06.05,08:32
NO veď práve, nechcem volať poisťovne z jedného dôvodu: prídu. Aj keď si nemyslím, že robím zle ale čert vie.
Jana V.
21.07.06,08:13
Zaujímalo by ma, či sa do zápočtu rokov započítava aj materská do 5 rokov dieťaťa, kedy som nedostávala žiadne peniaze, ale štát za mňa uhrádzal zdravotné poistenie. V § 103 som našla len započítavanie pri dieťati do 3 rokov a postihnutých deťoch. Vďaka.
azuz
21.07.06,08:24
Zaujímalo by ma, či sa do zápočtu rokov započítava aj materská do 5 rokov dieťaťa, kedy som nedostávala žiadne peniaze, ale štát za mňa uhrádzal zdravotné poistenie. V § 103 som našla len započítavanie pri dieťati do 3 rokov a postihnutých deťoch. Vďaka.
Do zápočtu rokov sa započítava doba trvania pracovného pomeru. Ak si sa počas trvania pracovného pomeru starala o dieťa do 5 rokov, tak sa započítava celý čas. Ak pracovný pomer netrval, tak len starostlivosť o dieťa do 3 rokov.