vanilka
22.08.07,15:42
prisiel mi opis faktury su na nom datumy stare, ved je to opis ake datumy mam dat do splatnosti a do zdanitelneho plnenia?

na fakture nie je datum kedy prisla
Mária hrušková
22.08.07,13:45
opis je raz opis,všetko zostáva nezmenené...
vanilka
22.08.07,14:03
ale datum zdanitelneho je uz premlcany co teraz? ak napisem povodny zmeni mi to vykaz o dph, tu na porade som niekde citala ze na opise by mal byt datum aj podpis ak dojde k takemuto pripadu aby sa dalo dph uplatnit
Paula
22.08.07,14:04
ale datum zdanitelneho je uz premlcany co teraz? ak napisem povodny zmeni mi to vykaz o dph, tu na porade som niekde citala ze na opise by mal byt datum aj podpis ak dojde k takemuto pripadu aby sa dalo dph uplatnit

Ako premlčaný? Nie som v obraze.
vanilka
22.08.07,14:30
ze uz bol v siestom mesiaci
vanilka
22.08.07,14:30
a vykaz za 2Q je uz odovzdany
Johanka
22.08.07,14:37
Opakovanie - matka múdrosti:
§51 ods.2 Zákon o DPH
(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.
Johanka
22.08.07,14:39
.... do dátumu dodania zadáš taký dátum, aby Ti obdobie súhlasilo s obdobím, v ktorom si uplatníš nárok na odpočet dane podľa vyššie citovaného ustanovenia Zákona o DPH.