Kristína
16.02.05,10:49
Dobrý deň,

mohol by mi niekto poradiť, čo bude najlepšie urobiť? Ide o nasledovné:

lekár - stomatológ chce, aby mu študentka vykonávala účtovnícke práce za jeho ambulanciu.
Je vhodné v takom prípade uzavrieť so študentkou dohodu o brigádnickej práci študenta? Teda, keď ide o účtovníctvo? Stačí napísať pri uzavieraní dohody, že ide o výkon administratívnych a účtovníckych prác pre danú ambulanciu alebo treba napísať nejako obšírnejšie?
Viem, že takýto druh dohody môže byť max. na 100 hodín/rok, odmena by bola 2.000,-/mesiac - neplatí sa odvod do zdravotnej poisťovne, študentka by podpísala vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej časti - čiže by sa neodvádzal preddavok dane, platilo ba sa iba 0,8% na úrazové poistenie.
Pozerala som si aj iné témy na oblasť problematiky študenti a dohody o BPŠ, ale nenašla som tam, či je možné uzatvárať takúto dohodu na vykonávanie účtovníctva.
Takže ďakujem vopred na odpovede.
Luba2
16.02.05,10:04
Nakoľko Dohodu o brig.práci študentov môžeš uzatvoriť aj na opakujúcu sa činnosť, nie len na jednorazovky, ja nevidím problém v uzatvorení na účtovnícke práce. Len neviem, ako sa dohodnete na prípadnej zodpovednosti za vykonanú prácu, to je pri takejto dohode dosť ťažké.

Ešte Ťa opravím, nie 100 hodín za rok, ale max. polovica fondu pracovného času, pozri iné články k tejto téme, je ich na porade dosť.
Kristína
16.02.05,10:20
No, dohodnúť sa dá, ide o rodinných príslušníkov.
Čiže, keď sa napíše do dohody 5 hod./týždenne, bude to možno v poriadku. Pozriem sa ešte do vyhľadávača. Ďakujem.
Sefcikova
16.02.05,12:55
Dohoda o vykonaní práce - môže byť vytvorená na taký druh práce, ktorý sa pravidelne neopakuje, čiže nie činnosť, ktorá sa opakuje, napr. účtovníctvo, administratívne práce, viem to určite, lebo práve kôli účtovníctvu som sa musela zamestnať, prípadne robiť na FA.

Čítala som to aj v komentári k mzdovej problematike niekedy koncom min. roka, mám to overené Maja
Kristína
16.02.05,13:33
No áno, ale ja som mala na mysli dohodu o brigádnickej práci študenta. Tu ide o opakujúcu sa činnosť, takže by bolo ju možné uzavrieť na vykonávanie účtovníctva.
Luba2
17.02.05,08:29
Dohoda o vykonaní práce - môže byť vytvorená na taký druh práce, ktorý sa pravidelne neopakuje, čiže nie činnosť, ktorá sa opakuje, napr. účtovníctvo, administratívne práce, viem to určite, lebo práve kôli účtovníctvu som sa musela zamestnať, prípadne robiť na FA.

Čítala som to aj v komentári k mzdovej problematike niekedy koncom min. roka, mám to overené Majačo sa týka dohody o vykonaní práce - máš svätú pravdu. Ale táto téma je o inom.