Mirkaa
23.08.07,05:18
Chcela by som sa informovať, manžel účtuje v JU. Chceli by sme si zobrať úver, ale nakoľko mal rozdiel príjmov a výdavkov za rok 2006 malý, tak by nám z toho jeho príjmu veľa peňazí nedali. Dalo by sa teraz podať opravné daňové s tým, že by si neuplatnil výdavky na cestovné, a tým by sa mu dostatočne zvýšil príjem? Daň by sme doplatili / neviem či by sme platili aj nejaké penále, ak áno, vie niekto koľko?/. Napíšte mi prosím Vás váš názor, či by ste to doporučili alebo by bolo lepšie počkať do januára na ďaľšie daňové. Problém je v tom, že peniaze by sme potrebovali teraz. Ďakujem
Monika Kováčová
23.08.07,04:26
Nie opravné určite podať nemôžete. Môžete podať dodatočné DP. Penále si môžeš vypočítať na www.drsr.sk - kalkulačka.
Okrem penále na neuhradenú daň počítajte s dodatočným ročným zúčtovaním zdravotného poistenia, a z vyššími odvodmi do Sociálnej a zdravotnej poisťovne.

Prepočítajte, možno zistíte, že by ste úver vééééľmi preplatili...
ZDENIELA
23.08.07,04:41
Ak prepočítate, podľa môjho názoru určite zistíte, že sa Vám to neoplatí. Doplatiť daň + penále + odvody...
Neviem síce aký príjem má manžel, ale viem že u živnostníkov sú dosť veľké nároky, čo sa výšky týka na kladný základ dane.
Mirkaa
23.08.07,04:56
Manžel mal od 5.1.2007 na pol roka prerušenú živnosť a vo februári 2007 si založil novú. Na základe toho mi povedali, že tento rok až do 8/2008 nemusí platiť socilne. Tak si myslím, že by to bolo možno aj výhodnejšie ako na budúci rok. Teraz by sme zaplatili penále, doplatili daň a doplatili len zdravotné. Aký je váš názor? A ešte, keby došla daňová kontrola a chceli zdôvodnenie prečo si najprv uplatňoval výdavky za cestovné a potom zrazu nie, stačilo by im také zdôvodnenie, že to bolo kvôli úveru alebo nie?