lili1
23.08.07,06:00
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Manžel má uzavretú so spoločnosťou v ktorej pracuje pracovnú zmluvu na dobu určitú. Chcel by dať výpoveď. Jeho šéf nechce aby odišiel. Môže dať okamžitú výpoveď bez toho aby mal z toho nejaké nepríjemnosti so zamestnávateľom z právneho hľadiska, alebo musí počkať kým skončí prac.zmluva na dobu určitú?

Ďakujem
Chobot
23.08.07,06:56
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Manžel má uzavretú so spoločnosťou v ktorej pracuje pracovnú zmluvu na dobu určitú. Chcel by dať výpoveď. Jeho šéf nechce aby odišiel. Môže dať okamžitú výpoveď bez toho aby mal z toho nejaké nepríjemnosti so zamestnávateľom z právneho hľadiska, alebo musí počkať kým skončí prac.zmluva na dobu určitú?

Ďakujem

Aby si nemusela toľko toho čítať, tak len stručne - okamžitú výpoveď nemôže dať, pokiaľ na to nemá zákonný dôvod. Aké sú zákonné dôvody, si nájdeš v tej téme.

Môže však skončiť riadnou výpoveďou s dvojmesačnou výpovednou dobou. Pokiaľ by doba určitá uplynula skôr, než výpovedná doba, výpoveď nemá význam dávať, lebo PP skončí skôr, než uplynie výp. doba.
lili1
23.08.07,09:47
Ďakujem za pomoc
Andrejkaf
23.08.07,09:57
dobry den, presne tento isty problem mam aj ja. mala som pracovnu zmluvu uzavretu na dobu neurcitu a dva dni pred skoncenim skusobnej doby sa so mnou zamestnavatel "dohodol", ze mi ju zmenia na dobu urcitu do konca kalendarneho roka. postupoval spravne, dal mi najprv podpisat rozviazanie pracovneho pomeru a hned na to mi predlozil novu zmluvu. nasla som si teraz novu pracu s nastupom uz od pondelka a neviem, ako mam postupovat. mam viac dovodov, preco chcem odist z firmy. prvy dovod je, ze nam namontovali klimu a som z nej uz druhykrat v priebehu dvoch tyzdnov chora. bola som u obvodaka a aj krcneho. a druhy dovod je vulgarne a drze spravanie zo strany zamestnavatela. poradte mi prosim, ako dat uz tento piatok vypoved a nemat z toho tahanice po sudoch, lebo firma je schopna to tak riesit. a nechcem o novu pracu prist, chcem tam korektne v pondelok nastupit. dakujem
irma1
23.08.07,10:04
dobry den, presne tento isty problem mam aj ja. mala som pracovnu zmluvu uzavretu na dobu neurcitu a dva dni pred skoncenim skusobnej doby sa so mnou zamestnavatel "dohodol", ze mi ju zmenia na dobu urcitu do konca kalendarneho roka. postupoval spravne, dal mi najprv podpisat rozviazanie pracovneho pomeru a hned na to mi predlozil novu zmluvu. nasla som si teraz novu pracu s nastupom uz od pondelka a neviem, ako mam postupovat. mam viac dovodov, preco chcem odist z firmy. prvy dovod je, ze nam namontovali klimu a som z nej uz druhykrat v priebehu dvoch tyzdnov chora. bola som u obvodaka a aj krcneho. a druhy dovod je vulgarne a drze spravanie zo strany zamestnavatela. poradte mi prosim, ako dat uz tento piatok vypoved a nemat z toho tahanice po sudoch, lebo firma je schopna to tak riesit. a nechcem o novu pracu prist, chcem tam korektne v pondelok nastupit. dakujem

Ak si pozrieš § 69 ZP, zistíš, že nijako. Do piatku nič nestihneš. Iba ak dohodou, ale na dohodu musia byť dvaja.
Andrejkaf
23.08.07,10:12
nepomoze mi ani to, ze som z klimatizacie stale chora a sefka ju nechce vypnut ??? a vulgarne spravanie zo strany zamestnavatela je tiez nic ??? ak mi povie, ze taka asistentka je jej na p..u... tak to si snad nemusim nechat !!!
Stina
23.08.07,10:12
Ak Ti dal aj v novej zmluve skúšobnú dobu a táto ešte neuplynula odchod sa Ti môže podariť.
Andrejkaf
23.08.07,10:16
nemam znovu skusobnu dobu, mam pracovny pomer uzavrety na dobu urcitu so konca roka...
Andrejkaf
23.08.07,11:38
pracovny pomer uz fici od minuleho tyzdna... skoda, ale musim to nejak uhrat
Chobot
23.08.07,11:45
pracovny pomer uz fici od minuleho tyzdna... skoda, ale musim to nejak uhrat

Je to zvláštne, že na jednej strane si pre šéfku neschopný a nepotrebný zamestnanec, a na druhej strane ťa nechce pustiť.:confused:
Andrejkaf
23.08.07,11:58
tiez si to vravim... kolegyna dala vypoved pred mesiacom aj cosi kvoli spominanemu spravaniu a bolo jej pohrozene sudom, tak sa zlakla a vypoved stiahla... lenze ona je vo firme 5 mesiacov a ma pracovny pomer na dobu neurcitu.
Chobot
23.08.07,12:15
tiez si to vravim... kolegyna dala vypoved pred mesiacom aj cosi kvoli spominanemu spravaniu a bolo jej pohrozene sudom, tak sa zlakla a vypoved stiahla...

:eek: :eek:
A čoho sa zľakla? Hádam vám len nezakazujú skončiť PP vo firme? A konrétne čím sa vyhrážali? (Dobre súdom, ale za čo?)

Ak je situácia vo firme taká zlá, tak rýchlo napíš výpoveď, doruč zamestnávateľovi do konca augusta a 31.10. vo firme skončíš. Nebojte sa vyhrážok, pokiaľ ste neporušili zákon, nemajú vás prečo dať na súd. Len vás zastrašujú.

Tie 2 mesiace nejako vydrž, pokiaľ neochorieš a nedáš sa vypísať na PN.
Andrejkaf
23.08.07,13:43
nasla si novu pracu a novy zamestnavatel bol ochotny cakat na nu iba 1 mesiac. chcela to riesit dohodou, ze ten jeden mesiac potiahne a jeden jej firma ustupi. sefka nechcela a povedala, ze ak neodrobi cele dva mesiace da ju na sud za porusenie zmluvy. tak odriekla novu pracu a je vo firme dalej.
ja by som to tak rada riesila, lenze mam v piatok podpisat novu zmluvu a nastupit v pondelok a je to fakt dobra praca a nechcem si ju nechat ujst. keby som ju nemala, tak dam normalne vypoved a tie 2 mesaice potiahnem. lenze dobru pracu nenajdes len tak lahko...
Chobot
23.08.07,17:58
nasla si novu pracu a novy zamestnavatel bol ochotny cakat na nu iba 1 mesiac. chcela to riesit dohodou, ze ten jeden mesiac potiahne a jeden jej firma ustupi. sefka nechcela a povedala, ze ak neodrobi cele dva mesiace da ju na sud za porusenie zmluvy. tak odriekla novu pracu a je vo firme dalej.
ja by som to tak rada riesila, lenze mam v piatok podpisat novu zmluvu a nastupit v pondelok a je to fakt dobra praca a nechcem si ju nechat ujst. keby som ju nemala, tak dam normalne vypoved a tie 2 mesaice potiahnem. lenze dobru pracu nenajdes len tak lahko...

Legálnou cestou sa to riešiť nedá, pokiaľ z-ľ nesúhlasí s dohodou.
Andrejkaf
24.08.07,10:31
ak mi lekar da potvrdenie, ze mi skodi klimatizacia a som z toho chora, je to ohrozenie zivota a zdravia o ktorom hovori zakon, ako o dovode na okamzite skoncenie pracovnho pomeru ???
irma1
24.08.07,10:39
ak mi lekar da potvrdenie, ze mi skodi klimatizacia a som z toho chora, je to ohrozenie zivota a zdravia o ktorom hovori zakon, ako o dovode na okamzite skoncenie pracovnho pomeru ???

Myslíš § 69 ods. 1 pís. c) ZP? No neviem, či mal zákonodarca na mysli práve toto. Asi nie. Asi sa tým myslí niečo oveľa nebezpečnejšie. Možno keby Ti zobrali stoličku a nútili Ťa sedieť na debne s výbušninami.
A na § 69 ods.1 pís. a) ZP máš, ako som Ti napísala už včera, málo času.
Andrejkaf
24.08.07,10:49
a kto mne bude preplacat pn-ky, kedze som z tej klimy naozaj chora ??? mozem dat vypoved normalnu a netlacit na pilu, ale aj tak budem 2-3 dni v praci a tyzden aj nieco doma... ja pridem o peniaze a zamestnavatel zo mna aj tak nic moc nema...