22184
23.08.07,06:34
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, či by mi niekto vedel poradiť ako mám odnaučiť dcéru, ktorá bude mať v októbri dva roky v noci piť mlieko z fľašky. Ona si navykla chodiť spať s fľaškou, no horšie je, že nič iné nerobím ako jej zarábam jednu fľašu za druhou. Vypije minimálne 3 fľašky mlieka a dve fľašky čaju. A keď vstávam k 4mesačnému synovi (spia v jednej izbe) nepočujem nič iné, len ako ťahá fľašu. K nej v noci nemusím chodiť, lebo ona sa obslúži aj sama, len sa mi to zdá divné, že musí takto v noci stále piť. Tak ak niekto má s takýmito vecami skúsenosti alebo by mi vedel poradiť čo a ako ďalej budem veľmi vďačná. Takže za všetky rady vopred ďakujem.

Prajem pekný deň
hetty
23.08.07,04:38
Možno len potrebuje cumlík, lebo je nervózna. Moja kamarátka odučila dieťa piť tak, že mu na noc dala do fľaše len čistú vodu. To mu tak nechutilo, tak prestal.
karpis
23.08.07,04:44
Skús dcére dať na večeru niečo iné ako mlieko, napr. kašu, zemiaky atď. a potom trochu mlieka( z fľašky), ak to bez nej nepôjde . Dvojročnému dieťaťu nestačí vypiť na večeru fľašku mlieka je potom hladné a preto sa budí
22184
23.08.07,04:49
Veď ona normálne jedáva. Každú chvíľu sa napcháva a večeru dostáva úplne klasickú a potom keď ide spať tak chce tú fľašu. Cumeľ vypľúva, ale môžem to vyskúšať aj s tou vodou - tiež zahadzuje fľašu, ale skúsim to.
karpis
23.08.07,05:00
S tým cumľom by som to asi neskúšala má už dva roky, a mala by sa od cumľa odučiť, môžno keby si vyskúšala dať jej piť mlieko z pohára a nedávala jej fľašku do postele, ona automaticky hľadá fľašku keď sa prebudí ale keď ju v posteli nebude mať, možno jej ani na um nepríde piť.
22184
23.08.07,05:08
To nie je zlý nápad, nedávať jej fľašu do postele. No pravda je, že ten cumeľ nemusí ani cez deň. Ona vlastne už dlhšiu dobu nemá cumeľ - iba sem tam malému bratovi šlohne, ale inak ho nepotrebuje. Vyskúšam to do rána a uvidím ako to dopadne.
karpis
23.08.07,05:17
No nemyslím, že to pôjde hneď na prvý krát budeš musieť byť dôsledná a
nedať jej fľašku do postele za žiadnych okolností,bude ti jej ľúto ale vydrž. Ja už mám deti, ktoré už majú svoje deti a ver mi viem o čom píšem.
Paula
23.08.07,05:48
Že treba prijímať dostatok tekutín, je nám nonstop zdôrazňované a dieťa je tiež iba človek. Navyše také chodiace urobí často oveľa viac pohybov ako dospelák a teda aj viac vypotí a žiada sa mu doplniť zásobu. Poznám dieťa, dnes už 8-ročné, ktoré do 5-tich rokov malo doma 2-3 fľaše s čajom v rôznych "kútoch", keď popri hre k nim dorazilo, upilo si a hralo sa ďalej. A je mnoho aj dospelých, ktorí sa v noci idú viackrát napiť (nemyslím do baru). Na druhej strane, možno Tvojej dcérke neide v noci ani tak o fľašu, ako o niečo, k čomu má blízky vzťah a keď je v postieľke v noci samo, nájde si vo fľaši kamaráta. Môj junior od prvého roka zaspával so stohom (najmenej 10 ks) leporiel, kým ich neprelustroval, nezaspal....skús vymeniť na noc fľašu za pekný vankúšik v tvare zvieratka, ktoré mu bude robiť spoločnosť. Myslím, že ak - ako ale bolo už poradené , neustúpiť, vydržať) - si naďalej bude v noci pýtať piť, potom je to o smäde.
anmary
23.08.07,06:17
Z vlastnej skúsenosti: v prvom rade odnauč dcérku od fľašky, nauč ju piť z pohára. Najskôr cez deň a potom aj v noci. Nejeden krát som v noci utierala rozliaty čajík, neraz aj prezliekala periny. Tiež sme mali veľké problémy s odnaučením. Už sa z toho stával zlozvyk. Držal fľašu v ústach aj pri hraní. Zasekol ju medzi zuby a hral sa, keď potreboval tak sa napil.
Nedávať jej však v noci piť nie je práve najrozumnejšie. ;)
Leila2006
23.08.07,06:38
Ak dieťa (2 ročné, ktoré cez deň normálne je) v noci potrebuje vypiť niekoľko fľašiek mlieka alebo vody, to už nie je celkom normálne. Veď v noci - keď človek spí, je metabolizzmus človeka spomalený, tak nemá prečo piť. Nepoviem, že pocíti smäd, ale to by malo vyriešiť cca 1 dcl tekutiny, ale viac? No neviem. Ja by som sa asi poradila s lekárkou.
To je môj názor.
Ale - mám kamarátku, čo mala rovnaký problém, ale prešlo to samo od seba postupne. Trvalo to asi do 2,5 roku dieťaťa, teraz to dieťa síce vypije aj 1,5 litra mlieka cez deň (čo tiež nepokladám za normálne), ale v noci už spí v pohode.
anmary
23.08.07,06:44
Ak dieťa (2 ročné, ktoré cez deň normálne je) v noci potrebuje vypiť niekoľko fľašiek mlieka alebo vody, to už nie je celkom normálne.


Myslím, že podľa opisu sa skôr jedná o zlozvyk. Nejde tu o smäd. To dieťa zrejme potrebuje len ten pocit mať fľašku v ústach a aby mu z nej niečo tieklo.
Leila2006
23.08.07,06:47
A si to bude skôr problém psychického charakteru, možno má to dieťa problém "prijať" mladšieho súrodenca, možno sa len dožaduje pozornosti takýmto spôsobom.
Kazu
23.08.07,12:31
Moji synovia mali fľašu s mliekom pri posteli do svojich asi 5 rokov. Keď išli spať vypili jednu fľašu a na noc som im na stolík pri postieľke postavila druhú. Keď sa v noci prebudili siahli po fľaške a vypili koľko chceli. Potom fľašu odložili späť a spali ďalej. Tento zvyk (či zlozvyk) ich prešiel sám od seba. Len mi oznámili, že už fľašu nechcú lebo sú veľkí. Keď má dcérka dva roky vôbec by som sa nad tým nepozastavovala. Ono sa to nejako utrasie aj samo.
purna
23.08.07,13:43
Moji dvaja synovia tiež pili mlieko v noci. Nemali radi kaše. Večer sa málo najedli a v noci boli hladní. Prestali piť spontánne, ani ma nenapadlo odúčať ich. Je pravda, že pili len 1-2 fľaše za noc. Teraz máme 22 mesačnú dcérku, na večeru vypije 2 fľaše mlieka s instnanou kašou a skoro vždy vydrží do rána. Ráno vypije ďalšiu fľašu, po obede pred spaním tiež, meditým ju ešte dojčím a pije aj vodu. Možno Tvoja dcérka pije menej cez deň a potom si tekutiny dopĺňa v noci.
tiny77
24.08.07,05:55
tiez mam dvoch synov, a bol i rovnaky problem. Ak dieta plakalo - cumel "nenosil" ani jeden z nich, tak sme siahli po flasi - jeden takto pil caj, druhy mlieko. (upozornujem, na litre!) :( Tymto sa upokojili. Ale!! nasili sme na seba pascu !!!
Dieta by malo vydrzat v noci nepit. Ak je smadne, skusila by som len cistu vodu - jednak sa udrzi cisty a zdravy chrup, a jednak uhasi smad. Samozrejme - neplati to pre babatka. :---
V ziadnom pripade netreba nechat ani cez den zahryznutu flasu v puse pri hre, a ani pohravat sa s tekutinou vo flasi pocas spanku. ;)
Ja viem aky je to pocit, ked chces v noci spat, a nemozes, lebo dieta si tvrdo stoji za svojim - chce flasu. A ak som aj dala flasu - po par sekundach zistil, ze to je voda - nasledoval dalsi plac... :mee:
Ale zelam vela trpezlivosti - v zaujme zdravia a spokojnosti oboch. Ved potom je to retazovka - po vypiti 2,5 dcl tekutiny dieta o par hodin zacne tlacit na toaletu - tak skoro sa hygienickym navykom nenauci, ak to nocne popijanie bude trvat do neskoreho veku.
Inak, to nocne budenie druheho syna nepreslo dodnes :rolleyes: (8r.) - sice mlieko z flase nepije uz 4 roky, ale ma potrebu sa zobudit, poprechadzat sa po dome :eek: a lahne si kde mu pride - na zem, na gauc, medzi hracky, obcas ako tien sa skloni uprostred noci nado mnou a ja vtedy -netusiac kde je sever - infarktujem :) netusim cim je to budenie sposobene.. :confused: neveceria neskoro, neprejedava sa, hladny nie je, na wc ide pred spanim... ale to je o inom. mimotemy
22184
24.08.07,07:26
A si to bude skôr problém psychického charakteru, možno má to dieťa problém "prijať" mladšieho súrodenca, možno sa len dožaduje pozornosti takýmto spôsobom.

To robila ja predtym nez sa maly narodil.
22184
24.08.07,07:33
no tuto noc som teda vyskusala to len s vodou - mali ste to vidiet. Ten lutostivy plac. Zacala tahat - zistila, ze je to voda - plac. Dala som jej do ruky flasku co pouziva na mlieko - tiez len s vodou - zacala tahat - zase plac. Tak som tam k nej behala zhruba celu hodinu, lebo stale mrncala,no zvysok noci vcelku usiel. Nesmiem sa dat obmakcit tym placom. Cez den vypije vela tekutin, na to davam pozor aby pila kazdu chvilu. Na stole ma postaveny pohar s vodou a vzdy sa popri hre pride napit. Cez den uz nepouziva ani plienky, lebo chodi pekne na nocnik, ale v noci ked celu noc pije, tak jedna plienka jej ani nestaci, lebo potom len cura. No bude to tazke... a ked to naozaj inak nepojde spytam sa doktorky co a ako. Lebo myslim si, ze keby bola naozaj smadna vypije aj tu vodu - s ktorou cez den absolutne nema problem - cistu vodu ma najradsej.
Leila2006
24.08.07,07:33
To robila ja predtym nez sa maly narodil.

Tak jej aspoň skús postupne redukovať tie nočné dávky, veď to sa jej už môžu z toho kaziť aj zuby. Skús sa s ňou cez deň o tom aj porozprávať, dohovor jej, že už je veľká, že sa jej budú kaziť zúbky, že to len jej braček musí v noci papať atď.. Veď dvojročné dieťa už má dosť rozumu, mohla by to pochopiť. Alebo pohľadaj ešte v nejakej literatúre, určite takéto situácie už riešilo milión odbornííkov, možno nájdeš dáky dobrý tip.
HankaS
24.08.07,07:47
Stalo sa mi niečo podobné ako tebe, keď sa narodil druhý syn, prvý mal 1,5
a keď mal 3 roky robil presne to čo tvoja dcéra, osobne si myslím že naozaj potrebuje a ide jej o kontakt s tebou, pretože ak by mala tuhý spánok, a nebol dôvod budiť sa, nebudila by sa a vôbec by si nevšimla že ma pri sebe v noci fľašu, problém je ten že ona je vo veku keď potrebuje objatie,a teraz žiarli na tvojho synčeka. Oni to nepochopia tie detičky ale príde čas a všetko pomynie,ak budeš stále jej venovať tiež milé slovo,pohladíš ju, ona sa s tým že sa narodil mladší brat zmieri a všetko prestane, ja som prežila to isté, prvalo to tak pol roka ale vydržala som aj keď som bola strašne vyčerpaná. Neradila by som ti experimentovať vbrať jej fľašu, veď ona sa pri tom ukľudní, môj syn pil mlieko do 4 rokoch z flaše a sám si povedal kedy už chce pohár, netráp ju ešte zavádzaním nových vecí, bude to brať voči nej ako niečo zlé z tvojej strany, daj jej čas, kým si zvykne že sa narodil brat,je ešte maličká mohla by mať veľké psychické problémy neskôr, jej podvedomie si to bude pamätať. Teraz sa bude chcieť rovnať vo všetkom malom bratovi, bude chcieť jejsť to čo on, piť,cumeľ, fľaša, všetko čo on, neber jej to aspom pre začiatok, hlavne sa ty drž a všetko vydržíš. Stále si pamätaj že ona myslí len na to, aké úžasné by bolo mať mamu len pre seba,objímať sa s ňou,a tak a preto sa tak často budí, aby si k nej chodila tak často ako k jej bratovi.Veľa zdravu. Prežila som to čo ty. Nerob niečo čo by si si mohla vyčítať.
gabriska
27.08.07,18:08
Ja suhlasim s nazorom, skusit to najskor cez den s mlieckom z pohara. Samozrejme je dolezite dodrziavat pitny rezim aj pocas dna.
Moja dcerka ma 4-roky, podobny problem sme s nou nikdy nemali. Taktiez zvykne vecer pred spinkanim vypit flasku s mlieckom, no nie je to pravidlo.
Pre istotu jej davam vecer ku posteli na stolik pohar s cistou vodou, pre pripad, zeby bola v noci smädna. Je uz dost velka, takze sa obsluzi aj sama.
A samozrejme ma so sebou v posteli svojich 2 kamosov - plysoveho konika a opicku, ktr. so sebou berieme aj na dovolenku. Ta flasticka v pripade Tvojej dcerky mozno naozaj nahradza podobneho "milacika".No a pred spanim je dobre si zvyknut na pravidelny vecerny ritual, napr. kupanie, precitanie rozpravky, pomojkanie sa a pod. Spominas, ze mas 4-mes. syna, mozno takto prejavuje len surodenecku ziarlivost, hlavne ak zacala takto "popijat" len nedavno..... Prajem vela zdaru a hlavne vela trpezlivosti :)
LUXOR32
09.10.10,19:31
Ahojte,ja mam ten isty problem so synom 11mes.pije cez den 1 l,pije v noci skoro liter a voda mu vobec nevadí..Ja si tiez myslim,ze ide o zlozvyk lebo to robila aj moja dcera..A ani jeden nenosil cumel..Ale najhorsie je,ze ho musim prebalovat aj v noci niekedy aj styri krát a niekedy aj prezliekat ked to nestihnem..Ked som mu dala cumel namiesto flasi tak sa az prebral,ze co to je..:)tak som to rychlo vzdala lebo som nechcela aby sa prebral o 22.00 lebo som uz bola dobita..Takze musime to vydrzat..Inak moja dcera flašovala do 5,5 roka a potom som jej ju skryla a bol koniec..
LUXOR32
09.10.10,19:37
Mojmu synovi nevadi ani voda takze smola..Podla mna nahrada cumlu lebo on cumel nepouziva.
Erika686
10.10.10,05:36
My sme sa s tym tiez trapili. DOST! som si povedala, ked som ostala tehotna s druhym synom, tak som si povedala, ze ho to musim odnaucit, predsa nebudem v noci krmit dve deti ! :confused:
Sli sme na to dost drasticky, zo dna na den. Proste som mu vysvetlovala, ze uz je velky (mal tiez uz po 2r.) a bla, bla, bla...Tvaril sa ,ze chape, ale ked mi v noci robil cirkusy, ze chce mlieko, tak ma islo rozhodit. Jednoducho som povedala, ze mlieko nemame, ze rano kupim, ze dostane rano...No, trvalo to isty cas, aj ked sa v noci zobudil, ale mlieko nedostal aj keby sa ...A potom to preslo. Ale bol to boj :rolleyes:
hubatá
10.10.10,05:50
A čo mám ja povedať? Minule mi 7 ročná vnučka pošepkala, že by si zadudlala dudulu, že jej ju môžem kúpiť na narodeniny. Keď by bola v družine, tak si ju tak schová do ruky, aby ostatní nevideli, zadudlá si a zas ju schová do peračníka.
Asi jej bolo smutno, alebo bola unavená v družine ..........
lusielaL
10.10.10,11:29
Ahojte,tak nie ze by som bola skodoradostna,ale som rada ze to nie je len moj problem.Minule mi moja lekarka povedala ze v noci ma nas traviaci system oddychovat a ze nie som dost tvrda na dcerku,no nas problem je aj v tom ze ju dvojrocnu este kojim,toto cumlanie je pre nich prijemne a su strasne vytrvale.Aj starsia dcerka buntosila,ta tiez vyzadovala mlieko do flase.Moja krstna to vyriesila ked v noci pokricala na syna,ale moja mala je tak vytrvala,ze nezabera ani pekne slovo,ani moja tvrdohlavost,nakoniec jej aj tak dam s tym,ze som sa zbytocne rozobrala ja aj ona.Tak asi len vydrzat...
evaj63
10.10.10,11:44
Moje deti mali večer v posteli vždy kakao, syn asi do 5 1/2 roka. V noci občas trochu čaju. Odnaučil sa od fl'aše sám, a to tak, že sa mu podarilo nechtiac fl'ašu rozbit'. To bol aj koniec pitia mlieka, a aj kakaa. Z pohára alebo zo šálky mu nechutilo. Trvalo to pár rokov, kým začal znovu pit' kakao alebo mlieko.
Erika686
10.10.10,13:06
No a mladsieho som oducila tak, ze som flasu narocky "zabudla" na navsteve. Ale on bol menej tvrdohlavy ako jeho starsi brat :)...tak to bolo lepsie. Vecer "musel" vypit mlieko z pohara, lebo ak nechcel byt o tuto lahodku ukrateny, tak nic ine mu neostavalo :D. A bol pokoj.