gabikao
23.08.07,07:47
Prosim poradte. Neviem identifikovat zvuk, co uz 2 alebo 3 noc pocujem v detskej izbe, ked pridem v noci k malemu. Je to take strasne vysoke csiiiip ciiip a stale sa to opakuje. Cez den nic, ale v noci v kuse. Byvame na 2poschodi v bytovke, nad nami je povala a pod oknami mame taku striesku, cize mys by sa mala ako k nam dostat. V zivote som ju na zivo nepocula pistat, takze neviem, ci je to mys alebo nejaky cvrcek. Moze to byt mys? Zatial som ziadne stopy po nej nenasla. A ak je to mys, co s tym? Ako ju dostat prec? Onedlho sa stahujeme, nerada by som ju preniesla do noveho.
irma1
23.08.07,06:04
Prikláňam sa k názoru, že to bude nejaký hmyz. Najskôr ten cvrček. Vraj sa pri tom nedá spať a nenájdeš ho. Myší mávame požehnane, lebo za nami je pole. Ale pišťať som ju ešte nepočula. A nikto ešte nič lepšie ako je mačka proti myšiam nevymyslel.
tiny77
23.08.07,07:02
vymyslel - lepidlo na mysi :) stoji okolo 40 sk, natries kus lepidla na nejaky karton, kachlicku - das tam kusok slaninky, klobasky, alebo syra, a myska sa prilepi. ;) ak ale nikde nenachadzas mysence, (vyzera to ako cierna ryza) tak potom to este moze byt cervotoc v dreve. To vie tiez narobit peknu galibu. Ale ten moc nepisti.
Cvrcka by si urcite rozpoznala. Ten si cvrlika na huslickach pekne vysoko. :D
Chobot
23.08.07,07:13
Prosim poradte. Neviem identifikovat zvuk, co uz 2 alebo 3 noc pocujem v detskej izbe, ked pridem v noci k malemu. Je to take strasne vysoke csiiiip ciiip a stale sa to opakuje. Cez den nic, ale v noci v kuse. Byvame na 2poschodi v bytovke, nad nami je povala a pod oknami mame taku striesku, cize mys by sa mala ako k nam dostat. V zivote som ju na zivo nepocula pistat, takze neviem, ci je to mys alebo nejaky cvrcek. Moze to byt mys? Zatial som ziadne stopy po nej nenasla. A ak je to mys, co s tym? Ako ju dostat prec? Onedlho sa stahujeme, nerada by som ju preniesla do noveho.

Myš to nebude, tá zbytočne nepiští. A určite nie vytrvalo, možno sem tam, keď sa navzájom pobijú. Myš by si počula len šuchotať alebo hrýzť niečo.

To, čo popisuješ, bude určite svrček. Aj my sme mali raz doma jedného. Celú noc crvlíkal na WC a keď som zažal, stíchol a nevedel som ho nájsť.

Keď je to taký zvuk aký počuješ v lete na lúke, tak je to on.
peton
23.08.07,09:06
vymyslel - lepidlo na mysi :) stoji okolo 40 sk, natries kus lepidla na nejaky karton, kachlicku - das tam kusok slaninky, klobasky, alebo syra, a myska sa prilepi. ;) ak ale nikde nenachadzas mysence, (vyzera to ako cierna ryza) tak potom to este moze byt cervotoc v dreve. To vie tiez narobit peknu galibu. Ale ten moc nepisti.
Cvrcka by si urcite rozpoznala. Ten si cvrlika na huslickach pekne vysoko. :D

Suhlasim, ale niet nad klasicku pascu na mysi. Mam s nou 100% uspesnost. Len ju treba spravne nastavit.
Nemusis sa bat, mysi to nie su. Tie narobia lomozu ajajaj, ale tak ako tu bolo spomenute, zbytocne nepistia, neupozornuju na seba. Cize mozes pokojne spavat :D , je to len nejaky hmyzak.
Paula
23.08.07,09:12
Teraz možno tresnem vedľa, ale nemôže to byť netopier?:confused: Teda, neviem, či pištia, ale radi zaletia aj do panelákov, nielen do domčekov .
andi
23.08.07,09:19
Skús kúpiť to lepidlo na myši a daj to do rohov alebo ku zadnej strane skrini na kus kartóna. My sme tým už chytili aj svrčeka a aj niakú väčšiu hmyz čo nám robil nekludné noci.
peton
23.08.07,09:48
Súhlasím s Paulou, tiež jedna z možných variant, pravdepodobne najpravdepodobnejšia...xixi. Nechceš sa ísť mrknúť na tú povalu, čo to tam vystrája?
Kazu
23.08.07,12:17
No, skontrolovala by som aj povalu ale skôr by som tipovala toho cvrčka. S tými máme skúseností až až. Jednu jeseň sa nám ich pár nasťahovalo do domu a niekoľko týždňov som sa poriadne nevyspala. Celé dni som prekutrávala dom a vysávala každú škáročku. Tie zvuky sú rôzne, podľa toho kde sú zalezený. Nedá sa určiť ani odkiaľ zvuk prichádza a ak začujú kroky ihneď stíchnu.
gabikao
23.08.07,13:35
Dakujem za odpovede, skusim to lepidlo. Ak sa toho nazbavim, cvrckov prezijem v pohode, ta mys by ma riadne stvala. A netopiera by som tiez tazko predychala. Hlavne aby som to nepreniesla do noveho.
AlaNR
24.08.07,06:27
Myši aj tak divne smrdia. Asi by si ju hneď zacítila. Ten smrad by som prirovnala dobre spoteným teniskám:rolleyes: . Keby bola vo vnútri, už v prvý deň by si ju bola zacítila.
220870
26.08.07,18:14
Ak to piští tak to budú na 99% percent potkani myši len zriedka pištia.Ato je väčší problém ako myš .Skúste nejakú dertizačnú firmu , skôr ako bude neskoro.