padro
23.08.07,09:20
Chcel by som sa spytat, ak zivnostnik zrusi zivnost, ako to je so zarukou na tovar, ktory predal? Po skonceni zivnosti uz neruci za ten tovar? dakujem za odpoved, podla mna dost podstatna vec, ale nikde som nenasiel odpoved:)
padro
23.08.07,08:24
hmm nevie niekto poradit?
renča1
23.08.07,08:46
Ahoj padro, prečítaj si túto tému v pripnutom linku:
http://www.porada.sk/t42477-zarucna-doba-otazka-pre-pravnikov.html
camelfly
23.08.07,08:59
aj tu sa riešilo podobné, len je to iný zdroj :

Otázka:
Prosím Vás o informáciu, akým spôsobom je možné uplatniť reklamáciu, ak predajca tovaru, ktorý mi zároveň namontoval, už neexistuje - t.j. ak predajca - právnická osoba zanikla likvidáciou a je vymazaná z obchodného registra, resp. ak predajca - FO už nepodniká? Poprosím vás aj o uvedenie právneho predpisu...


Odpoveď:
Môžete sa ešte obrátiť na Živnostenský odbor príslušného obvodného úradu. Podnikateľ je povinný nahlásiť, kde sa majú vysporiadať jeho záväzky ako sú napríklad aj reklamácie. Ak by uvedený podnikateľ tieto údaje nenahlásil, potom môžete dať podnet na porušenie § 14 Zákona o ochrane spotrebiteľa na SOI, ktorá tieto skutočnosti prešetruje. Uvedený paragraf je právny predpis, podľa ktorého sú zaniknutý predajcovia povinný vybavovať reklamácie aj po zrušení prevádzky.

zdroj: slovenský informačný portál
padro
23.08.07,09:21
dakujem za info, z toho teda vypliva, ze zaruka by mala platit aj po ukonceni zivnosti