yourvoice
23.08.07,12:12
zdravím všetkých milovníkov sladkých dobrôt, už dlhšie hľadám recept na pralinkový rez (ponuka v cukrárňach), tak ak mi niekto poradí, budem veľmi vďačná, pekný deň
Tweety
23.08.07,10:17
yourvoice
23.08.07,10:29
ahoj, už som si prezrela celú históriu, ale nič, nie je tam žiaden recept, prosím, skúsi mi niekto pomôcť, 2. septembrový týždeň ma čaká veľká oslava doma, tak by som ho rada upiekla....veľmi pekne ďakujem
Monika Kováčová
23.08.07,10:38
Tweety
23.08.07,10:43
Sa mi páči, že vygúglila, to je akoby vygúlila.:)
Ešte sa mi páčilo, že recepis je pre O osôb.:---
recept je určen pro 0 osob(y)
Monika Kováčová
23.08.07,10:48
obrázok :
Monika Kováčová
23.08.07,11:03
Monika Kováčová
23.08.07,11:08
aj tu sú pralinkové rezy pod č. 20
Monika Kováčová
23.08.07,11:08
a ešte jeden obrázok:
yourvoice
24.08.07,05:31
toto som ti vygúglila: http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=19013


ďakujem Ti veľmi pekne, za všetky príspevky a zamozrejme ochotu, pekný deň;)
R.M.
28.08.07,10:23
Dobrý deň, pridám svoj recept na pralinkový koláč, myslím, že lepší ako
emgeton
28.08.07,10:27
Dobrý deň, pridám svoj recept na pralinkový koláč, myslím, že lepší ako
Kde je ???
R.M.
28.08.07,10:37
Dobrý deň, pridám svoj recept na pralinkový koláč, myslím, že lepší ako z cukrárne. Cesto žlté 5 vajec, 5 polievkových lyžíc cukru, 4 lyžice polohrubej múky. Hnedé cesto tak isto, iba sa pridájú 2 lyžice kakaa. Upečené rozdelíme po dlžke plechu na 4 časti, získali sme 4 žlté a 4 hnedé časti. Na spodok uložíme hnedý plát, potrieme plnkou, ktorú sme si urobili z masla, 2 lyzíc práškového cukru a roztopenej várovej čokolády. Na plnku uložíme žltý plát, pokropíme rumom, natrieme marhulovým lekvárom, položíme žltý plát, pokropíme s rumom, na tento znova čokoládovú plnku, a na vrch uložíme hnedý plát. Toto urobíme aj s dalšíme 4 plátmi. Dostali sme 2 rezy, ktoré polejeme z vrchu a bokov čokoládovou polevou.
mambi
09.09.07,08:27
Dobrý deň, pridám svoj recept na pralinkový koláč, myslím, že lepší ako z cukrárne. Cesto žlté 5 vajec, 5 polievkových lyžíc cukru, 4 lyžice polohrubej múky. Hnedé cesto tak isto, iba sa pridájú 2 lyžice kakaa. Upečené rozdelíme po dlžke plechu na 4 časti, získali sme 4 žlté a 4 hnedé časti. Na spodok uložíme hnedý plát, potrieme plnkou, ktorú sme si urobili z masla, 2 lyzíc práškového cukru a roztopenej várovej čokolády. Na plnku uložíme žltý plát, pokropíme rumom, natrieme marhulovým lekvárom, položíme žltý plát, pokropíme s rumom, na tento znova čokoládovú plnku, a na vrch uložíme hnedý plát. Toto urobíme aj s dalšíme 4 plátmi. Dostali sme 2 rezy, ktoré polejeme z vrchu a bokov čokoládovou polevou.

ahoj, včera som piekla pralinkový rez podľa tvojho "recepisu" a musím povedať, že mal úspech.
Vďaka;)
Maňuša
09.09.07,08:38
Dobrý deň, pridám svoj recept na pralinkový koláč, myslím, že lepší ako z cukrárne. Cesto žlté 5 vajec, 5 polievkových lyžíc cukru, 4 lyžice polohrubej múky. Hnedé cesto tak isto, iba sa pridájú 2 lyžice kakaa. Upečené rozdelíme po dlžke plechu na 4 časti, získali sme 4 žlté a 4 hnedé časti. Na spodok uložíme hnedý plát, potrieme plnkou, ktorú sme si urobili z masla, 2 lyzíc práškového cukru a roztopenej várovej čokolády. Na plnku uložíme žltý plát, pokropíme rumom, natrieme marhulovým lekvárom, položíme žltý plát, pokropíme s rumom, na tento znova čokoládovú plnku, a na vrch uložíme hnedý plát. Toto urobíme aj s dalšíme 4 plátmi. Dostali sme 2 rezy, ktoré polejeme z vrchu a bokov čokoládovou polevou.
Môžeš konkrétne uviesť pri plnke koľko masla a čokolády? Ďakuem
mambi
09.09.07,14:06
Môžeš konkrétne uviesť pri plnke koľko masla a čokolády? Ďakuem

ahoj,
dala som 1 Heru a roztopila som 1 čokoládu (100g). Plnky som mala akurát.
Soňula
14.09.07,05:23
Ešte jedna otázka k pralinkovému koláču: Do piškotóveho cesta nejde kypriaci prášok?
ormika
14.09.07,05:40
Na piškótové cesto musíš naprv dobre do úplného tuha vyšľahať z bielok sneh, pridáš žĺtky, rozmiešaš a nakoniec pridáš múky. Presne takto robím rolády a sú úplne super. Len ich robím zo 6 vajec, 6 lyžíc cukru a 6 lyžíc múky. To je všetko.
Mikolajova
14.09.07,05:48
Pridám sa aj ja so svojou otázkou manžel má rád rolády hlavne lekvárovú no žiaľ nemám na cesto dobrý recept, dala by si mi svoj?
Maruška54
14.09.07,05:50
Ešte jedna otázka k pralinkovému koláču: Do piškotóveho cesta nejde kypriaci prášok?
Na skyprenie do piškotového cesta sa môže pridať malé množstvo brandy/koňak/
alebo vody.
martina12
20.09.07,07:28
ahoj,
dala som 1 Heru a roztopila som 1 čokoládu (100g). Plnky som mala akurát.

Len na upresnenie na plnku sa dáva 1 Hera? (nie náhodou Palmarín?).
Ak sa roztopí čokoláda je možné ju pridať k maslu - nezrazí sa? Treba ju trochu vychladiť?
mambi
20.09.07,07:43
Len na upresnenie na plnku sa dáva 1 Hera? (nie náhodou Palmarín?).
Ak sa roztopí čokoláda je možné ju pridať k maslu - nezrazí sa? Treba ju trochu vychladiť?

môžeš dať aj palmarín, ale myslím, že Hera je chutnejšia. Tiež som sa bála dať do tej rotopenej čokolády maslo, či sa to náhodou nezrazí, ale nič, - v pohode...:rolleyes:
ormika
20.09.07,07:57
môžeš dať aj palmarín, ale myslím, že Hera je chutnejšia. Tiež som sa bála dať do tej rotopenej čokolády maslo, či sa to náhodou nezrazí, ale nič, - v pohode...:rolleyes:
Ja som dávala Heliu - je na pečenie aj na krémy a môžem povedať, že zákusok bol fantastický!
R.M.
20.09.07,08:05
Teší ma, že Vám zákusoch chutil. Ja dávam maslo, vôbec sa nezrazí