duficek
23.08.07,12:29
znamy (SZCO) ma zaskocil otazkou, ze ak nechce robit knihu jazd vobec, ci moze mat automobil v majetku firmy a mat v nakladoch odpisy, havarijnu poistku, servis, "cestnu dan" atd. PHM uctovat nechce, nebude teda ani v nakladoch. auto ma na ICO firmy
vdaka
irma1
23.08.07,10:33
Myslím, že by mal vedieť dokázať, že používa vozidlo na dosiahnutie príjmov, aby si mohol uplatniť akékoľvek výdavky v spojitosti s týmto vozidlom. A dokázal by to bez knihy jázd? Zaujímalo by ma ako.
kačenka
23.08.07,10:35
veď odpisy si môže uplatniť, ak auto používa, a keď ho používa tak predsa nechodí na vzduch.
duficek
23.08.07,10:35
no ved to. je nevedenie knihy jazd dostatocny dovod na neuznanie tych nakladov?
Zoltán Kovács
23.08.07,10:35
znamy (SZCO) ma zaskocil otazkou, ze ak nechce robit knihu jazd vobec, ci moze mat automobil v majetku firmy a mat v nakladoch odpisy, havarijnu poistku, servis, "cestnu dan" atd. PHM uctovat nechce, nebude teda ani v nakladoch. auto ma na ICO firmy
vdaka

Uplatnenie odpisov z dlhodobého hmotného majetku:

§ 22
Odpisy hmotného majetku a nehmotného majetku

(1) Odpisovaním sa na účely tohto zákona rozumie postupné zahrnovanie odpisov z hmotného majetku a nehmotného majetku do daňových výdavkov, ktorý je účtovaný1) alebo evidovaný podľa § 6 ods.11 a je používaný na zabezpečenie zdaniteľných príjmov. Postup pri odpisovaní hmotného majetku je určený v § 26 až 28 anehmotného majetku v odseku 8, ak nejde o hmotný majetok a nehmotný majetok vylúčený z odpisovania podľa § 23.

Bez preukázania používania podľa mňa nemá nárok na odpisy a ani ostatné nákladové (výdavkové) položky.
duficek
23.08.07,10:44
dakujem za prispevok
ekopo
23.08.07,10:49
To by mal únavné napísať si za rok napr. zopár ciest (aspoň dve :) )? Podmienka by bola splnená.
irma1
23.08.07,11:05
To by mal únavné napísať si za rok napr. zopár ciest (aspoň dve :) )? Podmienka by bola splnená.

Podmienka by splnená bola. Ale nesedel by stav kilometrov na tachometri s knihou jázd ani len približne. Nemuseli by mu uznať výdavky spojené s vozidlom v plnej výške. Ale zase je pravda, že DÚ väčšinou nechodí na kontrolu hneď po skončení roka.
Zoltán Kovács
23.08.07,11:06
Podmienka by splnená bola. Ale nesedel by stav kilometrov na tachometri s knihou jázd ani len približne. Nemuseli by mu uznať výdavky spojené s vozidlom v plnej výške. Ale zase je pravda, že DÚ väčšinou nechodí na kontrolu hneď po skončení roka.

JA už takú kontrolu som zažil. Rok 2004 došli kontrolovať 26.januára 2005. Bol som :eek:
irma1
23.08.07,11:11
JA už takú kontrolu som zažil. Rok 2004 došli kontrolovať 26.januára 2005. Bol som :eek:

Fakt? A to si už mal podané daňové priznanie za rok 2004?
Zoltán Kovács
23.08.07,11:13
Fakt? A to si už mal podané daňové priznanie za rok 2004?

Ešte nie, ale počkali kým podáme dph za 4.Q 2004. Nakoniec sme zistili, že išlo o anonymné udanie na dph.
Julča
23.08.07,12:00
znamy (SZCO) ma zaskocil otazkou, ze ak nechce robit knihu jazd vobec, ci moze mat automobil v majetku firmy a mat v nakladoch odpisy, havarijnu poistku, servis, "cestnu dan" atd. PHM uctovat nechce, nebude teda ani v nakladoch. auto ma na ICO firmy
vdaka

Mám skúsenosti s tým, že SZČO viedol knihu jázd, ale nedostatočne. Mal v nej uvedené tankovania a počet prejdených km. Nemal napísane cesty odkiaľ kde ani presné údaje. Viedol to len mesačne. Dostal za to pri kontrole pokutu. Presnú výšku neviem, lebo mi ju bnechcel povedať.:eek:
Zita5
23.08.07,12:15
znamy (SZCO) ma zaskocil otazkou, ze ak nechce robit knihu jazd vobec, ci moze mat automobil v majetku firmy a mat v nakladoch odpisy, havarijnu poistku, servis, "cestnu dan" atd. PHM uctovat nechce, nebude teda ani v nakladoch. auto ma na ICO firmy
vdaka


Ja osobne si myslím že pri nevedí prevádzky MV- Kniha jázd , by mu možno pri kontrole DU krátil odpisy a platby za poistné ATĎ. i napriek tomu , že PHM neuplatňuje v nákladoch , nakoľko je z toho zrejmé ,že MV sa používa aj na súkromný účel .