Fany111
23.08.07,14:34
Potrebujem poradiť. Ak nakúpime ako s. r. o. stavebný materiál a potom ho predáme zákazníkovi, môžeme postupovať takto:
1. objednáme materiál, ktorý zákazník chce,
2. vystavíme zákazníkovi faktúru,
3. uhradí faktúru,
4. príde faktúra od dodávateľa, uhradíme ju,
5. materiál je dovezený priamo k zákazníkovi.

Mali by sme my vystavovať príjemky a výdajky na sklad, ak to ide priamo k zákazníkovi od nášho dodávateľa? Možno hlúpa otázka, ale pomôžete mi.
Mirka D
23.08.07,12:52
Ja by som navrhovala takto
1. vystavíme zákazníkovi predfaktúru,
2. uhradí predfaktúru,
3. objednáme materiál, ktorý zákazník chce,
4. príde faktúra od dodávateľa, uhradíme ju,
5. materiál je dovezený priamo k zákazníkovi, je vystavená vyúčtovacia faktúra/daňový doklad.

Mali by sme my vystavovať príjemky a výdajky na sklad, ak to ide priamo k zákazníkovi od nášho dodávateľa? Nemusíte. My máme interným číslom oddelené 2 druhy faktúr (na sklad alebo direkt).
koňo
23.08.07,13:02
Pre fany111
Rizikom uvedeného postupu je, že vám pri fakturácii zákazníkovi nevzniklo ani právo ani povinnosť fakturovať. Ak ste platitelia DPH, tak to je ešte viac rizikové. Mirkin postup je O.K.
betka
23.08.07,16:47
Nezabudnite na tento par. z o DPH:

19/(4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.

Ak Vám zákazník uhradí predfaktúru, dańová povinnosť Vám vzniká dňom prijatia platby, ste povinný vystaviť daňový doklad do 15 dní.
Fany111
24.08.07,05:02
Takže, ak budeme používať predfaktúry, výdajky, príjemky nerobíme. Dodacie listy vystavujeme my zákazníkovi, nakoľko my mu fakturujeme za materiál?
A skladové karty materiálu treba vystaviť a viesť?
larysa
24.08.07,07:51
Naša firma má aj stolárstvo a musíme viesť skladové karty na materiál, aby sa vedelo, čo sa použilo na výrobu nábytku a aby sa vedelo, že čo sa má fakturovať zákaznikovi.
5imik
18.09.07,06:20
ahoj ludkovia. Prosím poradte mi. Prijmam material na sklad na zaklade dodacieho listu, a tam je aj reciklacny poplatok co s nim?
ako sa postupuje?