lavi
23.08.07,14:57
Mam novu pracku Bosh a nie som si ista, ako mam prat biele pradlo. Ma funkcie ako farebne vyvarka, farebne, farebne eco, nekrcivé, mix (ale to je len na 30l vody), vlna, športové, jemné/hodváb, rýchle pranie. Mate niekto podobnu pracku? Na ktorom programe periete biele pradlo (vacsinou tielka, tricka bavlnene)? Vdaka.
Chobot
23.08.07,13:13
Mam novu pracku Bosh a nie som si ista, ako mam prat biele pradlo. Ma funkcie ako farebne vyvarka, farebne, farebne eco, nekrcivé, mix (ale to je len na 30l vody), vlna, športové, jemné/hodváb, rýchle pranie. Mate niekto podobnu pracku? Na ktorom programe periete biele pradlo (vacsinou tielka, tricka bavlnene)? Vdaka.

Jednoducho nastav dlhé pranie a teplotu na 90 st. C.

Inak to "farebné vývarka" bude asi na bielu vývarku. Neviem, či sa dá farebné vyvárať...:rolleyes: . Teda čo by ti z toho zostalo....
lavi
23.08.07,15:44
Vdaka,
budem pouzivat asi programy na farebne, len teplotu nastavim, ja periem max. na 6O.
fachman
24.08.07,17:09
Zdravím Vás,chceme kúpiť práčku plnenú z vrchu,asi Elektrolux,čítal som rôzne technické informácie o jednotlivých typoch,porovnával z inými značkami.Poradte,ako je to s hlučnosťou, aqa stop,nie mechanické ale elektronické ovládanie,spotreba,odložený štart ,atď. čo kúpiť? Ďakujem.
Paula
24.08.07,17:57
hm, aut. práčku nemám ,ani mi nechýba k šťastiu....ale viete mi povedať , ako je to myslené s tou vyvárkou? To slovo mi evokuje "var" (vyvárať v hrnci, mi je jasné, voda pekne buble). Práčka je také čudo , schopné dostať do varu vodu aj pri 90°C ? Ja veru ani zaspať niekedy nemôžem, tak veľmi o tom premýšľam :rolleyes:

Ale ten návod mi jasný je- veď aj biela je tiež farba :)
duves
24.08.07,18:03
...ale viete mi povedať , ako je to myslené s tou vyvárkou? To slovo mi evokuje "var" (vyvárať v hrnci, mi je jasné, voda pekne buble). Práčka je také čudo , schopné dostať do varu vodu aj pri 90°C ? Ja veru ani zaspať niekedy nemôžem, tak veľmi o tom premýšľam :rolleyes: :)
Take programy hadam iba vynimocne, pri malych detoch a pod. Tie agresivne pracie prasky inak vedia toho vela aj pri 60 st.
lavi
25.08.07,14:12
k pracke Elektrolux - tiez som dost citala na roznych forach skusenosti s prackami, kym som sa rozhodla pre kupu. Elektorlux patri k najlepsim prackam, takze by som nevahala. Odlozeny start je fajn najma pri tichej pracke, kedy sa da prat v noci (lacnejsi prud). V predajni by ti mali poradit podla toho, co od pracky ocakavas:-)
Ja som potrebovala do nasej kupelne pracku plnenu spredu a este k tomu ani nie prilis objemnu, a + nase poziadavky - taku Elektrolux nemali, takze som sa rozhodla pre Bosh. Zatial som spokojna:o .
Kazu
25.08.07,14:54
Mám práčku Elektrolux plnenú zhora. Som s ňou spokojná. Akurát zážitok je počúvať ju ždímať pri 1200 otáčkach. Hviždí ako by jej išlo o život.
judita1971
25.08.07,18:14
Pred pol rokom som riešila tiež kúpu novej práčky - pri porovnávaní - vyhrala Elektrolux a neľutujem ani jeden deň, k hlučnosti žmýkania pri 1200 obrátkach - myslela som si že je hlučná, kým som asi pred dvoma týždňami nepočula inú práčku a keď som pri nej stála, lebo bola v kuchyni mala som pocit že ide vzlietnuť. S programami som spokojná, ak budeš vyberať opýtaj sa aj kde je najbližší servis, lebo pri niektorých servis na Slovensku nie je. ja som kúpila tú čo je na 6 kg.naozaj neľutujem, mám plnenie spredu. u mňa rozhodovalo aj to, aby sa nádobka na prášok dala vyberať a čistiť, niekto si pomyslí, zbytočnosť, ale ja som si pri starej práčke pri čistení nádobky užila svoje.
lavi
26.08.07,08:35
Judita, urcite ta nadobka vyberacia nie je zbytocnost, lebo pri pravidelnom umyvani predides vzniku plesni.ja ju mam tiez, aj ked pouzivam hlavne gelovy prasok a namiesto avivaze ocot.
Co sa hlucnosti tyka, mam len 1000 otacok, takze je to v pohode a napln len 4,5 kg, lebo vacsia by nam robila problem v malej kupelni a zvrchu plnenu sme mat tiez nemohli. Ale co sa tyka chodu Boshky, som uuuuuplne spokojna.
ALBO
04.02.08,09:05
Máte niekto skúsenosti s práčkou značky Candy? Vybrala som si typ G04 1064D. Vybrala som to preto , že je hlboká len 40cm a je na 6 kg(kôli priestoru).
Ďakujem vopred za infoskúsenosti.
Resp, pozná niekto iný typ hlboký do 45 a tak na 5 kg. (všetky tieto su jen na 4,5)
Jajka7
14.02.08,11:53
Ja mam pracku Candy 21 rokov (spredu plnenu ale malu na 3 kg), cely ten cas funguje bez problemov. Mala iba jedinu poruchu ( pokazeny napustaci ventil - vtedy stal asi 200 korun), pricom bola niekolko rokov pouzivana naozaj intenzivne - aj 2-3 krat denne.
Teraz uz jej asi odchadzaju loziska, lebo cudne cvrlika, ked zmyka pradlo. Ale uvazujem, ci si znova nemam kupit Candy.
sicka
14.02.08,12:55
to mas urcite Bosch, ja ju mam tiez a biele periem jednoducho na ECO, urcene na farebne...tiez som nechapala,preco je tam na farebne a na biele nic....
zabehnutyobchod
15.07.12,16:09
pracku CANDY nekupujte. nespolahlive, kazive, same problemy, za 3r tolko investicii do oprav kolko stoji nova pracka