mertinkova
23.08.07,15:59
Dobrý den prajem, kámoska má problém s ukončením pracovného pomeru. Skúste prosím nejaký nápad. Pracuje v zmenárni, v piatok ide po dovolenke znovu do práce. Rada by ukončila pracovný pomer, len je to trosku zamotané. Ak by mu dala ukončenie prac. pomeru dohodou k 31.8.2007, to ho asi trafilo v momente, ako určite by nesúhlasil a ak áno do konca mesiaca by jej určite "vzniklo" jeho pričinením nejaké manko, alebo prepad atď. Proste zamestnávateľa má trosku "mimo". Ak by dala 2 mesačnú výpovednú lehotu a marodovala by, a ziadosť o ukončenie prac. pomeru by dala este v auguste, on by sa jej zas vyhrážal že vie kde býva a kam chodia jej súrodenci a, že nech si dáva pozor, proste k tomu všetkému aký je má este aj kopu známosti a nie jednej sa už vyhrážal. Čo navrhujete? Ja jej fakt poradiť neviem. A ešte k tomu sa od 1.9.2007 mení zákonník.
mertinkova
23.08.07,14:02
Prosím skúste či Vás niečo nenapadne
Paula
23.08.07,15:07
Neviem ani ň okolo uznania dôkazov , keď ide o vážnu vec....ale do práce by som preventívne chodila s diktafónom.
Kazu
23.08.07,15:30
Tento "živočíšny druh" neznáša, keď sa mu na oči vyhodia jeho chyby. Tak tým by som začala. Vlastne tým by som určite aj skončila a to s okamžitou platnosťou.
Chobot
23.08.07,17:55
Prosím skúste či Vás niečo nenapadne

A keby dala normálne výpoveď a počas výpovednej doby by riadne robila ako doteraz? Medzitým by si ten majiteľ mohol uloviť novú pracovnú silu. Skončiť by mohla k 31.10.

Veď jej nemôže brániť skončiť normálne legálnou cestou PP.:eek:
mertinkova
24.08.07,06:47
Dobrý den, dakujem za odpovede, to že nech to nahlási ak by náhodou niečo to som jej povedala aj ja, iba ona sa boji a v podstate v dnešnej dobe má sa čoho, a este neviem či by si pomohla lebo aj medzi "zelenými" má kámošou tej je jej chef. Proste on tak trosku vedla. Skúsila som jej poradiť takto, neviem aký bude Váš názor. Normálne sa s ním dohodne ústne, že je ochotná este mesiac počkať s tým, že ak bude súhlasiť, dá mu hneď podpísať papier - akoze zmluve medzi nimi iba neviem ako ju mám nazvať. Druhá možnosť že mu dá papier dohoda o uknčení prac. pom. doh. k 31.8.2007, alebo tretia moznosť výpoveď s 2 mes. leh. a od sept. pôjde na marodku na 2 mesiace, aby sa jej "niečo náhodou" nestalo. Hm?
karcoolka1
24.08.07,06:57
diktafón - áno
okamžitý odchod dohodou - áno
pri problémoch, jeho spôsob jednania mu opätovať ;)
mertinkova
24.08.07,07:22
Este by som sa chcela opýtať ako mám pomenovať tu akože zmluvu, ak sa dohodnú, že mu dá este mesiac čiže dohoda o ukončení prac. pomeru bude k 30.9.2007 a ako príloha bude nejaká zmluva KTORU NEVIEM AKO NAZVAT že sa nejak dohodli?
veronikasad
24.08.07,08:49
Este by som sa chcela opýtať ako mám pomenovať tu akože zmluvu, ak sa dohodnú, že mu dá este mesiac čiže dohoda o ukončení prac. pomeru bude k 30.9.2007 a ako príloha bude nejaká zmluva KTORU NEVIEM AKO NAZVAT že sa nejak dohodli?
Nepotrebuješ žiadnu ďalšiu zmluvu. Dnešným dňom môže byť podpísaná dohoda medzi zamestnancom a zamestnávateľom o skončení prac.pomeru k 30.9.2007. Týmto dňom pracovný pomer končí.

---------
Veronika
mertinkova
24.08.07,13:34
Dakujem ani som už nič iné nevymyšľala ako nijakú zmluvu, iba som to chcela este postiť tou zmluvou, nenapadlo ma nič normálne tak som to nechala tak. Napísala som jej vic verzií ukončenia pracovného pomeru, ak máte záujem neskôr Vám napísem ako to dopadlo. Prípadne sa zase budem ničo pýtať
Kazu
24.08.07,13:37
Určite napíš. To som teda zvedavá.
mertinkova
24.08.07,13:40
O. K. napísem určite asi tak v pondelok, ved uvidíme, teda dakujem za spoluprácu a prajme pekný week.