ivorytinka
23.08.07,18:42
Dobry den,

potrebovala by som poradit, ak je zamestnanec na PN, ma 2x denne vychadzky, ako je to s kontrolami od socialky?

V pripade dlhodobejsich PN je totoiz nemozen sa stale zdrziavat doma, ak idem napriklad na nejake ine vysetrenia a podobne, co vtedy ked ma skontroluju? Nechaju mi nejaky listok o tom?

A este jedna otazka? Mozu ma skontrolovat aj pocas vikendov a napriklad po piatej? TEda po pracovnej dobe, ale dokedy, moze sa napriklad stat, ze pride ku mne domov niekto na kontrolu aj o 22.00 vecer?

Skuste mi niekto poradit, pretore niekedy je clovek na PN kvoli rekonvalescencii a nemusi lezat v posteli, ako keby mal chripku? Tak kedy sa da vobec hybat mimo vychadzok?
Paula
23.08.07,17:02
Tieto otázky tu nik nevyrieši žiaľ (si myslím) ...., leda, že by sa toho ujal rovno pracovník sociálky, majúci kontroly v pracovnej náplni a na Porade je zaregistrovaný.

.
DanielaSL
23.08.07,17:19
Pokiaľ máš na PN tlačive napísaný čas vychádzky , tak sa máš pohybovať mimo domu v tom čase. Ak ťa nenájde kontrola doma, tak ti nechá lístok, že sa máš ku nim dostaviť. Pokiaľ sa preukážeš tým, že máš na PN lístku napísaný na tú dobu čas vychádzky, tak sa nič nedeje. Ak ťa nájdu mimo toho času, resp. nemáš vychádzky , ale si bola na kontrole u lekára , tak si to zisťujú u neho, či si tam skutočne bola. Pokiaľ viem, kontrolóri môžu chodiť na kontrolu v hocijakom čase , teda aj večer aj cez víkend. Ale čo zase viem, väčšinou chodia na kontrolu na základe udania.....
Zoltán Kovács
23.08.07,19:22
Ale čo zase viem, väčšinou chodia na kontrolu na základe udania.....

Niekedy ani na základe podnetu samotného zamestnávateľa.
Mal som prípad u klienta, že zamestnávateľ stretol zamestnanca na PN brigádovať na stavbe. Dali podnet s uvedením konkrétneho prípadu a nič sa neudialo.
michal kmet
22.10.09,11:47
Dobry den.som tu po prvy krat tak sa vopred ospravedlnujem za chyby.dufam ze to pisem k spravnej teme.potreboval by som pomoct.dnes prisla ku mne kontrola zo socialnej poistovne.som na pn stvrty den.mam vychadzky od 16:00 do 20:00.ked prisla ta pani tak mi povedala ze pocas 7 dni nemozem mat vobec vychadzky a vobec uz nie take ako mam.ze toto si doktor nemoze dovolit.tak teraz mam obavi ze ked vybehnem von pocas mojej vychadzky a pride zase kontrola tak budu z toho nejake problemy.dakujem za radu.
Xanti
22.10.09,11:56
Dobry den.som tu po prvy krat tak sa vopred ospravedlnujem za chyby.dufam ze to pisem k spravnej teme.potreboval by som pomoct.dnes prisla ku mne kontrola zo socialnej poistovne.som na pn stvrty den.mam vychadzky od 16:00 do 20:00.ked prisla ta pani tak mi povedala ze pocas 7 dni nemozem mat vobec vychadzky a vobec uz nie take ako mam.ze toto si doktor nemoze dovolit.tak teraz mam obavi ze ked vybehnem von pocas mojej vychadzky a pride zase kontrola tak budu z toho nejake problemy.dakujem za radu.
Tak pani zo sociálky ná pravdu. Vychádzky lekár stanovuje v bežnom čase, tj. od 10-12 hod. doobeda a poobede je to v zimnom období od 14-16 hod. a v letnom období od 15-17 hod.

Vôbec sa nevystavujú vychádzky v jednem kuse, šak to na pol úväzku by si stihol popri takej marodke pracovať.
Halli
22.10.09,12:04
Vôbec sa nevystavujú vychádzky v jednem kuse, šak to na pol úväzku by si stihol popri takej marodke pracovať.


Hlavne ak je zlomená noha, alebo ruka, si SZČO a zrejme :eek:stíhaš ešte brigádovať aj v hamburgáči :D na barlách...také kontroly zbožńujem...
terezamaria
22.10.09,12:07
Dobry den,

potrebovala by som poradit, ak je zamestnanec na PN, ma 2x denne vychadzky, ako je to s kontrolami od socialky?

V pripade dlhodobejsich PN je totoiz nemozen sa stale zdrziavat doma, ak idem napriklad na nejake ine vysetrenia a podobne, co vtedy ked ma skontroluju? Nechaju mi nejaky listok o tom?

A este jedna otazka? Mozu ma skontrolovat aj pocas vikendov a napriklad po piatej? TEda po pracovnej dobe, ale dokedy, moze sa napriklad stat, ze pride ku mne domov niekto na kontrolu aj o 22.00 vecer?

Skuste mi niekto poradit, pretore niekedy je clovek na PN kvoli rekonvalescencii a nemusi lezat v posteli, ako keby mal chripku? Tak kedy sa da vobec hybat mimo vychadzok?
Jednoznačne keď si na vyšetreniach , o tom vie Tvoj obvodný lekár, ku ktorému patríš. Pokiaľ Ti nechajú oznam o kontrole, lekár zavolá na Sociálnu poisťovňu, kde im vysvetlí, kde si v tom čase bola.

Kontroly chodia aj večer, myslím do 20,oo hod. Či chodia neskôr, o tom som ešte nepočula. Počas víkendu normálne pracovníci Sociálnej poisťovne na kontroly chodia.

Mimo vychádzok by si mala byť prítomná doma, mimo už spomínaných vyšetrení, o ktorých vie aj Tvoj lekár.
Xanti
22.10.09,12:21
Hlavne ak je zlomená noha, alebo ruka, si SZČO a zrejme :eek:stíhaš ešte brigádovať aj v hamburgáči :D na barlách...také kontroly zbožńujem...
No Slavica daj pokoj,
sú aj účelové marodky. A pri zlomenej nohe, no čom by som nemohla sedieť za PC a pracovať napr. mať v kuse vychádzky. :D
Andyke
22.10.09,12:37
Dobry den.som tu po prvy krat tak sa vopred ospravedlnujem za chyby.dufam ze to pisem k spravnej teme.potreboval by som pomoct.dnes prisla ku mne kontrola zo socialnej poistovne.som na pn stvrty den.mam vychadzky od 16:00 do 20:00.ked prisla ta pani tak mi povedala ze pocas 7 dni nemozem mat vobec vychadzky a vobec uz nie take ako mam.ze toto si doktor nemoze dovolit.tak teraz mam obavi ze ked vybehnem von pocas mojej vychadzky a pride zase kontrola tak budu z toho nejake problemy.dakujem za radu.
Prvých 10 dní PN-ky platí zamestnávateľ náhradu za dočasnú PN, takže má právo aj kontrolovať svojho zamestnanca či dodržuje liečebný režim.
Ale Soc. poisťovňa takto skoro ? Čo je to nová móda ?
Xanti
22.10.09,12:38
Prvých 10 dní PN-ky platí zamestnávateľ náhradu za dočasnú PN, takže má právo aj kontrolovať svojho zamestnanca či dodržuje liečebný režim.
Ale Soc. poisťovňa takto skoro ? Čo je to nová móda ?Skoro? Ku kamoške došla hned na druhý deň, len čo im odniesla marodku. :D:D:D
Andyke
22.10.09,12:50
janaGT
22.10.09,12:58
Tak pani zo sociálky ná pravdu. Vychádzky lekár stanovuje v bežnom čase, tj. od 10-12 hod. doobeda a poobede je to v zimnom období od 14-16 hod. a v letnom období od 15-17 hod.

Vôbec sa nevystavujú vychádzky v jednem kuse, šak to na pol úväzku by si stihol popri takej marodke pracovať.


ale to by mal zase lekár vedieť a nie vystaviť takýto nezmysel ...
Manžel je PN od januára a vychádzky má 9-11 a potom 14-16 hod.
Xanti
22.10.09,13:00
ale to by mal zase lekár vedieť a nie vystaviť takýto nezmysel ...
Manžel je PN od januára a vychádzky má 9-11 a potom 14-16 hod.
Tuším ešte aj lekár dostane hubovej polievky od SP, ked mu nabehne na kontrolu a začne kontrolovať všetkých marodujúcich.

Tam to nie je zrejme s kostolným poriadkom. Jej zimné vychádzky, u nás dávajú lekári doobeda vždy od 10-12 hod.
Andyke
22.10.09,13:05
Xanti , ale pri niektorých diagnózach môžu mať pacienti aj takú dlhú vychádzku, dokonca viem o jednom prípade z minulosti, že chlapec mal neobmedzený čas na vychádzku, choroba psychického rázu a lekár povedal, že musí vyhľadávať spoločnosť ľudí, aby sa vedel naspäť zaradiť do života. Práve títo nemajú sedieť doma sami medzi 4 múrmi !
Xanti
22.10.09,13:14
Xanti , ale pri niektorých diagnózach môžu mať pacienti aj takú dlhú vychádzku, dokonca viem o jednom prípade z minulosti, že chlapec mal neobmedzený čas na vychádzku, choroba psychického rázu a lekár povedal, že musí vyhľadávať spoločnosť ľudí, aby sa vedel naspäť zaradiť do života. Práve títo nemajú sedieť doma sami medzi 4 múrmi !Ja sa nehádam, v takých prípadoch je to jasné.
Ale nepočula som aby to neobmedzené bolo od 16-20 hodiny a doobeda nič. :eek: Proste mne tam toto nesedí.
veronikasad
22.10.09,13:22
Prvých 10 dní PN-ky platí zamestnávateľ náhradu za dočasnú PN, takže má právo aj kontrolovať svojho zamestnanca či dodržuje liečebný režim.
Ale Soc. poisťovňa takto skoro ? Čo je to nová móda ?
Kontrolu dodržiavania lieč.režimu aj počas prvých 10 dní PN-ky vykonávajú pracovníci sociálnej poisťovne. Ak ide o cielenú kontrolu, vyžiadanú napr. zamestnávatelom, môže byť vykonaná aj druhý deň PN-ky.
edu21
18.05.10,06:36
Dobrý deň, na PN som už mesiac- som po operácii brucha a problémy s platničkami. Minulý týždeň som si bola u lekárky po vychádzky. Samozrejme, že mi ich potvrdila. No ked som sa pozrela na lístok, tak je tam len pečiatka, podpis, dátum- v kolonke pre časy nieje uvedené nič. ako to mám brať? v ktorom čase mám teda vychádzky? Mám to brať akože dopolôudnia a poobede? Je teraz letné alebo zimné obdobie? Ďakujem.