I-v-k-o
23.08.07,19:37
Zdravím všetkých. Ak zamestnanec podpíše pracovnú zmluvu, bude sa táto riadiť podľa aktuálneho zákonníka. A ako to bude, keď začne platiť nový zákonník a zmluva bola podpísaná ešte pred začatím jeho platnosti? Podpísať zmluvu pred, alebo po začatí platnosti nového zákonníka? Je nejaký rozdiel medzi prac. zmluvou na dobu určitú a na dobu neurčitú, okrem dĺžky platnosti? Ako sa mení, ak sa mení, výpovedná lehota podľa nového zákonníka?

Ďakujem
marcelaStanakova
27.08.07,07:34
Dobrý deň !
Potrebovala by som zistiť . Máme pracovnú zmluvu zamestnanca na dobu určitú uzavretú do konca roka 2007, ale potrebovala by som ju zmeniť na dobu neurčitú ako sa postupuje v takomto prípade stačil by dodoatok k zmluve alebo nová zmluva ?
Gabi03
27.08.07,07:38
Dobrý deň !
Potrebovala by som zistiť . Máme pracovnú zmluvu zamestnanca na dobu určitú uzavretú do konca roka 2007, ale potrebovala by som ju zmeniť na dobu neurčitú ako sa postupuje v takomto prípade stačil by dodoatok k zmluve alebo nová zmluva ?

Najjednoduchšie riešenie:
pokiaľ neupozorníte ZCa pred 31.12.2007 na koniec pracovného pomeru, tento naďalej trvá a automaticky sa mení na dobu neurčitú. Okrem toho zato neuškodí na toto upozorniť ZCa.

Najlepšie (aspoň pre mňa) riešenie:
dodatok k PZ - zmena trvania pracovného pomeru z doby určitej na dobu neurčitú.
;)
Aljok
27.08.07,07:41
Dobrý deň !
Potrebovala by som zistiť . Máme pracovnú zmluvu zamestnanca na dobu určitú uzavretú do konca roka 2007, ale potrebovala by som ju zmeniť na dobu neurčitú ako sa postupuje v takomto prípade stačil by dodoatok k zmluve alebo nová zmluva ?
Dohoda o zmene PZ. Vzory sú tu: http://www.porada.sk/t49309-tlacivo-dohoda-o-zmene-pracovnej-zmluvy.html
azuz
27.08.07,10:18
Najjednoduchšie riešenie:
pokiaľ neupozorníte ZCa pred 31.12.2007 na koniec pracovného pomeru, tento naďalej trvá a automaticky sa mení na dobu neurčitú. Okrem toho zato neuškodí na toto upozorniť ZCa.

Najlepšie (aspoň pre mňa) riešenie:
dodatok k PZ - zmena trvania pracovného pomeru z doby určitej na dobu neurčitú.
;)
Súhlasím, len chcem upozorniť, že je lepšie urobiť dohodu o zmene pracovnej zmluvy (samozrejme vopred), lebo inak nie je zaručené, že zamestnanec po 31.12.2007 nastúpi do práce.
Jana3
27.08.07,11:05
Ahoj, ja mám takúto dilemu. Týždeň u nás robila zamestnankyňa, ktorá ešte nemala podpísanú pracovnú zmluvu, lebo nebola podpísaná vedením firmy. Keď ju dostala v 5. deň na podpis, povedala, že nesúhlasí s podmienkami, a nechce u nás pracovať.
Keďže pracovná zmluva ešte podpísaná nebola, stačí stornovať prihlášky do poisťovní? My by sme jej za tých 5 dní aj mzdu vyplatili, ale keď nepodpíše zmluvu...
azuz
27.08.07,11:28
Ahoj, ja mám takúto dilemu. Týždeň u nás robila zamestnankyňa, ktorá ešte nemala podpísanú pracovnú zmluvu, lebo nebola podpísaná vedením firmy. Keď ju dostala v 5. deň na podpis, povedala, že nesúhlasí s podmienkami, a nechce u nás pracovať.
Keďže pracovná zmluva ešte podpísaná nebola, stačí stornovať prihlášky do poisťovní? My by sme jej za tých 5 dní aj mzdu vyplatili, ale keď nepodpíše zmluvu...
Zvláštna situácia. A to že robila bez zmluvy a bez akýchkoľvek podmienok jej nevadilo?
Moja rada: Nech podpíše zmluvu a dnešným dňom ukončí PP v skúšobnej dobe (ak je táto v PZ dohodnutá).