katarina.j
23.08.07,20:22
Ahojte poraďáci,plánujeme isť letecky na taký výlet- 3 denný do Neapola. Chcela som sa opýtať, či ste tam niekto boli a či sa Vám tam páčilo( s výnimkou tých samozrejme, čo padli do sopky a už niesú medzi nami)
Lion Topoľčany
23.08.07,18:35
Pred 6 rokmi som bola s manželom na sopke Vezuv a v Pompejách-vrelo odporúčam. Zvlášť Pompeje na mňa nechali celoživotný dojem, história dýcha
za každým rohom. No proste úžasné!
Len sme boli šialene unavení-bolo to treba absolvovať v jeden deň -výstup na Vezuv a turistiku po Pompejách-bolo hrozne teplo...snáď 50 stupňov...aspoň nám sa to tak javilo.
brčko
24.08.07,07:03
Bola som tam pred 10 rokmi. Síce mám radšej dovolenky v horách, no Pompeje sa mi veľmi páčili. Je to dosť rozsiahle, takže sa nachodíte, ale určite sa oplatí. Bola som veľmi prekvapená, aké je to tam zachovalé napr. štadion, kúpele. A tie prechody pre chodcov (miesto našich bielou farbou nakreslených pásou cez cestu, sú vyvýšené kamene)! No ale čo lutujem, že sme neboli na Vezuve, nie našou vinou. Známu tam frajer požiadal o ruku.
Záleží na tom, čo od výletu očakávaš. Myslím, že nebudeš sklamaná, aj ked unavená asi áno.
GABRIELA
25.08.07,17:14
Ak idete individuálne, a mali by ste čas a možnosť, choďte trajektom z Neapola pozrieť ostrov CAPRI. Je nádherný, stojí za to ho vidieť, keď budete tak blízko.
osky
25.11.08,22:47
neapol je nebezpecne mesto plne roznych vyvrhelov:mee:
-treba si davat pozor na osobne veci a peniaze,nevzdalovat sa od hlavnych tras a vyhybat sa malym ulickam-najmä vecer a v noci.
je to krasne mesto:rolleyes::) ale ludia su tu horucej krvi .
toto mesto patri k tym,ktore zaznamenavaju najvacsi vyskyt kriminality v Taliansku.:eek::mee:
:):oale nenechajte sa odradit-za ten pohlad to iste stoji,len si treba dat pozor na podozrivych ludi.

pompeje su nadherne a Vezuv fascinujuci.treba vidiet.a suhlasim,ze ked je clovek uz tak blizko,Capri stoji za to.Je to raj na zemi...:)