robovi
23.08.07,22:37
Chcem kúpiť nehnuteľnosť na Slovensku, ktorej vlastník sa pred 40-imi rokmi vysťahoval do Kanady. Donedávna v nehnuteľnosti býval jeho synovec, ktorý v 1/3 vlastnil uvedenú nehnuteľnosť. 2/3-ový vlastník bývajúci v Kanade je s najväčšou pravdepodobnosťou mŕtvy, pretože už v čase keď sa vysťahoval mal 50 rokov. Zaujíma ma, akoby som sa s ním mohol skontaktovať, prípadne s jeho dedičmi? Ďalej ma zaujíma, či je relevantné dedičné konanie v Kanade, alebo musí prebehnúť dedičné konanie na Slovensku? Ak musí prebehnúť dedičné konanie na Slovensku, ako formou sa dá iniciovať?
robovi
24.08.07,22:04
Tak som sa konečne dostal k listu vlastníctva uvedenej nehnuteľnosti a mal som možnosť prezrieť si aj evidenciu obyvateľstva. Z obidvoch písomností vyplynulo, že vysťahovalec do Kanady (A) bol starý otec osoby (C), ktorá bývala v uvedenej nehnuteľnosti a tieto dve osoby vlastnili nehnuteľnosť po 1/2. Z LV vyplýva, že ani po vysťahovalcovi (A), ktorý sa narodil v roku 1873 neprebehlo ded. konanie. Následne táto nehnuteľnosť nebola prededená ani v pozostalosti po jeho dcére (B), ktorá bola matkou osoby (C) bývajúcej donedávna v nehnuteľnosti. Osoba (C) je tiež po smrti a o jej pozostalosti momentálne prebehlo ded. konanie. 1/2 nehnuteľnosti, ktorú vlastnila osoba (C) je vysporiadaná a prededená.Čo mám urobiť a kam ísť, aby som mohol zvyšok nehnuteľnosti vysporiadať a odkúpiť. Podotýkam, že nie som v žiadnom príbuzenskom vzťahu k uvedeným osobám. Pomôže niekto? Ďakujem.