edit26
24.08.07,05:26
Dobrý deň,
majiteľka firma založila nový účet s tým, že je v mínuse, je tak poskytnutý kontokorent. Ako ho mám založiť v účtovníctve jednoduchom v programe Pohoda. Ďakujem za pomoc.
karcoolka1
24.08.07,05:20
Pohodu nemám, v čom vidiš problém?
edit26
24.08.07,05:30
Neviem ako mám nahodiť nový účet len normálne tam, kde sú všetky bankové účty a dať tam začiatočný stav mínusový, ešte som to nerobila, pretože sa v podstate učím.
Zita5
24.08.07,05:34
Neviem ako mám nahodiť nový účet len normálne tam, kde sú všetky bankové účty a dať tam začiatočný stav mínusový, ešte som to nerobila, pretože sa v podstate učím.

Ja tiež POHODU nemám , ale určite treba zaevidovať daný BU tam kde máte aj iné BU .Zostatok nie , lebo budete účtovať o vklade ako o príjme na BU pri otvorení resp.zriadení BU .Ten kontokorent sa schválil určite až po zriadení účtu a to bude účtovnou položkou už v PD , kde sa Vám preukáže aj mínusový zostatok na BU .

Čo sa týka kontokorentu tu je link

http://www.porada.sk/search.php?searchid=3577585
apo
27.08.07,19:20
Vlani som začal s Pohodou a kontokorent 1.1.2006 mal mínus.

Urobil som to takto:

V ponuke Účtovníctvo - peňažný denník som urobil priamo zápis do denníka tlačidlom INSERT,

Zvolil som typ dokladu PREVOD a zaúčtovanie som vybral z predkontácií

3Xzú

Nie je dôležité meno predkontácie, ale TYP predkontácie a ten je XZostatok úverov.

A zadal som počiatočnú sumu čerpaného kontokorentu.

Pohoda to urobí veľmi inteligentne, automaticky na základe zvoleného typu predkontácie zostatok vo výkaze majetku a záväkov zahrnie do riadku ÚVERY.

Pre splátky úverov použi predkontáciu s TYPOM VN Splátka úverov (bez úrokov)

Čerpanie úveru som použil predkontáciu TYP PN úver.

Musíš sa stým trochu pozabávať, aby si našla optimálne riešenie. Mne poradil konzultant pre Pohodu zo Zvolena. Keď to nepôjde obráť sa na neho, on Ti vysvetlí v čom je problém.

apo