Keja
24.08.07,10:18
Potrebovala by som poradiť. Podnikateľ má živnosť na remeselnícke práce od 1.6.2007 a aj od tohto dátumu má príjem. Dovtedy mal síce živnosť, ale nie na remeselnícke práce a nemal žiaden príjem. Teraz neviem, či pri daňovom priznaní môže použiť paušálne výdavky aj napriek tomu, že nie celý rok to mal zohľadnené v živnostenskom liste. Neviem, či sa mám držať príjmu, ktorý mal až z remeselnej činnosti alebo čoho. Ak mi niekto poradí, poprosím aj kde v zákone o dani z príjmov by som to mala podložené.
Vopred ďaaaaakujem.
veronikasad
24.08.07,08:25
Pozri § 6 odst.10 ZDP.Ak mal príjmy len z remeselných živností, môže si uplatniť paušálne výdavky 60%.

--------
Veronika
betka
24.08.07,09:34
Ak v priebehu roka mal živnostenské oprávnenie na výkon činností, kt. nepatria medzi remeselné a plynuly mu príjmy i z tejto činnosti, ako aj z remeselnej nemôže si uplatniť paušálne výdavky vo výške 60% ale iba 40%.

Ak by tento živnostník mal síce oprávnenie na výkon i iných činností, ale v priebehu roka mal len príjmy remeselné, vtedy si môže uplatniť 60% pauálne výdavky.
Vladimír Ozimý
24.08.07,10:16
Potrebovala by som poradiť. Podnikateľ má živnosť na remeselnícke práce od 1.6.2007 a aj od tohto dátumu má príjem. Dovtedy mal síce živnosť, ale nie na remeselnícke práce a nemal žiaden príjem. Teraz neviem, či pri daňovom priznaní môže použiť paušálne výdavky aj napriek tomu, že nie celý rok to mal zohľadnené v živnostenskom liste. Neviem, či sa mám držať príjmu, ktorý mal až z remeselnej činnosti alebo čoho. Ak mi niekto poradí, poprosím aj kde v zákone o dani z príjmov by som to mala podložené.
Vopred ďaaaaakujem.

daň z príjmu sa riadi príjmami nie tým čo máte uvedené v živnosti ak dosiahol príjmy len z remeselných živností môže si uplatniť 60% napriek tomu že má v živnosti uvedené aj iné činnosti...