domi2
24.08.07,11:53
Ahojte poraďáci
Sme zaregistrovaní ako OP a dostávame od niektorých sponzorov príspevok ktorý je podmienený reklamou pre nich.Musíme mať na túto činnosť živnostenský list ?
Ďakujem za rady
victoria
24.08.07,11:36
Áno, na takúto činnosť by ste mali mať živnostenský list, nakoľko nie je ani jednou z vašich hlavných činností, kvôli ktorým ste vznikli poskytovanie reklamných služieb a teda tieto príjmy by ste mali aj považovať za podnikateľskú zdaňovanú činnosť a odviesť z nich daň z príjmu. Na školení nám daňová poradkyňa povedala že v praxi pokiaľ sa vám stane raz, dvakrat do roka ze vam niekto poskytne prispevok za odplatu vo forme reklamy dá sa to prehliadnuť že nemáte na to živnostenský list, ale skutočnosť že ten príjem musíte zdaniť to neovplyvní.
hetty
06.09.07,08:35
Skúšala si ako neziskovka si vybaviť živnosť. Ja som tam bola a pozerali na mňa ako na mimozemšťana. Taký prípad vraj ešte nemali.
bendži
06.09.07,08:47
Skúšala si ako neziskovka si vybaviť živnosť. Ja som tam bola a pozerali na mňa ako na mimozemšťana. Taký prípad vraj ešte nemali.

Je veľa občianskych združení, ktoré živnostenský list majú. Jedno také účtujem aj ja.