maros37
24.08.07,14:05
Prajem pekny den chcel by som sa poinformovat ohladom druheho uctu v banke.

Som zivnostik, a od 01.09.2007 budem zaroven aj zamestnanec. Budem potrebovat i iny ucet aby boli moje prijmy i vydavky prehladne?? Kedze ako zivnostnik mam minimum bankovych prevodov (FA, a platby do poistovni)

Vopred vdaka
Zita5
24.08.07,12:12
Pokiaľ by ste mzdu ako zamestnanec mali dostávať výlučne na bankový účet , tak doporučujem zriadiť osobný účet . Účet , ktorý máte zriadený na podnikanie , tam by som mzdu nedala na Vašom mieste posielať , ten by som nechala jedine na účel podnikania . Ale to treba zvážiť z Vašej strany .
karcoolka1
24.08.07,12:29
podnikateľský účet zvlásť, netreba dráždiť
ale ak ti tam bude chodiť len mzda, ktorú si hneď vyberieš, tak nevadí
maros37
24.08.07,13:20
takze doporucujete mat i druhy ucet?

tato moja situacia je docasna a mozno bude trvat iba jeden alebo dva mesiace. Ak by mi vsetko papierovo sedelo bol by to velky problem mat iba jeden ucet??
Zita5
24.08.07,13:26
takze doporucujete mat i druhy ucet?

tato moja situacia je docasna a mozno bude trvat iba jeden alebo dva mesiace. Ak by mi vsetko papierovo sedelo bol by to velky problem mat iba jeden ucet??


Je skutočne veľmi ťažké radiť , na tému podnikateľský účet a osobný účet tu na Porade bolo veľa diskusií a aj rozdielny názor k danému . Pripojím tento link a skúste sa príspevkami prelúskať ........k nejakému správnemu riešeniu k Vašej spokojnosti ...

http://www.porada.sk/search.php?searchid=3582302
irma1
24.08.07,13:28
takze doporucujete mat i druhy ucet?

tato moja situacia je docasna a mozno bude trvat iba jeden alebo dva mesiace. Ak by mi vsetko papierovo sedelo bol by to velky problem mat iba jeden ucet??


Nemusíš mať dva účty. Ale keby išlo o dlhodobejšiu situáciu, skús si zistiť, ako je to s ochranou vkladov pri podnikateľskom a osobnom účte. Možno je to to isté. Priznám sa, že neviem.
HankaS
24.08.07,15:39
A načo ti je ten druhý účet. Založ si podnikateľský a výplatu ako zamestnanec si môžeš brať aj z pokladne, aby si nemusel zakladať druhý účet.Ak potrebuješ aj ten druhý účet, môžeš mať jeden, ale musíš riadne dávať pozor, aby si si nesplietol svoje osobné zrážky a príjmy z účtu s tými podnikateľskými aktivitami.
evina
24.08.07,16:02
takze doporucujete mat i druhy ucet?

tato moja situacia je docasna a mozno bude trvat iba jeden alebo dva mesiace. Ak by mi vsetko papierovo sedelo bol by to velky problem mat iba jeden ucet??

Myslím si, že nie, najmä ak to je nakrátko ako píšeš a príjem zo závislej činnoti, ktorý mimichodom budeš Ty priznávať v DP nie je problém doložiť výplatnou páskou.
veronikasad
25.08.07,14:51
takze doporucujete mat i druhy ucet?

tato moja situacia je docasna a mozno bude trvat iba jeden alebo dva mesiace. Ak by mi vsetko papierovo sedelo bol by to velky problem mat iba jeden ucet??

Pokiaľ sa jedná o dočasnú situáciu - jeden dva mesiace - je zbytočné otvárať si druhý účet. Doporučujem ale výplatu si vybrať vcelku a nie cez niekoľko výberov z bankomatov alebo súkromných platieb PK.

-----------
Veronika
Marianna01
25.08.07,20:46
Poznám aj podnikateľov, ktorí všetky financie premieľajú cez podnikateľský účet - samozrejme FO. Osobné výbery idú na osobnú spotrebu, príjmy sú dokladované výpl. páskami príp. iným spôsobom (zmluvy, príkazné zmluvy a pod.)