Daduľa
24.08.07,14:19
Prosím Vás poradte mi niekto, prvy krát za mesiac 8/2007 nám vyšla povinnosť počítať koeficient, nakoľko sme poskytli služby oslobodneé. Doteraz sme koeficient nepočítali,aký psotup mám zvolit, treba napísať nejakú žiadosť na DU o schválenie koeficientu, akym sposobom si ho mám vypočítať/ten predbežný/ a potom aj ten normálny?? Nemá niekto nejaké tabuľky??
Prosím poradte.
Vrelá vďaka.
Vladimír Ozimý
24.08.07,12:21
no proste určite si predpokladaný koeficient na základe predpokladaného pomeru zdantiteľných plnení oslobodených a podliehajúcich dph...tento koeficient oznámte podľa par. 50 ods 3 daňovému úradu ktorý vám ho schváli...aj v par. 50 ods 3 máte napísané odhadom...na konci roka vysporiadate potom dph s ročným skutočným koeficientom a ten budete používať pre ďalší rok...
karcoolka1
24.08.07,12:33
je to dosť komplikované na môj vkus
my sme to vyriešili tak, že sme začali faktúrovať prenájom budovy s dph
Vladimír Ozimý
24.08.07,12:36
je to dosť komplikované na môj vkus
my sme to vyriešili tak, že sme začali faktúrovať prenájom budovy s dph


no treba si to len počas roku sledovať a nič komplikované na tom nie je...
Daduľa
24.08.07,12:52
Myslíte že ked si dám na schválenie napr.koeficient 0,99 tak to môže byť??
Oslobodené služby sa budú týkať len mesiaca august a september, v sume asi 800,- Sk mesacne.
A ked napr. v mesiaci oktober uz oslobodené služby neposkytneme, nemusíme počítať už koeficient a vysporiadať už len na konci roka???
Vladimír Ozimý
24.08.07,12:53
Myslíte že ked si dám na schválenie napr.koeficient 0,99 tak to môže byť??
Oslobodené služby sa budú týkať len mesiaca august a september, v sume asi 800,- Sk mesacne.
A ked napr. v mesiaci oktober uz oslobodené služby neposkytneme, nemusíme počítať už koeficient a vysporiadať už len na konci roka???


no neviem aký máte obrat ale ak fakt pôjde o takúto smiešnu sumu tak by som koeficient ani neriešil...
Daduľa
24.08.07,13:12
Prevádzkujem totiž Castovnú agentúru a koeficient by sme mali počítať len z provízie poistenia zájazdov predaných cez provízny predaj. Ja som totiž písala na Danové riaditeľstvo a poslali mi vyjadrenie, že koeficient treba počítať. No sú to naozaj smiešne sumy, maximálen tých 800,- Sk mesačne.
Tak teraz naozaj neviem co robiť, najradšej by som sa tomu vyhla. Možno zbehnem na DU a opytam sa na rovinu na ich názor a hotovo.Máme totiž dve prevádzky jedna je Cest.agentúra a druhá prevádzka je ČS PHM.
CA mesačný obrat asi cez leto 400.000,- Sk a cez zimu viac, lebo naša sezona začína cez zimu a ČS PHM obrat 7.000.000,- mesačne. NO myslím že ČS PHM by som do koeficientu počítať nemala?? Aký je Váš názor??
Ďakujem.
Mipolka
24.08.07,13:23
Prevádzkujem totiž Castovnú agentúru a koeficient by sme mali počítať len z provízie poistenia zájazdov predaných cez provízny predaj. Ja som totiž písala na Danové riaditeľstvo a poslali mi vyjadrenie, že koeficient treba počítať. No sú to naozaj smiešne sumy, maximálen tých 800,- Sk mesačne.
Tak teraz naozaj neviem co robiť, najradšej by som sa tomu vyhla. Možno zbehnem na DU a opytam sa na rovinu na ich názor a hotovo.Máme totiž dve prevádzky jedna je Cest.agentúra a druhá prevádzka je ČS PHM.
CA mesačný obrat asi cez leto 400.000,- Sk a cez zimu viac, lebo naša sezona začína cez zimu a ČS PHM obrat 7.000.000,- mesačne. NO myslím že ČS PHM by som do koeficientu počítať nemala?? Aký je Váš názor??
Ďakujem.

Ak vysiel koeficient 0,990000001 - zaokruhluje sa podla§50 ods.1) nahor, cize je 1- podla mna ked sa tak pozeram na ten obrat, s tymi 2x800,- Sk, ak budete pri vypocte postupovat podla zakona o DPH koeficient mensi ako 1 nevypocitate;)
macula
24.08.07,13:32
Prevádzkujem totiž Castovnú agentúru a koeficient by sme mali počítať len z provízie poistenia zájazdov predaných cez provízny predaj. Ja som totiž písala na Danové riaditeľstvo a poslali mi vyjadrenie, že koeficient treba počítať. No sú to naozaj smiešne sumy, maximálen tých 800,- Sk mesačne.
Tak teraz naozaj neviem co robiť, najradšej by som sa tomu vyhla. Možno zbehnem na DU a opytam sa na rovinu na ich názor a hotovo.Máme totiž dve prevádzky jedna je Cest.agentúra a druhá prevádzka je ČS PHM.
CA mesačný obrat asi cez leto 400.000,- Sk a cez zimu viac, lebo naša sezona začína cez zimu a ČS PHM obrat 7.000.000,- mesačne. NO myslím že ČS PHM by som do koeficientu počítať nemala?? Aký je Váš názor??
Ďakujem.
Do koeficientu by ČS PHM nemala vstupovať, ak z nej nemáte príjmy oslobodené od DPH, čo nepredpokladám.Ak by ste nemali v tej cest.agentúre žiadne výdavky spojené s oslobodenými plneniami, tak koeficient počítať nemusíte.
Vladimír Ozimý
24.08.07,15:27
Prevádzkujem totiž Castovnú agentúru a koeficient by sme mali počítať len z provízie poistenia zájazdov predaných cez provízny predaj. Ja som totiž písala na Danové riaditeľstvo a poslali mi vyjadrenie, že koeficient treba počítať. No sú to naozaj smiešne sumy, maximálen tých 800,- Sk mesačne.
Tak teraz naozaj neviem co robiť, najradšej by som sa tomu vyhla. Možno zbehnem na DU a opytam sa na rovinu na ich názor a hotovo.Máme totiž dve prevádzky jedna je Cest.agentúra a druhá prevádzka je ČS PHM.
CA mesačný obrat asi cez leto 400.000,- Sk a cez zimu viac, lebo naša sezona začína cez zimu a ČS PHM obrat 7.000.000,- mesačne. NO myslím že ČS PHM by som do koeficientu počítať nemala?? Aký je Váš názor??
Ďakujem.

jednoznačne ČS PHM do toho nerátate...a vôbec pri obrate 400 tis 800 sk brať do úvahy kvôli koeficientu je hlúposť kľudne choďte spať a na koeficient zabudnite :)