Mipolka
24.08.07,13:50
Mam este jednu otazku,
co konkretne patri medzi technicke sluzby? §15 ods.8:confused:
Vladimír Ozimý
24.08.07,11:58
hm opravy a udržiavanie?
Mipolka
24.08.07,12:06
hm opravy a udržiavanie?
....nasla som nieco ako udrzbu, montaz a instalaciu zabezpecovacich a bezpecnostnych systemov, nemohla by som tam zaradit aj udrzbu dochadzkovych systemov??? V jednom pripade mam totiz problem spravne urcit miesto dodania - ide o servis dochadzkovych systemov, ktory poskytuje osoba identif. pre dan v SR v spravnych jednotkach v SR (dochadzkove systemy su nainstalovane v SR) ale fakturuje tieto sluzby ceskej spolocnosti, ktora nie je registrovana v SR ale ma pridele IČ pre DPH v CR (nieco ako subdodavka). A ja neviem, ci to patri do §15 ods.6 - tym padom by zdan. plnenie bolo v SR bez moznosti prenosu dan.povinnosti na Ceskeho odberatela, pretoze tovar, na kt.sa uskutocnuje servis nie je prepraveny do CR, zostava v SR alebo to mozem zaradit do §15 ods.8 - technicke sluzby - v tomto pripade by bol mozny prenos DP na zahr. odberatela. POMOOOOOOOC:(
emgeton
24.08.07,16:07
....nasla som nieco ako udrzbu, montaz a instalaciu zabezpecovacich a bezpecnostnych systemov, nemohla by som tam zaradit aj udrzbu dochadzkovych systemov??? V jednom pripade mam totiz problem spravne urcit miesto dodania - ide o servis dochadzkovych systemov, ktory poskytuje osoba identif. pre dan v SR v spravnych jednotkach v SR (dochadzkove systemy su nainstalovane v SR) ale fakturuje tieto sluzby ceskej spolocnosti, ktora nie je registrovana v SR ale ma pridele IČ pre DPH v CR (nieco ako subdodavka). A ja neviem, ci to patri do §15 ods.6 - tym padom by zdan. plnenie bolo v SR bez moznosti prenosu dan.povinnosti na Ceskeho odberatela, pretoze tovar, na kt.sa uskutocnuje servis nie je prepraveny do CR, zostava v SR alebo to mozem zaradit do §15 ods.8 - technicke sluzby - v tomto pripade by bol mozny prenos DP na zahr. odberatela. POMOOOOOOOC:(

Definujte dochádzkový systém.
betka
24.08.07,17:57
Za technické služby považujeme: zdokonaleného emisného systému - bez katalyzátora, Technické kontroly opakované, Pridelenie a vyznačenie kontrolnej nálepky, Pridelenie a vystavenie osvedčenia o technickej kontrole, Vystavenie opisu protokolu o technickej kontrole, Technické kontroly vozidiel na vydanie prepravného povolenia - ECMT/CEMT („S“, „3“, „4“), Technické kontroly vozidiel na prepravu nebezpečných vecí (ADR), Emisné kontroly pravidelné a zvláštne, Pridelenie a vyznačenie kontrolnej nálepky, Pridelenie a vystavenie osvedčenia o emisnej kontrole .....
Mipolka
25.08.07,05:44
Definujte dochádzkový systém.

Dochádzkový systém je systém, kt. zaznamenáva dochádzku zamestnancov v dig.podobe a následne poskytuje výstupy pre mzdové účely a pozostáva zo software + hardwarovych komponentov (terminál, server ....)