sonka1
24.08.07,14:22
Pri úkolovej mzde, ktorú nahadzujem do PC, je potrebné nahodiť aj hodiny. Môžem napísať aj napríklad 200 hodín (každý mesiac), aby mi správne počítalo dovolenkový priemer. alebo sa aj pri úkole sleduje pracovný čas vrátane nadčasov, ktorý nemožno prekročiť??
irma1
24.08.07,12:24
Pracovný čas vrátane nadčasov sa sleduje vždy. "Úkol" je forma odmeňovania.
sonka1
28.08.07,07:40
No, bola som na materskej a teraz som sa vrátila.
zamestnanci sú odmeňovaní ukolovo, niekedy robí 2 hodiny denne, inokedy aj 12.
podľa šéfkinho názoru, ked robí 2 hodiny, tak nemám dávať dovolenku ani nič, lebo je v úkole.
Tu som si ale presadila, že nemôže robiť 2 hodíny napr. každý den a ja mu zarátam plný fond, ako keby 8 hodín.
Ale otázka bola: platí to aj opačne, ked napr. pracuje 12 hodín každý den, či sa sleduje aby neprekročil počet hodín nadčasov za rok?
nikulik
28.08.07,08:09
Sonka, podľa mna je to tak ako píše vyššie irma. Pracovný čas aj nadčasy sa sledujú vždy bez ohľadu na to akou formou odmenujete zamestnanca. My máme tiež úkolovu mzdu a stále musim dodržiavať pracovný čas aj nadčasy. Tak ako ked sme mali časovu mzdu.
Jana Motyčková
28.08.07,08:52
Súhlas s Nikulík. Aj na úkolových pracovníkov sa vzťhujú ustanovenia Zákonníka práce o pracovnom čase. Aj títo pracovníci by mali mať rozvrh pracovných zmien, počas zmeny by mali byť na pracovisku, ak nie sú tak musia mať na to dôvod, alebo neplatené voľno, absencia, eviduje sa ich pracovný čas aj nadčasy a za nadčas musia dostať príplatok, aj keď nesplnili úkol. Nie je možné oficiálne, aby zamestnávateľ umožnil takýmto zamestnancom voľnejší režim - že keď si odrobia môžu ísť domov. Jediné, čo môžu mať je pružný pracovný čas - potom jeden deň môžu robiť kratšie, druhý deň dlhšie, ale aj tu musia mať fond pracovného času naplnenný. Navyše pri pružnom pracovnom čase sú určité nevýhody pre zamestnancov.
Kazu
28.08.07,09:08
No, bola som na materskej a teraz som sa vrátila.
zamestnanci sú odmeňovaní ukolovo, niekedy robí 2 hodiny denne, inokedy aj 12.
podľa šéfkinho názoru, ked robí 2 hodiny, tak nemám dávať dovolenku ani nič, lebo je v úkole.
Tu som si ale presadila, že nemôže robiť 2 hodíny napr. každý den a ja mu zarátam plný fond, ako keby 8 hodín.
Ale otázka bola: platí to aj opačne, ked napr. pracuje 12 hodín každý den, či sa sleduje aby neprekročil počet hodín nadčasov za rok?
Nerozumien celkom dobre čo tým vaša šéfka sleduje, ale má "viac ako zaujímavé" predstavy ako má pracovný čas vyzerať. Jeden deň robia 2 hodiny, potom 12. Mne to vychádza tak, že za 2 odpracované dni im ešte do FPD chýbajú 2 hodiny.
sonka1
28.08.07,14:23
Dakujem pekne za odpovede, aj som si myslela, že fond treba dodržať.
Vieš Kazu, presne, moja šéfka má úplne najzaujímavejšie predstavy s akými som sa doteraz stretla, ale to by sme museli asi založiť novú zložku !PIKOšKY šEFOV! aby sme sa aj trocha pobavili.