janaGT
16.02.05,13:24
neviete mi poradiť, čo mám urobiť s internetom ak mi nezobrazuje aktuálne informácie napr. keď otvorím stránku www.pravda.sk (http://www.pravda.sk) tak sa mi objaví vydanie denníka s dátumom z minulého týždňa. Keď tú istú stránku otvorím na vedľajšom počítači, ktoré sú na sieti, tak tam sa zobrazí aktuálne vydanie. To som uviedla len príklad, ale robí to pri dosť veľkom množstve stránok.
Prosím vyjadriť sa "po lopate", nakoľko nie je nejaká zvlášť veľká odborníčka.
Socha
16.02.05,12:31
Ani ja nie som nejaký expert, ale je to možno preto, lebo počítač si pamätá, čo si naposledy pozerala a vždy keď klikneš na tú adresu, vytiahne z pamäte, čo tam má. Myslím, že to závisí aj od verzie Internet Explorera. Skús keď tak kliknúť na ikonku "aktualizovať" v hornom riadku s ikonami. Potom by sa ti to malo zobraziť správne. Aspoň dúfam.
Hlinkovx
16.02.05,12:37
Jani..a aký webový prehľadávač používaš??
janaGT
17.02.05,05:40
Jani..a aký webový prehľadávač používaš??
Silvi a čo je webový prehľadávač? Jeden chalan mi poradil, že v ponuke Nástroje - Možnosti siete internet - Zisťovať, či existuje novšia verzia uložených stránok - ja som tam mala zakliknuté automaticky, že mám si tam dať pri každej návšteve stránky. Ale nejde to ani tak. Na internet sa pripájame cez DSL od telecomu. Obidva počítače sú pripojené tak isto, na jednom stránky fungujú bez problémov, na mojom "ekonomickom" nefungujú.
janaGT
17.02.05,05:47
Ani ja nie som nejaký expert, ale je to možno preto, lebo počítač si pamätá, čo si naposledy pozerala a vždy keď klikneš na tú adresu, vytiahne z pamäte, čo tam má. Myslím, že to závisí aj od verzie Internet Explorera. Skús keď tak kliknúť na ikonku "aktualizovať" v hornom riadku s ikonami. Potom by sa ti to malo zobraziť správne. Aspoň dúfam.
Socha, máš pravdu, keď kliknem na obnoviť na hornej lište, tak sa objaví aktuálne vydanie napr. novín. ale bez toho aby som tam klikla to nejde.
Hlinkovx
17.02.05,06:14
Silvi a čo je webový prehľadávač? No..či si stránky otváraš cez Internet Explorer, Mozzilu, alebo čo ja viem čo??..neviem..aký máš operačný systém..ale skús nejaký update....
janaGT
17.02.05,06:16
No..či si stránky otváraš cez Internet Explorer, Mozzilu, alebo čo ja viem čo??..neviem..aký máš operačný systém..ale skús nejaký update....cez Internet Explorer
Hlinkovx
17.02.05,06:27
Jani..a operačný systém windows xp, 98, 2000..aký ten používaš?
janaGT
17.02.05,06:36
windows xp
Hlinkovx
17.02.05,06:46
windows xpJani..tak cez ponuku štart.. si daj WINDOWS UPDATE....otvorí sa ti taká stránka
máš tam na výber expresnú alebo vlastnú inštaláciu..tak si daj tú expresnú..a počkaj..než ti urobí update...môže to trvať dlhšie !
juko
17.02.05,06:55
Ja by som najskôr skúsil vymazať cookies. Potom uvidíš. Update iba v najnutnejšom prípade!

Klikni na nastavenie a nastavenie internetu. Zhruba v strede máš kolonky:
odstrániť súbory "cookie". Klikni naň a potvrď. potom ukonči práce v exploreri , poprípade reštartni PC a už by to malo fungovať správne.
janaGT
17.02.05,07:07
Ja by som najskôr skúsil vymazať cookies. Potom uvidíš. Update iba v najnutnejšom prípade!

Klikni na nastavenie a nastavenie internetu. Zhruba v strede máš kolonky:
odstrániť súbory "cookie". Klikni naň a potvrď. potom ukonči práce v exploreri , poprípade reštartni PC a už by to malo fungovať správne.
urobila som to presne takto isto, vyzerá to zatiaľ že by to mohlo byť v poriadku. Najlepšie sa to podľa mňa dá zistiť na dennej tlači, že či je tam akutálne vydanie. Na www.narodnaobroda.sk (http://www.narodnaobroda.sk) mám vydanie 16.2. a na www.sme.sk (http://www.sme.sk) je vydanie 17.2. Poprípade ešte poraďte nejakú stránku, kde by som to odskúšala. Inak všetkým ďakujem, ste super.
Hlinkovx
17.02.05,07:21
mám také isté vydania...takže ti to už asi fungáč
napr.
www.blesk.cz
Hlinkovx
17.02.05,07:36
Update iba v najnutnejšom prípade!Prečo?...
vieš mala som problém aj s poradou..vypisovalo mi to chybné hlásenia a podobne..
po update to prešlo..
ja som s pravidelným updatovaním spokojná..
Danuska
17.02.05,10:57
neviete mi poradiť, čo mám urobiť s internetom ak mi nezobrazuje aktuálne informácie napr. keď otvorím stránku www.pravda.sk (http://www.pravda.sk) tak sa mi objaví vydanie denníka s dátumom z minulého týždňa. Keď tú istú stránku otvorím na vedľajšom počítači, ktoré sú na sieti, tak tam sa zobrazí aktuálne vydanie. To som uviedla len príklad, ale robí to pri dosť veľkom množstve stránok.
Prosím vyjadriť sa "po lopate", nakoľko nie je nejaká zvlášť veľká odborníčka.
1.tento počítač
2.ovládacie panely
3.možnosti siete internet
4.obecné - dočasné súborysiete internet - nastavenie- zisťovanie existencie novších verzií stránok a zaklikneš pri každej návšteve stránky.
janaGT
17.02.05,11:35
Danuška ďakujem, ale už mi to funguje.