Richard
25.08.07,09:49
V prieskume o vytvorení encyklopédie (http://www.porada.sk/t58014-drak-na-podvojne-uctovnictvo.html)na podvojné účtovníctvo som spomínal, že máme na Porade talentovaných členov, ktorí by sa mohli do jej tvorby zapojiť.
Mnou navrhovaný model je, že za 20 komplexne vypracovaných príkladov získajú ročné predplatné do encyklopédie. (Pre jednoduchšie tzv. jednoriadkové príklady ešte zvererejním pomer.)
Príklady musia byť v dostatočnej kvalite autorského spracovania (kompozícia a štýl) a odborne správne. Nesmú byť opísané resp. prevzaté z inej literatúry. Príklady musia vychádzať z autorových poznatkov a skúseností a opierať sa o zákonné normy.
Podmienky a pravidlá pre vytváranie zverejním (napr. že príklad o nakúpení ceruzky sa neráta ak je vytvorený príklad na nákup kancelárskych pomôcok :) )

Aby niekto nespochybňoval odbornosť a správnosť vašich príkladov, zabezpečím ich kontrolu inými autormi a metodikmi (neberte to ako podceňovanie, každý keď začína písať si necháva kontrolovať svoje texty skúsenejším autorom, oponentom či recenzentom). Aj k textom autorov sa budú môcť vyjadrovať iní autori alebo užívatelia.
Toto považujem dokonca za jednu z výhod internetovej encyklopédie, pretože v klasickej publikácii si prečítate príklad a ak tam je chyba tak sa už nedá opraviť, ak na chybu aj upozorníte, tlačená verzia je už rozdistribuovaná...

Som presvedčený, že sa na Porade skrýva viacero talentovaných autorov :).

Vaše názory?
Kto sa pridá? Napíšte mi SSku.

Vytvorím akúsi škôlku kde sa budú tieto texty písať a upravovať a vzájomne zisťovať či už daný príklad nie je napísaný... Hotové texty prejdú do encyklopédie.
O tom ako písať príklady môžeme v škôlke diskutovať, prípadne si vytvoríme modelové príklady.
Zoltán Kovács
25.08.07,09:18
Je to výzva, ktorú by sme mali zvážiť všetci, ktorí prispievame do porady. Niektorý z nás sú obdarovaný rečníckym, resp. spisovateľským talentom, niektorý pomenej.
Ja osobne sa hlásim, uvidím či budem spĺňať predpoklady na prispievateľa do Draka.
Zoltán Kovács
25.08.07,18:32
Haló poraďáci! Nikto sa nevyjadrí?
Zaujímavé v tejto téme:

http://www.porada.sk/t58014-p10-drak-na-podvojne-uctovnictvo.html

sa rozprúdila debata o platení či neplatení za Draka na PÚ, a keď tu máte možnosť byť sami tvorcami sa nikto nechytá? Alebo to mám pripisovať tomu, že Richard uviedol túto možnosť cez víkend?
Melnick
25.08.07,18:42
Keby som mala s PÚ skúsenosti,tak ako ich nemám, lebo som sa mu statočne vyhýbala ,prvá by som sa hlásila. Takto sa hlásim prvá ,ale ako predplatiteľ.:) :) :)
Danila
25.08.07,18:56
Haló poraďáci! Nikto sa nevyjadrí?
Zaujímavé v tejto téme:

http://www.porada.sk/t58014-p10-drak-na-podvojne-uctovnictvo.html

sa rozprúdila debata o platení či neplatení za Draka na PÚ, a keď tu máte možnosť byť sami tvorcami sa nikto nechytá? Alebo to mám pripisovať tomu, že Richard uviedol túto možnosť cez víkend?Toto asi spolu veľmi nesúvisí. Patiť či neplatiť - nie je to isté, ako tvoriť, či netvoriť. Takže ja sa vyjadrím. Premýšľam a premýšľam, aký príklad som ešte nevidela zverejnený a na nič, vôbec na nič som neprišla. Je toľko publikovaných súvzťažností, že mám pocit, nech by som publikovala aký koľvek príklad, že by ho niekto od niekiaľ určite vyhrabal. Alebo som to celé nepochopila a tak sa už dopredu radšej ospravedlňujem.
cloe
25.08.07,20:00
Súhlasím s Danilou. Je veľmi takmer nemožné vytvoriť nejaký nový príklad.
Marianna01
25.08.07,20:05
ja len potichúčky podotknem - prečítali ste si Richardove slová?:
Kto sa pridá? Napíšte mi SSku.

je tam síce aj - Váš názor?, ale kto napíše SS, myslím, že názor nemusí vyjadrovať...
Danila
26.08.07,06:52
ja len potichúčky podotknem - prečítali ste si Richardove slová?:
Kto sa pridá? Napíšte mi SSku.

je tam síce aj - Váš názor?, ale kto napíše SS, myslím, že názor nemusí vyjadrovať...Mariannka, ja len tak potichúčku.... Prečítala som si veľmi pozorne Richardove slová. Ale ja som reagovala na smitha...:) :) :)
liba2
26.08.07,08:15
Haló poraďáci! Nikto sa nevyjadrí?
..........tu máte možnosť byť sami tvorcami sa nikto nechytá? Alebo to mám pripisovať tomu, že Richard uviedol túto možnosť cez víkend?
Určite je to tiež dôvod. Treba túto tému vytiahnúť a posunúť v pondelok, nezostane bez ozveny.
Ale podstatné bude asi to, že záujemci o publikovanie sa prihlásia priamo Richardovi cez SS - podľa jeho pokynu. Tak si myslím ja ..... :)
Richard
27.08.07,06:29
no veď uvidíme :)
Richard
27.08.07,07:31
Toto asi spolu veľmi nesúvisí. Patiť či neplatiť - nie je to isté, ako tvoriť, či netvoriť.

Myslím si že Smith videl správny súvis medzi touto a tamtou témou...


Je toľko publikovaných súvzťažností, že mám pocit, nech by som publikovala aký koľvek príklad, že by ho niekto od niekiaľ určite vyhrabal. Alebo som to celé nepochopila a tak sa už dopredu radšej ospravedlňujem.

Ak chce niekto prispieť vlastným umom, musí vedieť analyticky rozmýšľať, nie odpísať príklad a potom ho vydávať za svoje autorské dielo... (myslím že som to inými slovami rovnako povedal v prvom príspevku - takže nech sa hlásia autori, ktorí to takto aj pochopili).
Richard
27.08.07,12:13
Takže zatiaľ máme 5 talentovaných Poraďákov :)
ehm ehm čakal som viac odvahy...
Danila
27.08.07,12:38
Myslím si že Smith videl správny súvis medzi touto a tamtou témou...



Ak chce niekto prispieť vlastným umom, musí vedieť analyticky rozmýšľať, nie odpísať príklad a potom ho vydávať za svoje autorské dielo... (myslím že som to inými slovami rovnako povedal v prvom príspevku - takže nech sa hlásia autori, ktorí to takto aj pochopili).Richard, ak bol toto preklad môjho príspevku do tvojej reči, tak dovoľ moju trúfalosť, ale bol vcelku nevydarený. Neodpisovala som ani v druhej ľudovej, ani neskôr. Mojím zvykom bolo skôr správne našepkávať. Chcela som naznačiť, že zrejme neexistuje hospodárska operácia, ktorá by nebola publikovaná. Autori súvzťažností sú veľmi flexibilní... A ja len môžem poraďáckym autorom držať palce.
Richard
27.08.07,12:56
nesprávne Danila,

nebol to preklad tvojho príspevku, bolo to prepísanie môjho príspevku inými slovami...
reagujúc na tvoju nesprávnu interpretáciu môjho príspevku :) (vôbec som nemyslel na to že ty si niekedy niečo odpisovala, neviem ako ti to napadlo :confused: )
LenkaDa
28.08.07,10:20
Zdravim Vas vsetkych, velmi rada by som sa zapojila do tohto projektu ale netrufam si tvrdit, ze som expert na podvojne uctovnictvo. Niektore oblasti su mi blizsie, ine menej ale velmi rada by som to skusila. Takze, pocitajte so mnou....:o
Varmag
28.08.07,11:49
ja som len teraz našla poradu.sk prvýkrát, hladám všetky možnosti, aby som mala vačší prehľad v PU. Školu mám ekonomickú, ale nikdy som nerobila účtovníctvo v praxi. Teším sa na poradu.
janča 99
28.08.07,11:53
Ano,mám záujem o online encyklopédiu,je to super nápad....Rada by som prispela,ale ja som len začiatočník-samouk.Ja ak budem môcť, tak ju budem s radosťou používať..;)
Richard
28.08.07,12:56
A už máme 7 statočných :) autorov z Porady?

Nájdu sa ďalší???

Ak si prečítate príklad budete múdrejší, ako ho však vypracujete budete nielen múdrejší ale aj skúsenejší a erudovanejší v danej problematike...
Paula
28.08.07,13:12
A už máme 7 statočných :) autorov z Porady?


7 s ???:)

Tak tak tak....je to aj o odvahe ;)
Richard
28.08.07,13:26
hehe už 8 !!! :)

Podľa mňa sa tu nájde aj viacero, len sa netreba báť. Ak niečo ovládate tak vám to pôjde jedna-dva.
Ako som spomínal, nejde o to vytvoriť účtovný prípad, ktorý ešte nikdy v živote nenastal, ide o to dať dohromady VEĽKÚ databázu príkladov, ale nie tak že ich niekde opajcneme a porušíme autorské práva... inšpirovať sa však nie je zakázané, a mnoho príkladov na inšpiráciu máme aj tu na Porade.
Úplne stačí aby sa autori správnych odpovedí zapojili :) a priadli svoje príklady do encyklopédie...
a bude to tam peknučko prehľadne na kôpke :)
Janka P
28.08.07,13:35
Páči sa mi tá myšlienka so " škôlkou ", môže z toho vzniknúť vcelu zaujímavá a dôveryhodná encyklopédia. Už sa na ňu teším.:)
Monika Kováčová
28.08.07,13:42
TAK DOBRE TEDA, RICHARD.
Richard
28.08.07,13:57
tak dobre, si číslo 9? ... lebo SSku som nedostal :)
Paula
28.08.07,13:58
Tak tak tak....je to aj o odvahe ;)

Myslela som to tak, že často sú v živote odvážnejší práve tí menej talentom obdarení ....ale verím, že sa "do práce" teraz hlásia samí "áno, aj". :)
renča1
28.08.07,14:04
Ja sa verejne priznám, že neviem ktorá som v poradí z prihlásených..., ale som . Je to pre mňa výzva sa realizovať a zistiť ako som s mojimi vedomosťami na tom. Po prípade si tým doplním chýbajúce vedomosti. A hlavne preto, že aspoň prídem na iné myšlienky...:)

Pridajte sa aj ostatní.:rolleyes:
Richard
28.08.07,14:05
no zatiaľ sa hlásia áno, aj ... koniec koncov bude škôlka kde sa podrobia príspevky kritike a možnosť komentovania bude aj v DRAKovi, takže tí ustráchaní budú môcť aspoň "kritizovať" :) :D
Tweety
28.08.07,14:35
[quote=Richard;519974]hehe už 8 !!! :)
:) a priadli svoje príklady do encyklopédie...


:)to budú nebodaj aj priasť?:cool: ale preklep je to pekný:)
Richard
28.08.07,14:39
:D ako vidno chyby sa odhalia rýchlo :)
Nika
28.08.07,15:06
ja som v tom nevidela chybu. Pochopila som to tak, že "spriadať" teda pripraviť nejaký súbor príkladov :)
Richard
28.08.07,15:19
no, zatiaľ nemám také básnické črevo :D takže to bol čisto omyl
fimka
28.08.07,16:19
Navrhujem do menu pre Draka na PÚ doplniť "muničák". ;)
Ide mi o to, aby sa v "muničáku" sústredili všetky "bombové" pomôcky v exceli alebo vo worde, ktoré sa už na porade objavili, alebo ich zatiaľ máme len pre seba na svojich "písíčkach". Do "muničáku" by sme mohli prispieť viacerí a pridať šikovné tabuľky či rôzne vzory korešpondencií.
AUTOLUX Nitra, s.r.o.
30.08.07,05:51
:D :D :D Bude to velmi fajn. Uz sa tesim, ze nebudem musiet zhanat potrebne informacie kade tade. Budu na jednom mieste a to bube super.Zdravim Vas a nech je to cim skor.
Danuska
30.08.07,07:00
fajn, bude to super, mám dokonca príspevok, ktorý som nikde nenašla a dodnes neviem, či to správne účtujem
shaggy
30.08.07,07:22
Ahojcek!
Hlasim sa! ... je to skor o odvahe.. aj ked casovo neviem, neviem.
Richard nemohol by si zariadit este 48 hod. den??? (-:
Richard
30.08.07,07:28
fajn, bude to super, mám dokonca príspevok, ktorý som nikde nenašla a dodnes neviem, či to správne účtujem

Ako som už bol spomínal, nie je to o tom či podobný príspevok niekde existuje.

Je to o tom, aby autor príklad analyticky posúdil, chápal a ľudovo vysvetlil :), pričom dodržal zásadu, že to neodpisuje od iného autora.

Keďže chceme okrem iného spraviť zbierku účtovných prípadov, je jasné že sa budeme vo viacerých príkladoch opakovať...
tictac7
30.08.07,09:36
Na porade som len krátko. Skúseností s PU mám, myslím, dosť (za tých 15 rokov :-) ). Chcela by som aj pomôcť, len neviem ako. Napísalo mi, že SS-ky nemôžem posielať, nakoľko nemám uverejnený predpísaný počet príspevkov. No, čo už. Ak budete chcieť, som tu. Aj keď len občas. Aj tentokrát som vás navštívila len na základe výzvy v mojom e-maile.
MANAGERIA
31.08.07,05:14
Zdravím ťa Richard.
Účtovníctvo robím po viacerých stránkach vrátane seminárov a publikovania.
Osobne sa hlásim na témy DPH,INTRASTAT, IAS,IFSR.
nefungujú mi nejako súkromné správy na teba-- daj vedieť.
Verný poraďák(zatiaľ Junior member) Jano
Zoltán Kovács
16.09.07,08:37
Po dvoch týždňoch táto téma nejako upadla do zabudnutia. V ako štádiu je projekt Drak na PÚ?
Danila
16.09.07,10:13
Na porade som len krátko. Skúseností s PU mám, myslím, dosť (za tých 15 rokov :-) ). Chcela by som aj pomôcť, len neviem ako. Napísalo mi, že SS-ky nemôžem posielať, nakoľko nemám uverejnený predpísaný počet príspevkov. No, čo už. Ak budete chcieť, som tu. Aj keď len občas. Aj tentokrát som vás navštívila len na základe výzvy v mojom e-maile.Ak to dobre chápem, tak si ochotná nás navštívit, v lepšom prípade možno aj poradiť na základe výzvy e-mailom? Čuduj sa svete, čo všetko sa muselo udiať, aby sme sa dočkali Tvojho prvého príspevku. Alebo ja som len trošku pribrzdená pochopiť obsah toho, čo som citovala.
veronikasad
16.09.07,10:27
Ak to dobre chápem, tak si ochotná nás navštívit, v lepšom prípade možno aj poradiť na základe výzvy e-mailom? Čuduj sa svete, čo všetko sa muselo udiať, aby sme sa dočkali Tvojho prvého príspevku. Alebo ja som len trošku pribrzdená pochopiť obsah toho, čo som citovala.
Možno jej niekto zo známych poslal správu s textom z lišty "odporúčam PORADU"...
Zita5
16.09.07,11:05
Ak to dobre chápem, tak si ochotná nás navštívit, v lepšom prípade možno aj poradiť na základe výzvy e-mailom? Čuduj sa svete, čo všetko sa muselo udiať, aby sme sa dočkali Tvojho prvého príspevku. Alebo ja som len trošku pribrzdená pochopiť obsah toho, čo som citovala.

Danilka , kto má uvedený e-mail pri registrácii tak dostával e-mailové správy resp.upozornenia na určitú zmenu z Porady . Čiže chápem to tak aj v tomto prípade ,že uvedený nick z Tvojej citácie to dostal taktiež a na základe danej výzvy /neviem ako to nazvať resp.informácie o pripravovanom projekte/ prispela svojim príspevkom v tejto téme . ;) :)

Dúfam že som to napísala dobre , teda spoň som sa snažila .;)
Danila
16.09.07,14:46
Danilka , kto má uvedený e-mail pri registrácii tak dostával e-mailové správy resp.upozornenia na určitú zmenu z Porady . Čiže chápem to tak aj v tomto prípade ,že uvedený nick z Tvojej citácie to dostal taktiež a na základe danej výzvy /neviem ako to nazvať resp.informácie o pripravovanom projekte/ prispela svojim príspevkom v tejto téme . ;) :)

Dúfam že som to napísala dobre , teda spoň som sa snažila .;)Tak takýto výklad ma nenapadol. Možno preto, že som sa až príliš zamerala na to talentovaní...:) :) :) .
emgeton
20.09.07,09:14
V akom formáte a kde posielať prípadný príspevok do Draka na PU?
Zoltán Kovács
20.09.07,09:16
V akom formáte a kde posielať prípadný príspevok do Draka na PU?

To ešte asi ani sám Richard nevie. Podľa mňa zatiaľ sa iba zbierajú dobrovolní prispievatelia. Ak už budeme v štádiu, že treba poslať príspevky, tak nám Richard dá vedieť, ako, kam.....
Richard
20.09.07,09:31
už som vytvoril priestor, ale ešte potrebujem doladiť zopár detailov, dám skoro vedieť
fimka
24.09.07,11:58
Mi tak napadá .....Určite by bolo výborné, keby súčasťou draka na PU bola aj "svokrina kuchyňa", ktorej autorom je ayya. Škoda, že sa prestala ozývať.
Ayya, ak sa sem ale predsa len zatúlaš, prosím dokonči svoj skvelý kurz a myslím, že by ste sa s Richardom dohodli o forme jeho zapracovania do draka.
Zoltán Kovács
14.10.07,20:02
už som vytvoril priestor, ale ešte potrebujem doladiť zopár detailov, dám skoro vedieť

V akom štádiu sú práce s tým priestorom pre nádejných prispievateľov do Draka na PÚ?