Ospaly
25.08.07,20:09
Zdravím. Ma niekto z vás skúsenosti s chovom rýb v záhradnom jazierku. (vybudovanie, prevádzka, ake druhy rýb, rastlín atd) Prip. kde mozem najst info. Dakujem
zuzkaCE
25.08.07,20:41
O rybách neviem nič, ale hlavne si tam nevpusti potom vodnú korytnačku. Známi tak urobili a ráno mali po rybách!!!! :D :D
SERVIS
27.08.07,11:06
My máme jazierko s pretekajúcou vodou. Niekde pri Trenčíne sme kúpili malé násady pstruhov /cca 100/, dosť rýchlo narastú. Ale tie sú asi vhodné len do pretekajúcej vody.
Ospaly
31.08.07,19:04
Takto to planuje aj kamos (kupuje pozemok na konci ktoreho tecie potok) Ja ale take moznosti nemam (neviem ci by to nahradilo precerpavanie cerpadlom)
chovateľ
28.01.09,11:14
Ahoj. Chcel by som na pozemku vykopať jazierko na chov pstruhov. Neviem ale či mi bude stačiť len prečerpávanie čerpadlom a filtrácia(napr.piesková) Nemám potok,len vodu zo studne. Poraďte ak máte niekto skúsenosti. dík
wabi
28.01.09,16:31
V záhradnom jazierku je najlepšie chovať rôznofarebné mutácie karasa zlatého, alebo KOI kapra. Existuje nepreberná škála ich farebných variácií. Dokážu žiť aj v záhradnom jazierku, kde je väčšinou v lete teplá voda, ktorá neobsahuje veľa kyslíka a žiadne iné ryby by tam nevydržali.
Samozrejme čím väčšie jazierko tým lepšie! V tých hlbších a väčších je treba na zimu spustiť vzduchovanie, aby bublinky zabránili úplnému zamrznutiu. V tých menších by ryby cez zimu zamrzli a tak ich treba dať na zimu niekde, kde im voda nezamrzne.
S tým potokom to by ma celkom zaujímalo. Popíš ako to máš urobené. Obávam sa, že to musí byť niekde v tieni, aby nebola voda moc teplá a mžno chladnejšie podnebie a prirodzený potok, nie voda zo studne...?