brčko
26.08.07,09:15
Neviete poradiť, čo so starým motorovým olejom z auta? Máme to "zdedené" a je toho vyše 100litrov. Nemôžem a teda ani nechcem to dať do normalného odpadu. Pozerala som firmu A.S.A, či to nevykupujú, no na ich stránkach som nič nenašla. Počítame s tým, že nás to bude niečo stát. Ďakujem za rady!
Zoltán Kovács
26.08.07,07:26
Neviete poradiť, čo so starým motorovým olejom z auta? Máme to "zdedené" a je toho vyše 100litrov. Nemôžem a teda ani nechcem to dať do normalného odpadu. Pozerala som firmu A.S.A, či to nevykupujú, no na ich stránkach som nič nenašla. Počítame s tým, že nás to bude niečo stát. Ďakujem za rady!

Na google si daj vyhľadať "nebezpečný odpad". Nájde dosť odkazov na spoločnosti, ktoré likvidujú nebezp. odpad, medzi ktoré patrí aj starý olej.
misomiso
26.08.07,08:27
Pokial viem, malo by sa to zbierat aj na cerpacich staniciach. Mozno nie na vsetkych, ale ja som to tam vzdy odovzdaval. Inak je to najlepsi nater na vonkajsie drevo (zriedeny s naftou) ale nikdy nezaschne (vpije asi za rok) takze sa neda pouzit tam, kde sa dreva dotykame, na take obytne pergoly a pod. Po roku sa da prekryt beznymi lazurami, ako napr. luxol. Bez problemov sa da ale pouzit napr. na ploty. Ja som mal napr. pergolu so smreka, co nie je velmi trvanlive drevo. Vedel som o vyjazdenom oleji, ale nechcel som to tym natierat, ked sa to stavalo, z estetickych a hygienickych dovodov. Natreta bola hned na zaciatku luxolom. Po par rokoch (asi 4 alebo 5?) na nej zacali rast tokonca drevokazne huby. Myslel som, ze uz je koniec, ale huby som oskrabal a natrel som to poriadne olejom, hoci na ten luxol uz to nie je idealny postup. Niektore diely uz boli ciastocne prachnive. Po roku som to natrel luxolom. Po niekolkych rokoch som dom predal. Teraz uz byvame 13 rokov na novej adrese a ten novy majitel ma stale pergolu v povodnom stave (odvtedy ju ani nenatieral).

Niektori ludia maju ekologicke zabrany pouzivat stary olej na natieranie plotov. Ked si ale uvedomite, ze do farieb, ktore su naozaj ucinne na ochranu dreva sa davaju tie najsilnejsie fungicidne jedy, potom je to na zvazenie. Ropne produkty su v podstate v prirode rozlozitelne (aj ked v horizinte viacerych rokov) ale o tych jedoch o tom nie som presvedceny. Na obaloch tychto pripravkov je vyslovenie varovanie (pouzivajte iba tam, kde je to vyslovene nutne a neprichadza to do styku s...)

Olej sa ma snahu do dreva vpijat a v zasade sa dazdom nezmyva.

Inak na vyjazdeny olej sa da aj jazdit, pokial mate diesela. Ja som to lial svojho casu do auta ked som mal este Mercedes 190 zriedene s naftou 1:1. Islo to excelentne, ziadne dymenie alebo ine problemy. (Je to aj z ekologickeho hladiska asi najcistejsia likovidacia stareho oleja) Jedniny problem je, ze ked bol olej velmi spinavy, bolo treba casto menit naftovy filter, ktory sa upchaval. Ale aj tak sa to oplatilo, na jednej nadrzi clovek usetri 1000 Sk a ked aj kupi filter, ten stoji 250. Teraz by sa mi s tym ele uz nechelo babrat.
brčko
27.08.07,09:11
Ďakujem smith za navigáciu a misomisovi za rady. Nasla som si cez google kontakt na firmu Epsol v BA, písala som im a už mi prišla odpoveď: môžem to tam bezplatne priniesť.
Ešte raz díky a príjemný začiatok týždňa
borek3
27.08.10,08:34
Dakujem pekne za pomoc pri zneškodneni motorového oleja. teraz to už recykluje firma MARIUS PETERSEN, ktorá má sídlo v BA na Starej Vajnorskej 6, niekde vo dvore. Ale, skôr sa tvarili, že mi robia milosť. Inač sa to ma vraj recyklovať na čerpačkách, či servisoch.
Vivin1
16.01.16,10:16
Odoberiem akékoľvek množstvo starého motorového oleja, hydraulickeho, aj kuchynský prepaleny olej. Bratislavský kraj, Senec, Dunajská Streda a okolie. 0905330092.
misoft
16.01.16,15:41
Zákaz reklamy!!!!!!!!!!
Prečítaj si Etiketu Porady!!!
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Zákaz reklamy

V odpovediach, komentároch a príspevkoch v debatách neuvádzam odkazy na produkty, služby a firmy s cieľom robiť takto reklamu.
Odkazovanie na môj obsah s cieľom linkbuidlingu je na Porade zakázané a považované za spam.
Odporúčanie produktov, služieb, firiem, stránok, textov na ktoré mám presonálne prepojenie (či už sú moje vlastné alebo zámerne podporujem niekoho) je zakázané a považované za spam."
Chobot
16.01.16,16:01
Predpokladám, že za viac, než 8 rokov ten olej už zlikvidovala, aj keby to mala nosiť po lyžičkách denne do smetiaka.
Vivin1
16.01.16,18:59
Ak som niečo porušila ospravedlňujem sa, olej potrebujem pre seba, vykurujem nim.
misoft
16.01.16,23:10
Ak by si to upresnila, nemuselo to takto dôjsť. Okrem toho - pozri si dátumy príspevkov. Ten olej je už dávno zlikvidovaný....