Magma
07.05.06,13:25
Chcem sa spýtať, aký by mal byť vlastne postup pri zrušení pracovného miesta, teda najprv sa rozhodne zamestnávateľ, zrejme spísať nejakú zápisnicu, potom prerokovať výpovede v odborovej organizácii a až potom doručiť výpoveď zamestnancovi? Alebo je potrebný ešte pred písomnou výpoveďou uskutočniť pohovor s dotyčným zamestnancom s tým, že dostane výpoveď? , alebo stačí po rozhodnutiach organizácie už len doručiť výpoveď? Asi som to komplikovane napísala v podstate mi nie je jasné, či pred tým než bude doručená výpoveď je potrebné spraviť pohovor so zamestnancom, ktorého sa organizačná zmena týka?
ajobs
08.05.06,14:37
Chcem sa spýtať, aký by mal byť vlastne postup pri zrušení pracovného miesta, teda najprv sa rozhodne zamestnávateľ, zrejme spísať nejakú zápisnicu, potom prerokovať výpovede v odborovej organizácii a až potom doručiť výpoveď zamestnancovi? Alebo je potrebný ešte pred písomnou výpoveďou uskutočniť pohovor s dotyčným zamestnancom s tým, že dostane výpoveď? , alebo stačí po rozhodnutiach organizácie už len doručiť výpoveď? Asi som to komplikovane napísala v podstate mi nie je jasné, či pred tým než bude doručená výpoveď je potrebné spraviť pohovor so zamestnancom, ktorého sa organizačná zmena týka?

1. rozhodnutie zamestnávateľa o organizačných zmenách-najlepšie v písomnej podobe,
2. prerokovať výpovede so zástupcami zamestnancov (nemusí to byť iba odborová organizácia),
3. napísať výpovede a platne doručiť zamestnancom.
Pohovor môže byť urobený vtedy, keď firma už jednoznačne o organizačných zmenách už vie, a taktiež vie, koho uvoľní.
Melnick
12.08.07,19:19
Prosím o odsúhlasenie môjho postupu a ďakujem za prípadné vyjadrenia.:)

1x dávam výpovede zamestnancom občianskeho združenia podľa § 63 ods1,pís.a a zvolila som nasledovný postup:

- rozhodnutie valnej hromady o zániku združenia
- oboznámenie zamestnancov s pripravovanou zmenou
- odovzdanie písomných výpovedí zamestnancom - 2 mes.výp. lehota
- prijatie žiadosti od zamestnancov o ukončenie PP dohodou /podmienka: vyplatenie odstupného a preplatenie nevyčerpanej dovolenky (http://www.porada.sk/t57357-preplatenie-nevycerpanej-dovolenky.html)./
- ukončenie PP dohodou, podľa § 60 s dôvodu §63 s pristúpením
zamestnávateľa na požiadavky zamestnancov.

Je to všetko,alebo.........
Chobot
13.08.07,08:08
Prosím o odsúhlasenie môjho postupu a ďakujem za prípadné vyjadrenia.:)

1x dávam výpovede zamestnancom občianskeho združenia podľa § 63 ods1,pís.a a zvolila som nasledovný postup:

- rozhodnutie valnej hromady o zániku združenia
- oboznámenie zamestnancov s pripravovanou zmenou
- odovzdanie písomných výpovedí zamestnancom - 2 mes.výp. lehota
- prijatie žiadosti od zamestnancov o ukončenie PP dohodou /podmienka: vyplatenie odstupného a preplatenie nevyčerpanej dovolenky (http://www.porada.sk/t57357-preplatenie-nevycerpanej-dovolenky.html)./
- ukončenie PP dohodou, podľa § 60 s dôvodu §63 s pristúpením
zamestnávateľa na požiadavky zamestnancov.

Je to všetko,alebo.........

Skoro dokonale, akurát ak zamestnanec požiada o skončenie PP pred začiatkom výp. doby, tak spôsob skončenia sa nemení, zostáva stále skončenie PP výpoveďou podľa § 63. To nie je zmena spôsobu na dohodu. Jednoducho taký postup vyplýva, ak sa dá skončenie výpoveďou. Dôvod skončenia na výstupnom liste bude §63, nie dohoda §60.
Melnick
13.08.07,15:44
Ďakujem krásne. :) :) :)