Kejt
26.08.07,11:08
Dobrý deň chcela by som sa opýtať na stiahnutie výpovede.Kolegyna dala výpoved svojmu zamestnávateľovi s dvojmesačnou výpovednou dobou,pracovný pomeru jej končí 30.09.2007.Teraz by ju chcela stiahnúť späť chcela som sa opýtať čo treba napísať zamestnávateľovi ohľadom stiahnutia tej výpovede/aký text/ a ešte som sa chcela opýtať či to musí poslať doporučene do firmy,alebo stačí ked tú žiadosť odovzdá zamestnávateľovi v prítomnosti svedkov?
Kačena I.
26.08.07,09:12
Ja by som sa išla asi opýtať osobne a dohodnúť sa zo zamestnávateľom. Veď dohodou bola výpoveď daná tak dohodou je potrebné aj niečo zružiť. O nejakom tlačive na stiahnutie výpovede neviem.
Paula
26.08.07,09:15
Ja by som sa išla asi opýtať osobne a dohodnúť sa zo zamestnávateľom. Veď dohodou bola výpoveď daná tak dohodou je potrebné aj niečo zružiť. O nejakom tlačive na stiahnutie výpovede neviem.


Výpoveď dohodou Zákonník práce nepozná .
Kejt
26.08.07,09:22
Výpoveď nebola daná dohodou výpoveď bola doručená do firmy a plynula 2-mesačná výpovedná doba.
Kačena I.
26.08.07,09:23
Jasné, prepáč, ja som to pochopila automaticky ako ukončenie PP dohodou.
Kejt
26.08.07,09:27
To znamená že počas výpovednej doby by som chcela stiahnúť tu výpoved,aby som bola naďalej zamestnancom firmy,aby samotná firma musela riešiť môj odchod.
ajobs
26.08.07,09:56
Odvolanie výpovede je možné, žiaľ iba so súhlasom druhej strany teda zamestnávateľa ( § 61, ods.4 ZP ), a to v písomnej forme. Ak zamestnávateľ bude s týmto odvolaním výpovede súhlasiť, musí tak urobiť tiež písomne. Ak s tým súhlasiť nebude, pracovný pomer skončí uplynutím zvyšnej časti výpovednej lehoty, teda 30.9.2007.
Kejt
26.08.07,10:01
Mne právnik povedal,že stiahnutie výpovede je normálny právny úkon a že to nesúvisí s tým,aby zamestnavateľ s tým súhlasil.
Eulalia
26.08.07,10:07
Mne právnik povedal,že stiahnutie výpovede je normálny právny úkon a že to nesúvisí s tým,aby zamestnavateľ s tým súhlasil.
Doporuč takémuto právnikovi, aby si poriadne prečítal zákonník práce. Ajobs Ti tu dal konkrétny paragraf, ktorý to rieši. Zamestnávateľ nemôže súhlasiť alebo nesúhlasiť s tým, ak dám ako zamestnanec výpoveď, pretože to je jednostranný právny úkon a zamestnávateľ ho môže len vziať na vedomie. Ale ak chcem stiahnuť výpoveď, tu už s tým musí zamestnávateľ súhlasiť. Čo keď má už za mňa náhradu - a možno aj lepšiu?
ajobs
26.08.07,10:16
Mne právnik povedal,že stiahnutie výpovede je normálny právny úkon a že to nesúvisí s tým,aby zamestnavateľ s tým súhlasil.

Súhlasím s prvou časťou vety, že je to normálny právny úkon - ale keďže je jednostranný, musí druhá strana s jeho obsahom súhlasiť.