padro
26.08.07,17:24
Chcem sa spytat, ci presiel uz ten novy zakon, a co sa v nom meni. Kedze podla stareho zakona je nutne mat aj vypis z reg. trestov, zrejme sa mi uz neoplati vybavovat to tento tyzden, ale pockat radsej do septembra. Len neviem ci su urady riadne pripravene na nove zmeny, a nenastanu zmetky na zaciatku.
Zoltán Kovács
26.08.07,15:46
Chcem sa spytat, ci presiel uz ten novy zakon, a co sa v nom meni. Kedze podla stareho zakona je nutne mat aj vypis z reg. trestov, zrejme sa mi uz neoplati vybavovat to tento tyzden, ale pockat radsej do septembra. Len neviem ci su urady riadne pripravene na nove zmeny, a nenastanu zmetky na zaciatku.

Od 1.9.2007 sa mení Zákonník práce, ktorí nemá spoločné s podnikaním nič. A ak dobre viem, tak k vybaveniu živnostenského oprávnenia naďalej je potrebný výpis z registra trestov. Alebo nie? Niečo som prepásol?
padro
26.08.07,15:50
no napr. tu sa nieco pise: http://ekonomika.sme.sk/clanok.asp?cl=3239804 je tam zmena poplatkov,... dost zmien len nikde to nemozem najst kompletne a neviem ci presiel ten zakon, dost sa popisalo nedovno o tom v novinach
Zoltán Kovács
26.08.07,15:52
no napr. tu sa nieco pise: http://ekonomika.sme.sk/clanok.asp?cl=3239804 je tam zmena poplatkov,... dost zmien len nikde to nemozem najst kompletne a neviem ci presiel ten zakon, dost sa popisalo nedovno o tom v novinach

No poplatky sa menili to je pravda. A ako poznám pomery na Slovensku, tak úrady asi nebudú pripravené na 100 % fungovanie.
padro
26.08.07,15:55
je potrebny aj nadalej vypis z reg. trestov, ale ten uz po novom vybavi zivn. urad sam elektronicky, takze keby som to teoret. aj zajtra isiel vybavit mozno to bude rychlejsie ked pojdem bud. tyzden, a chcem vediet ci to vobec preslo, a v akej podobe.
ajobs
26.08.07,19:55
Od 1.9.2007 sa vydáva na každú živnosť samostatný ŽL.
padro
26.08.07,20:02
no ale stale neviem ci mam ist poziadat o ten vypis z reg. trestov skor ako do septembra ale nepride. A od septembra by nemal byt potrebny mali by si ho oni ziskat samy, ale neverim ze im to bude fungovat hned. Tak neviem co mam teraz urobit. Planujem ist poziadat zajtra o ten vypis.
ajobs
26.08.07,20:07
Kardinálny problém nie je výpis z RT, to je jedno či oňho požiadaš ty priamo, alebo cestou obvodného úradu. Dôležité je, koľko živností za 100 Sk/1 živnosť chceš zapísať do ŽL. Ak viac ako 10, oplatí sa ti požiadať o vydanie ŽL teraz - je to lacnejšie. Teraz stojí ŽL bez ohľadu na počet zapísaných živností 1000 Sk.
padro
26.08.07,20:17
"O vydanie živnostenského listu žiadam na príslušnom živnostenskom úrade v mieste môjho trvalého bydliska po predložení dokladov : výpis z registra trestov, vyplnenej žiadosti s presnou špecifikáciu podnikateľskej živnosti, platného občianskeho preukazu" ak ale nemam vypis z RT, tak nemozem podat ziadost o vydanie ZL, o vypis z RT mozem poziadat ak som to spravne pochopil na obecnom urade, a ten skor ako v sebtembri nepride. Ale bo je aj nejaka ina moznost?
padro
26.08.07,20:40
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=42&NewsID=329 tak podla toho zacne platit novela az od 1.10, a nie 1.9 ako sa pisalo v mediach. tak teda, poradte ci je nutne ist poziadat o vypis RT na obecny urad, alebo je to mozne aj na zivnostenskom urade?
padro
27.08.07,04:54
nikto neporadi?:mee:
mysimis
27.08.07,05:08
Výpis z OR by malo byť možné vybaviť na prokuratúrach krajských úradov aj na počkanie. Ja osobne som to neskúšala, ale za pokus to stojí.
padro
27.08.07,05:11
prave pozeram ze je to mozne na pockanie len v BA na gen. prokurature, tak vyuzijem asi zlavu na vlak a pojdem si to vybavit osobne:)
Braňo
27.08.07,05:41
prave pozeram ze je to mozne na pockanie len v BA na gen. prokurature, tak vyuzijem asi zlavu na vlak a pojdem si to vybavit osobne:)

Nepíšeš v profile odkiaľ si, ale funguje to v každej krajskej prokuratúre. Ja som to na počkanie vybavil v Žiline.
padro
27.08.07,05:52
ja som z okresu NM, takze patrim pod trenc. kraj. Davaju to teda na pockanie urcite aj na kraji?
Paula
27.08.07,05:54
ja som z okresu NM, takze patrikm pod trenc. kraj. Davaju to teda na pockanie urcite aj na kraji?


Čo tak zatelefonovať si tam? :cool:
padro
27.08.07,05:55
Čo tak zatelefonovať si tam? :cool:
dik za radu, idem si to overit:)
Aljok
27.08.07,06:44
lalalo
28.08.07,13:03
Ja by som tiez chcel zalozit zivnost podla starych polatkov a nie som si isty, ci tie nove pravidla a poplatky na zalozenie zivnosti platia od 1.9. alebo od 1.10. Novela zakona je od 1.10. tak po novom by sa malo ist od 1.10.? :confused: