kura
26.08.07,19:58
Dobrý večer,
nevedela som narýchlo vymyslieť výstižný názov, ale jednám sa o to, že jedna firma chce nafotiť reklamné fotky s fotomodelkou, ktorá má len štrnásť rokov. Ako to urobiť, nemáme s tým skúsenosti a ona tiež len začína. Má s tým nikto skúsenosti. Urobiť nejakú zmluvu, lebo zamestnať ju na dohodu sa ešte asi ani nedá. Môžte mi poradiť?
ďakujem
liba2
26.08.07,18:02
... a tá firma nevie ako na to ? :--- nie je to nejaká "habaďúra" ? :---
liba2
26.08.07,18:07
Paula
26.08.07,18:12
Dobrý večer,
nevedela som narýchlo vymyslieť výstižný názov, ale jednám sa o to, že jedna firma chce nafotiť reklamné fotky s fotomodelkou, ktorá má len štrnásť rokov. Ako to urobiť, nemáme s tým skúsenosti a ona tiež len začína. Má s tým nikto skúsenosti. Urobiť nejakú zmluvu, lebo zamestnať ju na dohodu sa ešte asi ani nedá. Môžte mi poradiť?
ďakujem

Mám pocit, že tá "nevedomá" firma je Tvoja....a či nie?;)
kura
26.08.07,19:30
Mám pocit, že tá "nevedomá" firma je Tvoja....a či nie?;)

Tak musím ťa sklamať, ale bohužiaľ nie je moja. Ale brala by som.
:D .
Ďakujem za pomoc, ale nepomohla mi. Nerieši totiž môj problém. Ako vyplatiť províziu a na čo všetko treba myslieť, aby to bolo OK. Nie je tu nikto kto vie ako to robia trebárs modelingové agentúry, alebo niekto kto takouto formou propaguje svoje výrobky alebo služby a nevyužíva práve tieto agentúry?
ajobs
26.08.07,20:51
Prečítaj si link, ktorý je v príspevku č.3 od liba2, myslím, že tam sa dozvieš niečo, čo so 17-tkami urobiť.
kura
26.08.07,21:06
Prečítaj si link, ktorý je v príspevku č.3 od liba2, myslím, že tam sa dozvieš niečo, čo so 17-tkami urobiť.
Ďík ,to som si preštudovala, a teraz už viem že musím mať zmluvu s jej rodičmi aby sme mohli zverejniť a používať jej fotografie, ale teraz v zmluve sa dohodne suma a my ju len vyplatíme, to znamená že tú sumu nemusíme zdaniť? A to si ona potom vyrovná v daňovom priznaní za rok 2007? Alebo jej rodičia?
ajobs
26.08.07,21:11
Ďík ,to som si preštudovala, a teraz už viem že musím mať zmluvu s jej rodičmi aby sme mohli zverejniť a používať jej fotografie, ale teraz v zmluve sa dohodne suma a my ju len vyplatíme, to znamená že tú sumu nemusíme zdaniť? A to si ona potom vyrovná v daňovom priznaní za rok 2007? Alebo jej rodičia?


To závisí od typu zmluvy, ktorú s ňou uzavriete (alebo s jej rodičmi).

Nie som puritán, ale aj tak sa mi zdá, že 14-ročné fotomodelky sú už pre mňa silné kafe - asi za chvíľu budú modelky už od 1-mesiaca veku.
kura
26.08.07,21:28
To závisí od typu zmluvy, ktorú s ňou uzavriete (alebo s jej rodičmi).

Nie som puritán, ale aj tak sa mi zdá, že 14-ročné fotomodelky sú už pre mňa silné kafe - asi za chvíľu budú modelky už od 1-mesiaca veku.
Tak to nebolo moje rozhodnutie, tiež to nie je podľa môjho gusta a teraz mám problém ako to vyriešiť.
Takže asi bude najlepšie nechať to na právnika a bude to.
Ďakujem.