petovsan
26.08.07,22:37
V katalógu zásielkovej služby pre záhradkárov som objavila stĺpovité ovocné stromy, ktoré vraj dorastajú do výšky cca 2 - 2,5 m, ale sú skutočne úzke, akoby bez konárov, ovocie rastie na týchto stromoch iba okolo kmeňa. Jeden stromček predávajú cca za 650,- Sk. Má už niekto z Vás skúsenosť (dobrú aj zlú) s pestovaním takýchto ovocných stromov?
tina1
28.08.07,05:33
Myslim si, ze cena 650,-Sk za stromcek je vela. V Ostraticiach pri Topolcanoch predavaju stihle vreteno podstatne lacnejsie. Tie si mozte tvarovat. Som s nimi spokojna, mozes si vybrat odrodu aku chces
petovsan
28.08.07,11:14
Ďakujem za reakciu, Tina1 ... a vieš mi prosím, poskytnúť bližšie info (tlf. alebo www), kde konkrétne v Topoľčanoch po takéto stromčeky ísť? Predávajú to v záhradníctve, alebo niekde inde? A akú mávaš úrodu z týchto stromčekov? Ešte mi prosím daj vedieť, ktoré druhy pestuješ. A ak by to nebol problém, prilep, prosím, aj nejaké to vlastné foto.
tina1
29.08.07,05:08
Tie stromky mam iba 3. rok takze o nejakej velkej urode este nemozem hovorit. Mam odrodu Fuji, topaz, jonagold, ale zalezi na chuti kazdeho. Vyborna chut ma Fuji. O tie stromky sa treba starat /ale aj o tie od "starkla"/, pri kupe dostanete aj letak ako strihat 1.-5.rok. kontakt: http://www.fructop.sk/
ekopo
29.08.07,05:49
Myslím, že máš na mysli toto www.sieberz.sk
Klikni napr. na ovocie. V názve máš napísané, či je strom stĺpovitý.
petovsan
29.08.07,20:10
Myslím, že máš na mysli toto www.sieberz.sk (http://www.sieberz.sk)
Klikni napr. na ovocie. V názve máš napísané, či je strom stĺpovitý.
no áno, presne tieto stromčeky uvažujem kúpiť do záhradky, len by som rada vedieť, či to už nejaký poraďák odskúšal a ako je s nimi spokojný ??? :)
... štíhle vreteno je asi trochu z iného súdka, ako toto... alebo sa mýlim ???
taťko
15.09.07,18:14
je to pestovanie na vreteno kuriatko, na malom priestore veľa stromov a aj úrody. Pozvi ma na koštovku.
borob
17.09.07,09:19
Fuji som sadil minulý rok bez problemov sa ujal a dokonca ukazal aj urodu,mal by to byť rezistentny strom -to znamena minimum alebo žiadna chemicka ochrana-tak mi ho predavali v Blave za zvaračskym ustavom na kopci a cena omnoho nižšia ako 600!!!