manus
27.08.07,08:07
Čaute poraďáci,
Chcem vás všetkých poprosiť o radu, kde by som zohnala knihy pre 2.ročník ZŠ (Slovenský jazyk, Matematika,...). Môj syn dostal tieto knihy v hroznom stave, šalátové vydanie. V zozname používania žiakmi, boli vyradené pred 4-5 rokmi, a stále ich žiaci dostávajú a používajú. Tak si asi viete predstaviť, ako vyzerajú. Mrzí ma to, lebo vidím ako ho to odrádza, veď sa v nich nedá ani poriadne listovať. Viacej lepiacej pásky, ako strán. Už som o tom debatila aj s pani učiteľkou, či sa s tým nedá niečo robiť, či už ich vôbec neobjednávajú, ale tá mi nevedela pomôcť. Tak som sa rozhodla, že mu ich zoženiem, kúpim, a budú jeho. –To som ale netušila, že to bude taký problém... V kníhkupectvách (aspoň u nás v Bytči) ich vôbec nedržia, na nete som tiež hľadala podľa vydavateľstva - na stránke „elita.sk“ som našla knihy až od 3.ročníka. Na otázku, prečo je tomu tak, mi odpovedali, že Ministerstvo školstva neschválilo v roku 2007 vydávanie predmetných učebníc pre ZŠ, a z toho dôvodu ich majú komplet vypredané. Takže bieda.
Ešte ma napadlo, či niekto z vás nemá tieto učebnice zakúpené v predchádzajúcich rokoch a súhlasil by s ich odpredajom...
Prosím poraďte mi, veľmi mi na tom záleží :mee: .
AlaNR
27.08.07,07:43
Skús, viac som nenašla:

http://www.spn.sk/index/podstranka.php?id=20
http://www.martinus.sk/knihy/ucebnice-slovniky/
http://knihy.bazos.sk/ucebnice/
http://www.antikvariatshop.sk/inshop/scripts/set.asp?Level=111

Prípadne skús zavolať: Kníhkupectvo Viera 037/ 7721388, 7728305 alebo 7728306 - dovolím si tvrdiť, že je to najlepšie kníhkupectvo v Nitre, a snáĎ by nebol problém zaslať tovar aj na dobierku.
manus
27.08.07,08:51
Nič, nič, nič...
Na tom nete nič nie je a v kníhkupectvách som sa dozvedela, že učebnice nedržia. :(
Aj tak ďakujem AlaNR
wagner
27.08.07,17:56
Skús to riešiť tak, ako som to riešila ja.Moja vnučka pre zmenu vôbec nedostala knihu Slovenský jazyk a nemala sa z čoho učiť.( Býva v Blave). Tak som išla za riaditeľom školy u nás a ten mi pre ňu tú knihu požičal. Skús ísť do školy a požiadať, nech Ti ich vymenia za lepšie. Ak nemajú, skús požičať na inej ZŠ.
Meggi 1
29.08.07,17:03
Navrhujem tiež ísť najskôr do školy, kde chodí syn a požiadať tam o výmenu učebníc. Na niektorých školách je problém s učebnicami, tak používajú aj také, ktoré by už mali byť dávno vyradené. Môže to byť v prípade, že ich idú prepracovať a chystá sa nové vydanie. Aj keby škola objednala ďalšie kusy zo starého vydania, nedodajú im, lebo čakajú na tie prepracované. Neviem, či je to aj tento prípad. V inom prípade keď škola objedná nejaké chýbajúce učebnice, mali by im dodať.
Ak by teda na "synovej" škole nemali, je možné sa ísť opýtať na niektorú ďalšiu ZŠ v meste. Ak budú mať nejaké voľné, určite požičajú :)
manus
29.08.07,19:59
Dík za rady, určite sa na to v pondelok popýtam... Uvidíme, čo sa s tým bude dať robiť.
Zistila som, že mu tam dokonca aj nejaké tie stránky chýbajú, takže :( ... Nie je o čom!
Ďakujem :)
Jurho
31.08.07,17:14
Ja by som to prefotil......vzdy istejsie ako behat, zhanat.........nedavno som vysiel zo skoly - viem o com pisem. Knihy sa nevydavaju..........
este mozno nejaky antikvariat , ale to pre 2 ZŠ asi nie..........
>>> asi "poteším", ale čím vyšší ročník, tým menej kníh a väčšie problémy a o strednej ani nehovorim...<<<
Aspoň doteraz to platilo, možno sa za par rokov niečo zmení, no pochybujem.
Meggi 1
01.09.07,16:34
V každom prípade by som to skúsila na tých druhých ZŠ a keby to nešlo, v tom prípade prefotiť. Situácia s požičiavaním sa môže líšiť mesto od mesta.
lienka06
01.09.07,19:31
S tými knihami by si mala zajsť za riaditeľkou keď to nerieši triedna učiteľka.,na každej škole je učiteľ ,ktorý ma na starosti sklad učebníc a určite ma knihy na výmenu,ale viem ,že žiak sa má ohlásiť hneď na konci šk. roka ked ma učebnice v zlom stave a hlavne ak je to dobrý žiak ,na škole majú určite na výmenu aj knihy v lepšom stave a nie je Tvojou povinnnosťou zakúpiť si knihy nové.Tieto v šalátovom vydaní sa mali už dávmo vyradiť.A ako rodič máš právo sa ohradiť.Iba ak by skutočne na sklade nemali žiadnu náhradnú čo neverím. Choď za riaditeľom.
eevvaa
05.09.07,13:15
Všetky učebnice neviem, ale Slovenský jazyk a Čítanku som kupovala na dobierku, že som zavolala do vydavateľstva OG-POĽANA, s.r.o. a oni mi ich poslali poštou a tak isto by som postupovala aj s ostatnými učebnicami, ktoré nedostať v obchode. Ja som matematiku dostala v Košiciach v bývylej ruskej knihe na rohu Mlynskej a Hlavnej.
manus
06.09.07,06:46
Vyriešené!
Všetci dostali v utorok novučké knihy, teda ten Slovenský jazyk a k nemu pracovný zošit. Ešteže som tie knihy nezohnala, lebo som sa unáhlila, a chcela som mu ich kúpiť ešte kým som nevedela, či ´náhodou´ nedostanú na začiatku roka iné. Ale som poučená do budúcich rokov (to viete-prvé dieťa v škole...:) ).
V horšom stave je ešte tá matematika, ale tam aspoň nechýbajú strany, takže to hádam aj vydržíme...
Ďakujem vám všetkým za rady
Meggi 1
08.09.07,20:00
Vďačne, manus. Hlavne, že je to už vyriešené :)