Martinka99
16.02.05,17:04
Náš nový dodávateľ je z EU presnejšie z Rakúska. Dohodli sme sa s ním, že nám dodá tovar, ktorý ale nemusíme zaplatiť ihneď, ale až potom, keď mu vrátime to, čo sme nepredali. Viem, že je to dosť neobvyklé, taká dôvera, ale pre nás je to super že nám tovar neviaže fin.prostriedky, kt. môžeme využiť inak (Nie som si istá, či ide o komis.predaj). Len teraz neviem ako z účtovaním (JÚ).Sme platcami DPH.Tovar bol dodaný podľa ich dod.listu 07/02/05 a faktúra vystavená v tento istý deň.Presný dátum splatnosti uvedený nie je iba poznámka na spodu faktúry "v komise" max. do 60 dní.Fa a dod.list prišli dnes.Len teraz neviem ako z účtovaním (JÚ).DPH odvediem za 1.Q?A čo z tovarom, ktorý vrátime?Uf, ale som sa rozpísala... Vie mi niekto poradiť? Neviem, či to príliš nafukujem, ale neviem si s tým rady. Ďakujem.
Martinka99
16.02.05,16:57
Už ste to videli 12. Nikto mi neporadí? Prosíííííím. Pekný zvyšok dňa.
Martinka99
17.02.05,11:38
Možno som sa nevyjadrila presne...moja chyba.Prvý krát účtujem DPH a neviem postup, keď ten tovar vrátime a DPH bude odvedená, čo po tom s ňou?Podám opravné daňové priznanie? Nejak sa v tom ešte neviem orientovať. Ďakujem za pomoc.
Anairda
17.02.05,14:36
Možno to do konca Q predáte a fa bude v poriadu:)
Ja by som sa dohodla na vystavení fa podľa skutočne predaného tovaru, aby s tým nebol problém. Veď do 25.apríla sa dá vystaviť čo sa predalo do konca marca...
ricij
17.02.05,14:40
Tým, že Vám vystavili faktúru prešlo právo nakladať s tovarom na Vás, teda z pohľadu DPH je to Váš tovar. Nepredaný tovar zasa by ste mali vyfaktúrovať vy im. Ja by som to urobil tak, že by som sa mu to pokúsil vysvetliť, ak bude proti alebo nepochopí, tak by som faktúru vystavil napriek tomu pre seba a tú pre neho by som vyhodil do koša. A hotovo.
Martinka99
18.02.05,10:59
Ďakujem za Vaše odpovede. Partner z Rakúska nám vychádza so všetkým v ústrety, tak dúfam, že sa nejako dohodneme. Ešte raz ďakujem!