betyna8
27.08.07,11:23
Ahojte poraďáci,
priateľ bude čoskoro oslavovať okruhliny v širšom kruhu a keďže sme sa gulášoviek nasýtili viac ako dosť, chceli by sme upiecť prasiatko. Viete ako na to? Vopred ďakujem za tipy.
Danielle369
27.08.07,09:30
No tak my to máme jednoduché,nedaleko odo mna je pekáren a ked potrebujeme upiecť prasiatko tak tam ho vždy odnesieme a oni nám ho perfektne upečú, skús sa opýtať v nejakej pekárni,určite to robia aj inde.
ZEvina
27.08.07,09:49
Súhlasím s dan. Bola som na dvoch oslavách, kde mali pečené prasiatko upečené v peci a mäsko bolo mäkké a chrumkavé. A na jednom celopodnikovom stretnutí sa chudák "kuchár" trápil s pečením prasiatka na ražni celý deň. Mal takú špeciálnu polevu, ktorou neustále točiace sa prasiatko potieral. Mäso bolo výborné, ale je to veľmi pracné a asi aj oveľa drahšie (drevo nemôže byť hociaké, prípravok na potieranie - viem, že tam išli koreniny, pivo, olej...)
dad111
27.08.07,10:01
Absolvoval som dost akcii, kde sme opekali nielen prasiatko. Musim vsak povedat, ze nikdy som nezazil take, o ktorom sa da povedat, ze by bolo vynikajuce. Je to vela masa, mlade velmi jemne. Skusali sme vselico. Nalozenie do nalevu na niekolko dni, napichanie nalevu specialnymi ihlami a striekackami, ake pouzivaju masiari-udenari, naporcovane a pecene v pekarni (to bolo najlepsie), rozne plnky a neviem co este. Na jednej akcii v restauracii mali skuseneho kuchara. Prasa odral, do koze na ktorej zostala hlava zabalil rozne druhy masa a piekol. On to porcoval, na reze to bola krasna mozajka a chut dobra. V inzeratoch su odbornici, ktori Vam ho upecu u Vas doma na plynovom grile. Nic moc. Rozhodne tvrdim, ze je mnoho inych vynikajucich receptov na zivanske. Cele prasiatko je len na pohlad. Nedoporucujem. Skoda masa.
ZEvina
30.08.07,11:17
Rozhodne tvrdim, ze je mnoho inych vynikajucich receptov na zivanske. Cele prasiatko je len na pohlad. Nedoporucujem. Skoda masa.

Nemôžem s dad111 celkom súhlasiť. Netvrdím, že živánske nie sú dobré, ale pečené prasiatko nielenže vyvoláva slávnostnú atmosféru, ale mne, aj všetkým zúčastneným pečené prasiatko veľmi chutilo. A zabudla som na tú plnku. V peci pečené prasiatko bolo plnené perfektnou plnkou. Čerstvý chlebík a veľa zeleniny. Mňam!
nika123
23.12.07,17:41
Absolvoval som dost akcii, kde sme opekali nielen prasiatko. Musim vsak povedat, ze nikdy som nezazil take, o ktorom sa da povedat, ze by bolo vynikajuce. Je to vela masa, mlade velmi jemne. Skusali sme vselico. Nalozenie do nalevu na niekolko dni, napichanie nalevu specialnymi ihlami a striekackami, ake pouzivaju masiari-udenari, naporcovane a pecene v pekarni (to bolo najlepsie), rozne plnky a neviem co este. Na jednej akcii v restauracii mali skuseneho kuchara. Prasa odral, do koze na ktorej zostala hlava zabalil rozne druhy masa a piekol. On to porcoval, na reze to bola krasna mozajka a chut dobra. V inzeratoch su odbornici, ktori Vam ho upecu u Vas doma na plynovom grile. Nic moc. Rozhodne tvrdim, ze je mnoho inych vynikajucich receptov na zivanske. Cele prasiatko je len na pohlad. Nedoporucujem. Skoda masa.


Môj manžel je pekár v neďalekej pekárni.Prasiatok upiekol neúrekom a vždy len s pochvalou.Prasiatko je mňamka.Určite doporučujem pečené v peci.Oblížete si všetky prsty.Ale je pravda,že nie každý pekár to vie dobre upiecť.