Zach
27.08.07,12:27
Dobry den,

vie mi niekto poradit co vsetko by malo obsahovat splnomocnenie na kupu nehnutelnosti do podieloveho spoluvastnictva?

v prilohe pripajam jednu. Co si o nej myslite?

Este jedna vec. Predavajuci je invalid a splnomocnil na predaj manzela. Byt nie je v BSM nadobudol ho este pred manzelstvo. Plna moc, co nam predlozil manzel bola notarsky overena ale velmi strucna a napisna rukou v style "Slpnomocnujem manzela XY, rod. c...., c. OP... na predaj nehnutalnosti ...(specifikovana podla LV) a overeny podpis splnomocnitela" Z peciatky notara vidno udaje predavajuceho - trvaly pobyt a rodne cislo. Neuvadza ich vsak v samotnom texte plnomocenstva. Prejde taketo plnomocenstvo na katastri? Nemam ho v ruke na prilozenie do priloh. Nechcem ich zbytocne otravovat aby znovu isli k notarovi lebo predavajuci ma vazne pohybove problemy. Na druhej strane chcem mat istotu, ze nebude koli tomu prerusene konanie. Byt je prevereny na katastri, ziadne tarchy, plomby alebo poznamky.

Dik!
AGS
27.08.07,11:09
Ahoj

posielma ti vzor, ktory sme mi pouzili pri perepise nehnutelnosti, ktory bol robeny u pravnikov
josh
27.08.07,11:34
Tie plne moci su viacmenej dobre obe, len myslite aj na podpisovanie zaloznych zmluv v pripade, ak kupnu cenu vyplacate prostrednictvom uveru.
Zach
28.08.07,07:39
Vdaka za reakcie!

Este co sa tyka druhej casti mojho dotazu, mate nejake skusenosti s plnou mocou napisianou tak strucne? Hlavne ma znepokojuje to, ze v texte plnej moci nie su ziadne udaje splnomocnitela, iba vlastnorucny podpis, osobne udaje vyplyvaju iba z udajov dopisanych do peciatky notara.
ZuzanaP
28.08.07,09:56
Údaje o splnomocniteľovi píšeš hore pod názov dokumentu. Ja som sa stretla s tým, že boli údaje: meno a priezvisko, bydlisko, č. OP, r.č.

Alebo máš na mysli čosi iné?
Zach
28.08.07,10:09
mozno som sa zle vyjadril, tak este raz..

predavajuci je invalid s vaznym problemom pohybu, inak je v poriadku. Horkotazko sa dostala k notarovi na overenie podpisu v plnomocenstve a preto ak je nadej, ze toto plnomocenstvo na katastri prejde nechcem ich otravovat aby este raz postupili tento proces. Plnomocenstvo je napisane rucne s nasledovnym znenim:
"SPLNOMOCNENIE.

TYMTO SPLNOMOCNUJEM SVOJHO MANZELA XY,R.C...., C.OP....PREDAJOM MOJEJ NEHNUTELNOSTI....nasleduje specifikacia podla LV.

-vlastnorucny podpis splnomocnitela-

-notarska peciatka overujuca pravost podpisu, v ktorej su vyplnene udaje splnomocnitela-meno, priezvisko, rod.c. a trvaly pobyt"
vieroslava
28.08.07,13:45
Najlepšiu odpoveď Ti dajú na príslušnom katastri. Malo by byť uvedené, kto splnomocňuje, jeho celé údaje aj s rodným číslom, ale keď je taká situácia, ako si opísal, choď sa radšej opýtať na príslušný kataster. My Ti tu môžeme v dobrej snahe napísať možno chybnú informáciu, na katastri Ti dajú najkvalifikovanejšiu odpoveď. Oni potvrdzujú vklad a čo je dobré jednému, druhý nemusí tolerovať.