Daduľa
27.08.07,12:38
FO SZČO platca dane na Slovensku, namontoval českému platcovi dane, ktorý má pridelené české CZ IČ DPH , neregistrovaný na Slovensku plynové zariadenie do automobilu. Montáž prebehla na Slovensku vrátane materiálu.
Poradte ako správne vystaviť faktúru pre českého platcu DPH/ je to s.r.o.
Treba vystaviť bez DPH alebo s DPH??
Vďaka.
emgeton
27.08.07,10:50
§16/7 - bez DPH. - práca na hnuteľnom hmotnom majetku.
Dajte si potvrdiť prehlásenie od odberateľa , že opravované auto opustí územie SR.
Daduľa
27.08.07,10:55
Ďakujem a ja nemusím robiť žiadne samozdanenie a z materiálu, ktorý som nakúpila na montáž si môžem normálne odpočítať DPH??
emgeton
27.08.07,10:56
Ďakujem a ja nemusím robiť žiadne samozdanenie a z materiálu, ktorý som nakúpila na montáž si môžem normálne odpočítať DPH??

Samozdanenie urobí český odberateľ v ČR.
Nárok na odpočet si môžete uplatniť. ( V prípade, že spĺňate podmienky uplatnenia nároku na odpočet.- §49-51)
Daduľa
27.08.07,11:02
Čiže ja vystavím faktúru bez DPH, dam si ešte potvrdiť papier že majetok odíde z republiky, a to je všetko???
Veľmi pekne ďakujem a pekny deň!
andrea
30.08.07,08:47
Prosím Vás o radu: slovenský dopravca - platiteľ DPH robi prepravu pre slovenskú špedičnú firmu - platca DPH. Prepravu vykona z Talianska do Belgicka. Fakturu vystaviť so slovenskou DPH? Potrebujem to súrne..... ďakujem....
emgeton
30.08.07,08:50
Prosím Vás o radu: slovenský dopravca - platiteľ DPH robi prepravu pre slovenskú špedičnú firmu - platca DPH. Prepravu vykona z Talianska do Belgicka. Fakturu vystaviť so slovenskou DPH? Potrebujem to súrne..... ďakujem....

So slov. DPH (platí za podmienky, že šped. firma je platiteľom DPH) §16/1.
andrea
30.08.07,10:07
Veľmi pekne ďakujem za rýchlu radu.