Anraan
27.08.07,13:15
Ahojte Poraďáci, potrebujem poradiť, ako vypočítať mzdu zamestnancovi v prípade, ak sa zamestnancovi za každý deň neospravedlnenej absencie skrátila dovolenka /za 3 dni A-3 dni dovolenky/. Za tie 3 neodpracované dni treba počítať ako za dovolenku alebo ako? Ďakujem veľmi.
irma1
27.08.07,11:23
Tie tri dni mu nezaplatíš vôbec a dovolenku mu stiahneš iba "evidenčne"
azuz
27.08.07,11:24
3 dni neospravedlnenej absencie sú neplatené - prerušuje sa SP.
Nárok na dovolenku sa skráti o 3 dni.
Anraan
27.08.07,11:38
Keď zamestnávateľ ukončil tento PP po týchto troch dňoch, kedy nenastúpil, no odhlásili sme ho až pri skončení PP zo socpoist. Treba prerušenie dodatočne nahlásiť? Alebo to už nechať tak? Zamestnávateľ mi túto situáciu ohlásil neskoro, tak som to vyriešila aspoň takto. Treba mu vypísať aj evidenčný list DZ a aj ten to ovplyvní.Vďaka
irma1
27.08.07,11:45
Keď zamestnávateľ ukončil tento PP po týchto troch dňoch, kedy nenastúpil, no odhlásili sme ho až pri skončení PP zo socpoist. Treba prerušenie dodatočne nahlásiť? Alebo to už nechať tak? Zamestnávateľ mi túto situáciu ohlásil neskoro, tak som to vyriešila aspoň takto. Treba mu vypísať aj evidenčný list DZ a aj ten to ovplyvní.Vďaka

Ja by som to dodatočne nahlásila.
Anraan
27.08.07,11:51
Asi to bude naozaj najrozumnejšie riešenie. Vďaka, veľmi ste mi pomohli. Pekný zbytok dňa všetkým. Anraan