engie2
27.08.07,14:39
Chcela by som poprosit radu, co vsetko je potrebne k buraciemu povoleniu. Vdaka za odpovede
Kazu
27.08.07,13:08
Búracie práce treba ohlásiť na stavebný úrad. Tam aj obdržíš tlačivo na búracie povolenie. K tomu treba doložiť LV, potvrdenie že stavba je odpojená od IS, treba dohodnúť stavebný dozor a oznámiť ako bude nakladané s odpadom. Dúfam, že som nič nezabudla. Ale na stavebnom úrade ti to aj tak všetko povedia.
gabikao
01.09.07,06:28
My ideme burat priecku hrubu 10cm a na urade nam povedali, ze pokial nie je nosna,nemame ziadnu oznamovaciu povinnost.
wagner
01.09.07,18:50
Búranie priečky a búranie stavby ako takej je veľký rozdiel. Nemýľ si pojmy s dojmami
misomiso
01.09.07,18:55
My ideme burat priecku hrubu 10cm a na urade nam povedali, ze pokial nie je nosna,nemame ziadnu oznamovaciu povinnost.

Oni na tych stavebnych uradoch si sami setrie pracu. Ja som isiel iniciativne ohlasit pomerne rozsiahle stavebne upravy a oni ma tam presvedcili, ze pokial aspon trocha bude ten barak potom pripominat ten pred tym, tak to ani netreba oznamovat (oni by na to museli odpovedat).
Kazu
01.09.07,20:19
My sme tie naše "stavebné úpravy" robili buldozérom. A výsledok sa na pôvodný dom nepodobal ani trochu. Keď som odpovedala na búracie povolenie, myslela som tým búracie práce aj so základmi.
wagner
02.09.07,15:49
Kazu máš pravdu, ja som ale odpovedala gabikao na búranie priečky hrúbky 10 cm. Viem že úradníci si radi zľahčujú robotu, aj keď na to zvyčajne potom doplatí stavebník. Každý by mal jednoduch ohlásiť búracie práce a nech si ráčia niektorí úradníci (tiež poznám veľa takých) zdvihnúť zadky a začať robiť to, čo je ich povinnosťou.
Kazu
02.09.07,16:54
Ja som za. Veď ak niečo neohlásiš, nikdy nevieš kedy sa to obráti proti tebe. Neprajný sused sa vytešuje a pozadu iniciatívny úradník si vylepšuje profil.