marek626
27.08.07,15:58
Dobrý Deň.
Som SZčO bez zmluvy z inou firmou. Táto práca mi nezaberá tak veľa času a preto sa chcem zamestnať na hl.pracovný pomer(vzťah s firmou bez živnostenského oprávnenia).Je to možné? Ak áno ako to bude z odvodmi:

1. do Zdrav. poisťovni (budem stále platiť 1 064 Sk za obidve činnosti?)
2. do Soc. poisťovni
- ak prekročím hranicu nezdaniteľnej čiastky len zo živnosti alebo len z pracovneho vzťahu
- ak prekročím hranicu nezdaniteľnej čiastky zo živnosti aj pracovného vzťahu
3.Ako zaplatim dan z príjmu z týchto obidvoch činností?

Prosím poradte mi a ak to bude možné napíšte aj odkazy na znenie týchto zákonov.
Ďakujem (Ďakujem.zrsr@ives.vs.sk)
Aljok
27.08.07,14:42
Pepa
27.08.07,14:45
Dobrý Deň.
Som SZčO bez zmluvy z inou firmou. Táto práca mi nezaberá tak veľa času a preto sa chcem zamestnať na hl.pracovný pomer(vzťah s firmou bez živnostenského oprávnenia).Je to možné? Ak áno ako to bude z odvodmi:

1. do Zdrav. poisťovni (budem stále platiť 1 064 Sk za obidve činnosti?)
NIE - budeš SZČO popri zamestnaní, tu neplatí minimum 1064, buď si určíš VZ aký chceš /ak je výška preddavku nižšia ako 100 korún neplatíš nič/ popr. ak bolo robené RZZP platíš preddavky v takej výške v akej ti vyšli - zákon o zdravotnom poistení
2. do Soc. poisťovni
- ak prekročím hranicu nezdaniteľnej čiastky len zo živnosti alebo len z pracovneho vzťahu - nie hranicu nezdaniteľnej časti ale 12-násobok MM
- ak presiahneš 12 násobok MM zo živnosti do SP platíš min z MM - v súčasnosti 2520 korún /od októbra sa zvyšuje/ - zákon o sociálnom
poistení
3.Ako zaplatim dan z príjmu z týchto obidvoch činností? - príjem zo
živnosti je paragraf 6, príjem zo zamestnania /závislá činnosť/ je
paragraf 5 - každý z príjmov sa uvedie v DP, čiastkové základy sa
zrátajú a vyjde ti daňová povinnosť - zákon o dani z príjmov

Prosím poradte mi a ak to bude možné napíšte aj odkazy na znenie týchto zákonov.
Ďakujem
Odpoveď v texte.
liba2
27.08.07,15:11
Súvisiace zákony sú na 1. stránke Porady vľavo hore - stačí kliknúť... :)