p.mac
27.08.07,15:25
Chcel by som vybrať živnosť na sprostredkovanie, ale na živnostenskom mi povedali, že to môžem len ohľadom voľného obchodu. Vlastne môžem sprostredkovať obchod....ale čo tým myslia, neviem si to prestaviť, lebo čo som im povedal, to mi hneď zamietli...tak kto mi vie poradiť, že čo tam patrí.
Napíšte mi prosím nejaký príklady koho napadne, aby som mal nejaký prehľad.....ĎAKUJEM
Zoltán Kovács
27.08.07,13:56
Chcel by som vybrať živnosť na sprostredkovanie, ale na živnostenskom mi povedali, že to môžem len ohľadom voľného obchodu. Vlastne môžem sprostredkovať obchod....ale čo tým myslia, neviem si to prestaviť, lebo čo som im povedal, to mi hneď zamietli...tak kto mi vie poradiť, že čo tam patrí.
Napíšte mi prosím nejaký príklady koho napadne, aby som mal nejaký prehľad.....ĎAKUJEM

Sprostredkovanie v rozsahu voľnej živnosti. V tom máš zahrnuté skoro všetko, až na nejaké výnimky.

A ak sprostredkovanie ti zamietli?
p.mac
27.08.07,14:04
Chcel som sproetredkovať firmy, ako napr. stavebné a podobne a ešte nejakých vecí vybavovanie vecí. Preto by som potreboval vedieť nejaké príklady na to.
Monika Kováčová
27.08.07,14:13
Chcel som sproetredkovať firmy, ako napr. stavebné a podobne a ešte nejakých vecí vybavovanie vecí. Preto by som potreboval vedieť nejaké príklady na to.

pre iné podnikateľské subjekty?
V tom prípade ide o sprostredkovanie obchodu, neviem, kde je teda problém... ;)
p.mac
27.08.07,16:31
napr.: pre reklamu, " potrebujete dostavat alebo prerobit dom? zastavte sa a mi vam poradime a vzbavime! " vies ci aj toto tam moze patrit, alebo este co?
Monika Kováčová
27.08.07,17:16
samozrejme, stále je to sprostredkovanie obchodu a služieb
p.mac
27.08.07,17:28
tak neviem, že mi prečo tá pani vysvetlovala, že to mám nechať pre úrad práce...no asi to zle pochopila.
inač ĎAKUJEM
sarkanymario
16.09.07,11:07
Nevie niekto, či treba povolenie na sprostredkovanie reklamy ak môj príjem nepresiahne ročne napr. 20 000 Sk. Nestačí podať príjem do daňového priznania ???
Berny
17.09.07,17:22
"Sprostredkovanie v rozsahu voľnej živnosti. V tom máš zahrnuté skoro všetko, až na nejaké výnimky."

Mozete prosim uviest tie vynimky, pripadne ako sa da zistit o ktore vynimky sa jedna.
Zoltán Kovács
17.09.07,17:27
"Sprostredkovanie v rozsahu voľnej živnosti. V tom máš zahrnuté skoro všetko, až na nejaké výnimky."

Mozete prosim uviest tie vynimky, pripadne ako sa da zistit o ktore vynimky sa jedna.

V živnostenskom zákone máš prílohu, v tom to nájdeš. Sú to viazané a koncesované živnosti. Napr. v rámci sprostredkovania v rozsahu voľnej živnosti nemôžeš sprostredkovať predaj strelných zbraní. Na to treba špeciálne povolenie.
Dáša_
17.09.07,17:45
Obávam sa, že sprostredkovanie v rozsahu voľných živností neprejde. Živnostenské úrady chcú činnosť konkretizovať. Teda napríklad sprostredkovanie obchodu, sprostredkovanie reklamy...
Ale je možné, že takto postupujú iba niektoré ZU
Zoltán Kovács
17.09.07,17:48
Obávam sa, že sprostredkovanie v rozsahu voľných živností neprejde. Živnostenské úrady chcú činnosť konkretizovať. Teda napríklad sprostredkovanie obchodu, sprostredkovanie reklamy...
Ale je možné, že takto postupujú iba niektoré ZU

Ja to mám v ŽL, ktorý bol vydaný v 01/2007
Berny
17.09.07,18:15
V živnostenskom zákone máš prílohu, v tom to nájdeš. Sú to viazané a koncesované živnosti. Napr. v rámci sprostredkovania v rozsahu voľnej živnosti nemôžeš sprostredkovať predaj strelných zbraní. Na to treba špeciálne povolenie.

Takze ak tomu spravne rozumiem, tak sprostredkovanie v rozsahu volnej zivnosti nie je mozne napriklad:

sluzby autoskoly, cinnost cestovnych kancelarii alebo ubytovacie sluzby - preto ze sa jedna o viazane cinnosti

alebo

dopravu ci maserske sluzby - preto ze sa jedna o koncesovane cinnosti.
Dáša_
17.09.07,19:57
Smith, my sme to riešili v 7/07 a nešlo to, muselo sa presne napísať o sprostredkovanie čoho ide.
Ale je viac ako pravdepodobné, že išlo o iný živnostenský úrad
Gido
17.09.07,20:19
Bolo by potrebné to aspoň trochu špecifikovať sprostredkovanie čoho chce živnostník vykonávať. Je v súlade so zákonom predmet podnikania "sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľných živností". Treba si však ujasniť, čo je sprostredkovanie a iné činnosti, ktoré chce živnostník vykonávať. Myslím, že na túto tému som nedávno dával vysvetlenie. Asi zbytočne... Dobrú noc.