XaverX
27.08.07,16:26
Mam ponuku pracovat na zivnost v Taliansku, ale neviem kolko budu cinit moje odvody dane a co ja viem este co. Kolko mi vlastne zo zarobku zostane? Mesacna mzda 1600 Euro a vsetky odvody si teda budem platit sam. Mozete mi to prosim nejako zhruba vyratat? Nemam predstavu ake vsetky mozne dane sa na to navalia. Skusal som nieco hladat ale nerozumiem týmto veciam a potreboval by som odpovedat co najskor. Mohli by ste mi prosim aj vsetky zrazky z tejto sumy vymenovat? Dakujem za trpezlivost a ochotu.
Monika Kováčová
27.08.07,14:28
1064,- Zdravotné poistenie,
2520,- Sociálne poistenie (prvý rok nie je povinné t.j. v tvojom prípade do 30.6.2008)

daň z príjmu je 19%..... tu záleží od rozdielu medzi príjmami a výdavkami...
XaverX
27.08.07,16:01
Dik ale nie je to nejako malo? 1064sk zdravotne poistenie pri mesacnom prijme 1600 Euro? Nic viac? Netreba potom cosi doplacat pri rocnom zuctovani do zdravotnej poistovne?
A socialne 2520 - nemohol by si mi to prosim dvoma vetami objasnit ako sa da prist na tuto sumu?
Zaujima ma vlastne ten rok, kedy budem musiet platit vsetko z tohoto cirkusu.
Ked to zhrniem, platim tri položky: Socialne,zdravotne poistenie a daň z prijmu.
Daň z prijmu je 19% z 1600 Euro? 1600 Euro je pravidelný mesačný plat s tým že nemám žiadne výdavky, ktoré by som mohol dať do nákladov.
Monika Kováčová
27.08.07,17:36
odpovedať sa ti dá všeobecne. Nikto nevie čo bude do 30.6.2008. Či tie postupy a zákony čo platia teraz, budú platiť aj na budúci rok (pravdepodobne nie). Takže momentálne si určíš výšku preddavku na ZP v min. výške 1064,- Sk. Platíš do 30.6.2008 (ale od januára sa zvýšia). SP zatiaľ neplatíš. Daň budeš platiť tak ako som písala podľa rozdielu medzi Príjmami a výdavkami (výdavky môžu byť aj na služobné cesty príp. diéty, záleží od druhu a rozsahu prác atď) v každom prípade budú minimálne 40% z príjmov (možno aj 60% pokiaľ by išlo o remeselnú živnosť.

V RZZP samozrejme doplatíš rozdiel zo zdravotného poistenia, podľa výšky zaplatených preddavkov a základu dane.

Toľko rýchlokurz...